کافه‌بوک معرفی و پیشنهاد کتاب

معرفی رمان عاشقانه

رایا

ما در کافه‌بوک تا به امروز، کتاب‌های زیادی در ژانرهای مختلف معرفی کرده‌ایم و در این میان نگاه ویژه‌ای به معرفی رمان خارجی داشته‌ایم. هدف اصلی ما این است که به شما در انتخاب کتاب کمک کنیم تا یک کتاب خوب و مناسب برای مطالعه انتخاب کنید و از خواندن آن لذت ببرید. کتابی که مناسب شما و سلیقه شما باشد. در این مطلب هم قصد داریم به معرفی رمان عاشقانه بپردازیم و چند رمان عاشقانه خوب به شما معرفی کنیم.

معرفی‌ کتاب‌هایی که در این مطلب به طور خلاصه به آن‌ها خواهیم پرداخت عبارتند از:

  • معرفی رمان عاشقانه بلندی‌های بادگیر
  • معرفی رمان عاشقانه ملت عشق
  • معرفی رمان عاشقانه عشق در رزوگار وبا
  • معرفی رمان عاشقانه چوب نروژی
  • معرفی رمان عاشقانه تاریخ عشق
  • معرفی رمان عاشقانه من پیش از تو
  • معرفی رمان عاشقانه احتمال عشق در نگاه اول
  • معرفی رمان عاشقانه تصرف عدوانی

[ لینک: معرفی بهترین کتاب‌های دنیا ]

معرفی رمان عاشقانه بلندی‌های بادگیر

کتاب بلندی‌های بادگیر تنها رمان امیلی برونته است که شهرتی جهانی یافته‌ است. ویژگی متمایزکننده این رمان در زمان انتشارش، لحن شاعرانه و دراماتیک بیان آن و همچنین ساختار غیر معمولش بود. رمان بر زمینه‌ای شاعرانه استوار است که در آن ساده‌ دلی‌ها و درون‌‌بینی روان‌‌شناختی فوق‌العاده‌ای دیده می‌شود. این رمان داستان عشق آتشین ولی مشکل‌دار است. و این‌ که این عشق نافرجام چگونه سرانجام دو عاشق و بسیاری از اطرافیانشان را به نابودی می‌کشاند.

قسمتی از متن کتاب بلندی‌های بادگیر:

روح از هر چه ساخته شده باشد، جنس روح او و من از یک جنس است.

لینک: معرفی کامل رمان بلندی‌های بادگیر

معرفی رمان عاشقانه ملت عشق

ملت عشق در واقع رمانی در مورد عشق مولانا و شمس تبریزی است. عشقی واقعی، عمیق و خالص که در کمتر کتابی با آن روبه‌رو خواهید شد. در ابتدا، کتاب با داستان زندگی اللا شروع می شود ولی بعد وارد رمان ملت عشق در قرن هفتم می شود و داستان کتاب، مدام در حال و در قرن هفتم روایت می شود.

کتاب ملت عشق در ترکیه بیشتر از ۵۰۰ بار به چاپ رسیده و توانسته است عنوان پرفروش ترین کتاب تاریخ ترکیه را به دست آورد. این کتاب در ایران هم با استقبال بسیار خوبی مواجه شده و تا به حال بیشتر از ۵۰ بار چاپ شده و توانسته است طرفداران زیادی پیدا کند.

قسمتی از متن کتاب ملت عشق:

کلماتی که برای توصیف پروردگار به کار می‌بریم، همچون آینه‌ای است که خود را در آن می‌بینیم. هنگامی که نام خدا را می‌شنوی ابتدا اگر موجودی ترسناک و شرم آور به ذهنت بیاید، به این معناست که تو نیز بیش‌تر مواقع در ترس و شرم به سر می‌بری. اما اگر هنگامی که نام خدا را می‌شنوی ابتدا عشق و لطف و مهربانی به یادت بیاید، به این معناست که این صفات در وجود تو نیز فراوان است.

لینک: معرفی کامل رمان ملت عشق

معرفی رمان عاشقانه عشق در رزوگار وبا

موضوع این کتاب در مورد فلورنتینو آریثا و عشق او نسبت به فرمینا داثا است. فرمینا داثا به همراه پدر و عمه خود به شهری بندری در حوزه کارائیب که نام آن در کتاب ذکر نشده است نقل مکان می‌کنند تا زندگی تازه‌ای را شروع کنند. در همین هنگام فلورنتینو آریثا که به همراه مادرش زندگی می‌کند در تلگراف‌خانه شهر مشغول به کار می‌شود. یک روز وقتی برای رساندن تلگرافی به خانه لورنثو داثا وارد می‌شود، فرمینا داثا را می‌بیند و چنان عاشق او می‌شود که پنجاه و سه سال و هفت ماه و یازده روز بعد همچنان عشق او در وجودش شعله‌ور است.

