کافه‌بوک معرفی و پیشنهاد کتاب

کتاب-پس-از-تو

پس از تو

کانال تلگرام کافه بوک

پس از تو ادامه کتاب من پیش از تو است.

⛔️ توجه: اگر کتاب من پیش از تو را نخوانده اید، ممکن است مطالعه این مطلب برخی از ماجراها و قسمت های کتاب من پیش از تو را آشکار کند.

✔️ کتاب من پیش از تو به ماجرای زندگی لوئیزا کلارک قبل از اینکه ویل ترینر به زندگی او وارد شود اشاره می کند. در واقع در قسمت عمده این کتاب “لو زندگی خودش را داشت و تحت تاثیر ویل زندگی نمی کرد. اما در اواخر کتاب لو به کلی عاشق ویل شده بود.

» اما کتاب پس از تو به داستان زندگی لو بعد از اینکه ویل از دنیا می رود اشاره می کند.

پس از تو نوشته جوجو مویز

داستان کتاب پس از تو

کتاب دوم هم مانند کتاب اول با یک حادثه شروع می شود. حادثه ای که داستان کتاب “پس از تو” بر آن سوار است.


لوئیزا بعد از مرگ ویل اکنون به لندن آمده است و در آپارتمانی زندگی می کند که با پول ویل خریده است. پولی که ویل برای او گذاشته بود تا زندگی خود را تغییر دهد.

✔️ لو در کافه فرودگاه مشغول به کار است و مدام درگیر خاطرات ویل است، در ذهن خود با او گفتگو می کند و هنوز آن زندگی را که ویل از او خواسته بود در پیش نگرفته است. داستان کتاب با ملایمت پیش می رود تا اینکه اتفاق عجیبی در زندگی لوئیزا رخ می دهد. اتفاقی که زندگی او را به حاشیه می برد و این اتفاق شروع داستان کتاب پس از تو است.

[ لینک: معرفی کتاب دختری که رهایش کردی اثر جوجو مویز ]

پس از تو ادامه رمان من پیش از تو

درباره کتاب پس از تو

این کتاب، بسیار بسیار متفاوت تر از آن چیزی بود که انتظار داشتم.

در کتاب من پیش از تو ویل مدام به لو می گفت که برای زندگی خود نقشه های خوب بریزد و زندگی متفاوتی را تجربه کند.

قسمت هایی از کتاب من پیش از تو که به همین موضوع اشاره می کرد:

  ” – نگو شاید. کلارک باید روزی از این جا بروی. به من قول بده که باقی عمرت را توی این خراب شده نمانی.”

  ” – اصلا نمی توانم فکرش را بکنم که تو همه ی عمرت را این جا بمانی.”

  ” – آدم فقط یک بار دنیا می آید. واقعا وظیفه داری حتی الامکان بهترین زندگی را در پیش بگیری.”

  ” – به تو نمی گویم از ساختمان چندطبقه بپر پایین یا کنار نهنگ ها شنا کن یا این جور کارها (گرچه ته دلم دوست دارم از این کارها بکنی)، اما جسورانه زندگی کن، در زندگی ات شجاعت به خرج بده.”

پس از تو از انتشارات آموت

اما اتفاقات کتاب به نحوی جلو می رود که به لو فرصت یک زندگی ماجراجویانه را نمی دهد. به علاوه خود لو هم نمی داند با زندگی اش چیکار کند. و همین باعث می شود که این کتاب مقداری خسته کننده باشد.


من به شخصه کتاب قبلی را بیشتر دوست داشتم، چرا که در آن کتاب هدف مشخص بود. شخصیت ها انگیزه های درست داشتند و داستان کتاب به خوبی پیش می رفت. اما در این کتاب هدف مشخصی وجود ندارد، بیشتر شخصیت ها سرگردان هستند و نمی دانند می خواهند با زندگی خود چیکار کنند.