عشق در روزگار وبا به معنای واقعی کلمه یک داستان عاشقانه خوب است که به جرات می‌توان گفت هر خواننده‌ای از مطالعه آن لذت خواهد برد. شیوه‌ی استفاده مارکز از زمان در این رمان بسیار زیبا است. مارکز ابتدا تصویری از حال را به شما نشان می‌دهد، بعد گذشته را مرور می‌کند و کم‌کم زمان را جلو می‌برد تا دوباره به زمان حال برسد و بعد به سمت آینده حرکت کند.

قسمتی از متن کتاب عشق در روزگار وبا:

از هفتِ صبح تک و تنها روی یکی از نیمکت‌های پارک کوچک که کم‌تر از همه به چشم می‌آمد می‌نشست، وانمود می‌کرد در سایه بادام‌بُن‌ها کتاب شعر می‌خواند، و منتظر می‌ماند تا چشمش به جمال دوشیزه دست‌نیافتنی روشن می‌شد، که با روپوش راه‌راه آبی، جوراب‌های زیر زانو، نیم‌چکمه‌های بندی مردانه و یک گیس کلفت مزین به روبان که پشت سرش تاب می‌خورد و تا کمرش می‌رسید، در مسیر مدرسه از آنجا می‌گذشت.

لینک: معرفی کامل رمان عشق در روزگار وبا – همراه با اینفوگرافیک

معرفی رمان عاشقانه عشق در روزگار وبا

معرفی رمان عاشقانه چوب نروژی

ماجرای این رمان در مورد تورو واتانابه است. شخصیتی آرام و کم حرفی که از دوران دانشجویی خود در دهه ۱۹۶۰ در توکیو یاد می کند و در مورد رابطه خودش با دو دختر – نائوکو و میدوری – می گوید. پس از خودکشی کیزوکی، دوست مشترک واتانابه و نائوکو – آن هم بدون جا گذاشتن یادداشتی و یا بدون اینکه کسی از انگیزه او برای خودکشی خبر داشته باشید – واتانابه و نائوکو بیشتر به هم نزدیک می شوند و یک رابطه عاطفی میان آن ها شکل می گیرد. اما فشار حاصل از این خودکشی روی نائوکو تاثیر زیادی می گذارد و او را دیوانه می کند. پس از این اتفاق نائوکو به یک آسایشگاه می رود و…

چوب نروژی فقط در ژاپن ۱۲ میلیون نسخه فروش داشته است.

قسمتی از متن کتاب چوب نروژی:

سه ماه تمام هر هفته با یکدیگر قرار می‌گذاشتیم. همه جا رفتیم و از همه چی حرف زدیم و خیلی ازش خوشم آمد. وقتی با او بودم، حس می‌کردم سرآخر زندگی به من برگشته. تنها بودن با او به من احساس آرامش معرکه‌ای می‌داد: همه‌ی آن ماجراهای هولناکی که به سرم آمده بود از یادم می‌رفت.

لینک: معرفی کامل رمان چوب نروژی

معرفی رمان عاشقانه تاریخ عشق

داستان رمان در مورد لئوپولد گورسکی و کتابش به اسم – تاریخ عشق – است. در مورد عشق لئو به آلما، عشق کودکی‌اش، آلمایی که اسمش روی تمام شخصیت‌های کتاب – تاریخ عشق – وجود داشته است. لئو و آلما دو نوجوان اهل لهستان هستند که جنگ جهانی دوم و بخصوص قتل عام یهودیان باعث جدایی بین آن‌ها می‌شود. آلما به آمریکا مهاجرت می‌کند و لئو به او قول می‌دهد که پیدایش کند. اما روزی که بلاخره بعد از مدت‌ها پیدایش می‌کند متوجه می‌شود آلما…

همچنین داستان کتاب تاریخ عشق در مورد زندگی آلمای دیگری که اسمش از روی شخصیت‌های این کتاب انتخاب شده و سرنوشتش به طرز عجیبی با لئو و کتاب تاریخ عشق گره می‌خورد.

قسمتی از متن کتاب تاریخ عشق:

نیمی از وجودت به سوی او کشیده می‌شد و نیمی از وجودت مقاومت می‌کرد؛ می‌خواست که سوار بر دوچرخه‌ات دور شوی، به سنگی لگد بزنی و خونسرد باقی بمانی. در دم، هم سخت‌جانی یک مرد را حس می‌کردی، هم بیچارگی‌ای که حقیر و رنجیده‌ات می‌کرد. بخشی از وجودت می‌گفت: خواهش می‌کنم نگاهم نکن. اگر نگاهم نکنی هنوز می‌توانم رو برگردانم. و بخشی از وجودت می‌گفت نگاهم کن.

لینک: معرفی کامل رمان تاریخ عشق

معرفی رمان عاشقانه من پیش از تو

ماجرای این کتاب با حادثه‌ای که برای ویل ترینر اتفاق می‌افتد شروع می‌شود. حادثه‌ای که نویسنده به طور خلاصه آن را شرح می‌دهد. ویل بعد از اینکه به قصد انجام دادن کارهایش، دوست دخترش لیسا را ترک می‌کند در خیابان با یک موتورسوار تصادف می‌کند. تصادفی که باعث می‌شود دچار آسیب در مهره‌های ۵ و ۶ ستون فقرات شود و فلج شدن دست‌ها و پاهای او را به همراه داشته باشد. پس از این اتفاق، ماجرای‌های کتاب در دو سال بعد از سر گرفته می‌شود. در ادامه کتاب من پیش از تو شخصیت لوئیزا کلارک به داستان اضافه می‌شود. دختر ۲۶ ساله‌ای که پس از یک سری اتفاقات به عنوان پرستار ویل استخدام می‌شود. وظیفه او این است که مانع از افسردگی بیش از حد ویل شود اما…

قسمتی از متن کتاب من پیش از تو:

دلم واقعا برایش می سوخت. وقتی می دیدمش که به بیرون پنجره ماتش برده است، به نظرم غمگین ترین فردی آمد که به عمرم دیده ام. با گذر ایام، دریافتم شرایطش فقط مربوط به اسارت در صندلی چرخدار نیست، نه چون آزادی جسمی اش را از دست داده است، بلکه به فهرست بلندبالا و بی پایان مشکلات جسمی و روحی ای مربوط می شود که می توانند عواقب بدی در پی داشته باشند. با خودم فکر کردم اگر من جای او بودم احتمالا به همین اندازه احساس درماندگی می کردم.

لینک: معرفی کامل رمان من پیش از تو

معرفی رمان عاشقانه احتمال عشق در نگاه اول

همانطور که از نامِ کتاب بر مى آید، عشق و دنیاى بى نهایتش، موضوع اصلى کتاب است. هَدلى، دخترى دبیرستانى است که زندگیش در شرف تغییراتى شگرف است. مادر و پدرش از هم جدا شده اند و حالا او براى شرکت در جشن عروسى پدرش دعوت شده تا به لندن برود. اما طولى نمى‌کشد که عشق او را هم مبتلا مى‌کند. هدلى به عنوان شخصى که از عشق، نفرت و کینه به دل داشت، حالا در مقام مبتلا به عشق، دست از قضاوت بر مى‌دارد و…

قسمتی از متن کتاب:

روزى کسى به او گفت براى محاسبه‌ى اینکه چقدر طول مى‌کشد شخصى را فراموش کنى، فرمولى وجود دارد که برابر با نصف مدتى است که با او بوده‌اى. هدلى به دقیق بودن این فرمول شک دارد؛ محاسبه‌اى این قدر ساده براى چیزى به پیچیدگى دل شکستن.

لینک: معرفی کامل رمان احتمال عشق در نگاه اول

معرفی رمان عاشقانه تصرف عدوانی

داستانی راجع به عشق و زوایای پنهان و مخرب آن! داستان کتاب تصرف عدوانی راجع به یک زن موفق و با جایگاه اجتماعی خوب و رابطه معقول و منطقی به نام استر نیلسون است که در طی انجام یک پروژه تحقیقاتی، با هنرمندی معروف به نام هوگو راسک آشنا می‌شود و شیفته شخصیت و نگاه او به زندگی‌ می‌شود. بعد از مدتی استر متوجه می‌شود که این احساس دو طرفه است و با تمام وجود درگیر رابطه شده و کم کم خود را فراموش می‌کند. رابطه‌ای که استر را از فضای امنی که برای خود ساخته خارج می‌کند و او را به عشقی مبتلا می‌کند که تا به امروز تجربه نکرده است و…

کتاب تصرف عدوانی صرفا یک داستان عاشقانه کلیشه‌ای نیست. شاید متفاوت‌ترین کتابی که می‌خوانید هم نباشد، اما قطعا یکی از قوی‌ترین و قابل تامل‌ترین‌هاست.

قسمتی از متن کتاب تصرف عدوانی:

شکنندگی‌ِ انسان است که عشق را پدید می‌آورد. امّا شکنندگی کافی نیست. اتکا به خود و با فاصله به خود نگریستن باید آن را تکمیل کند. شکستگی‌ها موجب نرمی و ملایمت می‌شوند، اما دیر یا زود، آن‌ چه نرمی را بر‌می‌‌انگیزد، باعثِ پرخاشگری نیز می‌شود. ضعف مطلق به‌ سبب ناتوانی خود، به‌اندازه‌ی نیرویِ فولادین، عشق را غیرممکن می‌سازد.

لینک: معرفی کامل رمان تصرف عدوانی

معرفی رمان عاشقانه تصرف عدوانی

بدون شک در این مطلب به معرفی رمان‌های عاشقانه معروف زیادی اشاره نشده است، اما ذکر این نکته ضروری است که کتاب‌های معرفی شده در این مطلب براساس رمان‌هایی است که قبلا در کافه‌بوک بررسی شده‌اند و شما می‌توانید معرفی مفصل هر کدام از کتاب‌های این مطلب را در سایت نیز پیدا کنید.

به مرور زمان این مطلب تکمیل خواهد شد و معرفی دیگر رمان‌های عاشقانه نیز به آن اضافه می‌شود.


شما کدام رمان(ها) را خوانده‌اید و فکر می‌کنید کدام کتاب‌ها باید به این لیست اضافه شوند؟ لطفا نظرات خود را با ما در میان بگذارید.