در یک سوم پایانی، کتاب رفته رفته بهتر می شود و داستان انسجام بیشتری به خودش می گیرد. اما در کل این کتاب را بهتر از کتاب من پیش از تو نمی دانم.

ترجمه این کتاب هم، مانند کتاب قبل بسیار خوب و روان بود.

دیگر کتاب های جوجو مویز با ترجمه مریم مفتاحی از انتشارات آموت

کتاب های جوجو مویز - پس از تو

قسمت هایی از متن کتاب پس از تو

روی پشت بام می ایستم و به تاریکی سوسو زن لندن در زیر پایم نگاه می کنم. این همه آدم در اطرافم زندگی می کنند، نفس می کشند، غذا می خورند، حرف می زنند. میلیون ها نفر که زندگی شان کاملاً از زندگی من جداست. چه آرامش و نظم عمومی  غریبی!

می خوام بگویم نمی توانم برگردم به استورتفیلد و برایشان دوباره همان دختر شوم. همان دختری که مجبور است نارضایتی مادرش را حس کند که با همه ی وجودش تلاش می کند کسی نفهمد ناراضی است، و عزم راسخ و سرخوش پدرش را که ” همه چیز رو به راه است، اوضاع خوب است”. طوری یک سره این حرف را تکرار می کند که انگار با گفتنش اوضاع واقعاً روبه راه می شود. نمی خواهم هر روز از جلوی خانه ی ویل رد شوم و به چیزی فکر کنم که روزی بخشی از آن بوده ام و به چیزی که همیشه آن جا وجود خواهد داشت.

بعد از مرگ ویل، اولین بار است که در این نه ماه به گذشته فکر می کنم، یک جورایی گیج و بهت زده هستم. مستقیم به پاریس رفته بودم و دیگر به خانه بازنگشتم. سرمت از حس آزادی و اشتیاقی که ویل در وجودم به جوشش در آورده بود.

کتاب پس از تو

من بهتر از هر کسی می دانستم  چهره ای که آدم ها انتخاب می کنند تا از خودشان به دنیا ارائه کنند، با آن چه در اصل هستند بسیار فرق می کند. می دانستم رنج و اندوه می تواند شما را به رفتارهایی وادارد که حتی نمی توانید کمترین درکی از آن ها داشته باشید.

حسی که با خواندن اخبار صفحه ی حوادث به من دست می داد، این بود که با آن ها احساس نزدیکی می کردم، من زخم خورده بودم و دنیای اطرافم این را می دانست، و بدتر این که خودم هم به تدریج به آن واقف شدم.

گاهی ما آدم ها در اوج غم و اندوه با هر بدبختی که هست روزگار را می گذرانیم و دوست نداریم نزد دیگران اعتراف کنیم که چه قدر در نوسان روحی قرار داریم و غرق در اندوه هستیم.

پس از تو در کافه بوک

چه فایده ای دارد که آدم بخواهد دائم رنج و اندوهش را بازنگری کند؟ مثل این بود که یکسره با یک زخم وربروی و نگذاری التیام پیدا کند. من می دانم چه بخشی از آن بودم، می دانم چه نقشی در آن داشتم. پس چه فایده ای دارد که بخواهم دائم گذشته را مرور و جزئیاتش را بررسی کنم؟

می توانم بگویم از زندگی خودم تقریبا راضی بودم. این قدر در جمع هایی بودم بفهمم باید از شادی های کوچک زندگی هم خوشحال بود. سلامت بودم. دوباره خانواده ام را داشتم. کار می کردم. اگر هنوز با مرگ ویل کنار نیامده بودم، دست کم حس می کردم کم کم دارم از زیر سایه اش بیرون می آیم.

حس می کردم توی پیله ی کوچکی قرار دارم، اما باید اعتراف کنم پیله ای که یک فیل عظیم و تنومند در کنجش چمباتمه زده بود… اما دنیای بیرون، مثل موجی پیش رونده، با سرسختی تمام، آرام آرام خودش را تحمیل می کرد.

وقتی عزیزی را از دست می دهیم، کسی که عاشقش هستیم، ظاهرا دیگر توان برنامه ریزی نداریم. گاهی افراد حس می کنند دیگه هیچ اعتمادی به آینده ندارند، گاهی هم خرافاتی می شوند.

لو: آیونا کی بود؟ دوست دختر قبلی ات.
سام: توی آژانس مسافرتی کار می کرد. دختر خوبی بود.
لو: ولی تو که عاشقش نبودی.
سام: چرا می پرسی؟!
لو: هیچ کس در مورد دختری که عاشقش بوده اینجوری اظهار نظر نمیکند. معنی حرفت این است میشود باز هم با بقیه دوست باشیم.

مشخصات کتاب

  • کتاب پس از تو
  • نویسنده: جوجو مویز
  • ترجمه: مریم مفتاحی
  • انتشارات: آموت
  • تعداد صفحات: ۵۴۴
  • قیمت: ۳۶۵۰۰ تومان

نظر شما در مورد کتاب پس از تو چیست؟

پس از تو - معرفی کتاب پس از تو

معرفی چند رمان عاشقانه:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 308
دوست نداشتم: 58
میانگین امتیازات: 5.31

54 دیدگاه در “پس از تو

دانلودشو ندارید؟؟؟؟؟؟؟؟

خیر دوست عزیز – در کافه بوک فقط به معرفی کتاب می پردازیم.

خوب شد به نظر سنجی ها اعتنا نکردم و خودم رفتم سراغ کتاب و تصمیم گرفتم با عقل خودم کتابو بررسی کنم. این کتاب خیلی قشنگتر از پیش از تو بود پر از خلاقیت خیلی راحت از موضوعات فرعی کتاب میشه دو تا فیلم جذاب درست کرد .
اخر کتاب اصلنم مثل فیلمای ایرانی تموم نمیشه .
من با خوندن این کتاب فهمیدم که جوجو مویز بلده .

تو این کتاب لو دوباره عاشق میشه؟ اگه واقعا دوباره عاشق میشه ترجیح میدم نخونمش …. و یا اینکه آخرش بد تموم میشه؟؟ اگه بد تموم میشه بازم ترجیح میدم کلا نخونمش و تصور کنم داستان تو جلد اول تموم شده :|||

اگه من پیش از تو رو هنوز نخوندید، نخونینش. هنوز اندوهش رو قلبم سنگینی میکنه. امیدوارم هیچ انسان فلجی نخوندش

سلام ببخشید من می‌خوام پس از تورو بخرم ولی می‌خوام بدونم آخرش بد تموم میشه یا نه آخه خیلی روم تاثیر بد میزاره .همین پیش از تو موندم هی تو فکر میرم ممنون میشم ک بگین آخرش خوب تموم میشه یا بد

سلام. جواب رو برای شما ایمیل کردیم…
نخواستیم در اینجا آخر کتاب فاش شود…

پیش از تو کتاب خوبی بود خوشحالم که این کتاب رو خوندم ای کاش آخرش ویل اون بلا رو سر خودش نمیاورد اینطور که تموم شد بد بود تمام زحمات لو از بین رفت.

انتظار نداشتم پیش از تو اونطوری تموم شه بخصوص که دوس داشتم دوباره ویل به زندگی برگرده و تلاشهای لو هدر نره .. خون به جگرمان کرد :))) تلخ و دوست نداشتنی!

سلام
من هرچه قدر عاشق پیش از تو شدم ، پس از تو رو دوست نداشتم و حتی باعث شد مقداری لذت اولی رو هم از دست بدم 🙁
خیلی هندی بود و آخرش هم مثل فیلم های ایرانی تموم شد

من پیش از تو واقعا عالی بود….خیلیی قشنگ بود♥️
اخراش فقط میخوندمو گریه میکردم.همش میگفتم شاید ی چیزی بشه ویل منصرف بشه…😪
پس از تو رو نخوندم هنوز ولی فکر نمیکنم جالب باشه..ویل بود ک داستانو جذابش کرده بود😞

در حینی که داشتم پیش از تو رو میخوندم مدام فکر میکردم کتاب قشنگیه و بعد از اینکه تموم بشه همون لحظه دوباره میخونمش اما وقتی صفحه ی اخر بغض گلومو گرفت نظرم عوض شد الان دارم فکر میکنم که من واقعا ی عوضی ام چون تا وقتی به پایان داستان چند ص بیشتر نمونده بود یادم نیفتاد ی دوست فلج دارم که شیش ماهه ندیدمش ?????

به نظر من اگر جلد دوم نبود رسالت جلد یک عقیم می موند من از جلد دو خیلی خوشم اومد و بسیار تاثیر گذار دیدمش و این حس همزاد پنداری که جلد دو بهم میداد بسیار در تاثیر گذاریش دخیل بود با تمام نواقص که هرتالیفی ممکنه داشته باشه ولی مزایای این هر دو جلد این کتاب و خوندنش به نواقصشو نخوندنش میکرده

اگه نخوندینش همین الان حاظر شید برید سر کوچه بخرید و شروع به هوندنش کنید. تا اواسطش زیاد قابل توجه نیس اما از یه جایی به بعد خییلییی قشنگه. من فکر کنم حدود ۵۰۰ باری خوندمش. وای وای… از فصل ۲۵ به بعد محشره. واقعا عالیه. به نظرم خیلی بهتر از من پیش از توعه. پس… همین الان بپرید بخرید بخونید. محشره محححححشششششرررررررررر

تلخه تلخ پس از تو ها رو خ دیدم تو جامعه کاش هممون اونطور که میخواییم زندگی کنیم زندگی خ کوتاهه

وقتی پیش از تو رو با گلی ذوق میخوندم واسم عالی بود و حتی ۵۰ صقحه ی عاخرش گریه میکردم
ولی پس از تو رو خوندم ب امید اینکه عاخرش یه چیز بهتری بشه
ولی حقیقتا نظرم اینه ک پس از تو مث هر جلد دوم کتابی گند زد به داستان
اینکه ما تو ذهنمون مرگ ویل رو باوز کنیم و واسه لوییزا یه داستان خوب بسازیم خیلی بهتر بود تا با پس از تو مواجه شیم
پس از تو رو ب اندازه من پیش از تو دوس نداشتم و حس مسکنم هیچ موضوع منسجمی نداشت برخلاف من پیش از تو
بچه ی ویل …سام ..لوییزا…همه ی این حوادث بینش باعث شد از اینکه هیچ موضوع منسجمی ک داستان پیش بره رو نداره و خوشم نیاد

من هر دو کتاب رو دوست داشتم
بارها و بارها حین خوندن فکر میکردم این کتاب خیلی ساده وپیش پا افتاده است و ارزش اینقدر معروف شدن رو نداره ولی وقتی به پایان جلد دوم رسیدم حسی رو که با تموم شدنش بهم دست داد و دوست داشتم
انرژی مثبتی در من ایجاد شد که متفاوت بود

رمان ” پیش از تو ” دیگه چه ادامه ای میتونه داشته باشه وقتی نقش اصلیش دیگه نیست
به نظرم حالا که ویل تو داستان نیست ” پس از تو ” ارزش خوندن نداره :|||

من فیلمشو دیدم و عاشقش شدم
تا اخر داستان اصلا فکر نمیکردم ویل اینکارو بکنه، واقعا غم انگیز بود، فقط امیدوار بودم انجامش نده!
ولی درنهایت شاید همین بود که به یه رمان جذاب تبدیلش کرد. چون متفاوت تموم شد..
فکر نمیکنم پس از تو زیاد جذاب باشه..چون اونیکه باید باشه توی داستان، نیست!:(

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.