کافه‌بوک معرفی و پیشنهاد کتاب کتاب | معرفی کتاب | پیشنهاد کتاب

کتاب-پس-از-تو

پس از تو

کانال سایت معرفی کتاب کافه بوک

پس از تو ادامه کتاب من پیش از تو است.

⛔️ توجه: اگر کتاب من پیش از تو را نخوانده اید، ممکن است مطالعه این مطلب برخی از ماجراها و قسمت های کتاب من پیش از تو را آشکار کند.

✔️ کتاب من پیش از تو به ماجرای زندگی لوئیزا کلارک قبل از اینکه ویل ترینر به زندگی او وارد شود اشاره می کند. در واقع در قسمت عمده این کتاب “لو زندگی خودش را داشت و تحت تاثیر ویل زندگی نمی کرد. اما در اواخر کتاب لو به کلی عاشق ویل شده بود.

» اما کتاب پس از تو به داستان زندگی لو بعد از اینکه ویل از دنیا می رود اشاره می کند.

پس از تو نوشته جوجو مویز

داستان کتاب پس از تو

کتاب دوم هم مانند کتاب اول با یک حادثه شروع می شود. حادثه ای که داستان کتاب “پس از تو” بر آن سوار است.


لوئیزا بعد از مرگ ویل اکنون به لندن آمده است و در آپارتمانی زندگی می کند که با پول ویل خریده است. پولی که ویل برای او گذاشته بود تا زندگی خود را تغییر دهد.

✔️ لو در کافه فرودگاه مشغول به کار است و مدام درگیر خاطرات ویل است، در ذهن خود با او گفتگو می کند و هنوز آن زندگی را که ویل از او خواسته بود در پیش نگرفته است. داستان کتاب با ملایمت پیش می رود تا اینکه اتفاق عجیبی در زندگی لوئیزا رخ می دهد. اتفاقی که زندگی او را به حاشیه می برد و این اتفاق شروع داستان کتاب پس از تو است.

پس از تو ادامه رمان من پیش از تو

درباره کتاب پس از تو

این کتاب، بسیار بسیار متفاوت تر از آن چیزی بود که انتظار داشتم.

در کتاب من پیش از تو ویل مدام به لو می گفت که برای زندگی خود نقشه های خوب بریزد و زندگی متفاوتی را تجربه کند.

قسمت هایی از کتاب من پیش از تو که به همین موضوع اشاره می کرد:

  ” – نگو شاید. کلارک باید روزی از این جا بروی. به من قول بده که باقی عمرت را توی این خراب شده نمانی.”

  ” – اصلا نمی توانم فکرش را بکنم که تو همه ی عمرت را این جا بمانی.”

  ” – آدم فقط یک بار دنیا می آید. واقعا وظیفه داری حتی الامکان بهترین زندگی را در پیش بگیری.”

  ” – به تو نمی گویم از ساختمان چندطبقه بپر پایین یا کنار نهنگ ها شنا کن یا این جور کارها (گرچه ته دلم دوست دارم از این کارها بکنی)، اما جسورانه زندگی کن، در زندگی ات شجاعت به خرج بده.”

پس از تو از انتشارات آموت

اما اتفاقات کتاب به نحوی جلو می رود که به لو فرصت یک زندگی ماجراجویانه را نمی دهد. به علاوه خود لو هم نمی داند با زندگی اش چیکار کند. و همین باعث می شود که این کتاب مقداری خسته کننده باشد.


من به شخصه کتاب قبلی را بیشتر دوست داشتم، چرا که در آن کتاب هدف مشخص بود. شخصیت ها انگیزه های درست داشتند و داستان کتاب به خوبی پیش می رفت. اما در این کتاب هدف مشخصی وجود ندارد، بیشتر شخصیت ها سرگردان هستند و نمی دانند می خواهند با زندگی خود چیکار کنند.


در یک سوم پایانی، کتاب رفته رفته بهتر می شود و داستان انسجام بیشتری به خودش می گیرد. اما در کل این کتاب را بهتر از کتاب من پیش از تو نمی دانم.

ترجمه این کتاب هم، مانند کتاب قبل بسیار خوب و روان بود.

دیگر کتاب های جوجو مویز با ترجمه مریم مفتاحی از انتشارات آموت

کتاب های جوجو مویز - پس از تو

قسمت هایی از متن کتاب پس از تو

روی پشت بام می ایستم و به تاریکی سوسو زن لندن در زیر پایم نگاه می کنم. این همه آدم در اطرافم زندگی می کنند، نفس می کشند، غذا می خورند، حرف می زنند. میلیون ها نفر که زندگی شان کاملاً از زندگی من جداست. چه آرامش و نظم عمومی  غریبی!

می خوام بگویم نمی توانم برگردم به استورتفیلد و برایشان دوباره همان دختر شوم. همان دختری که مجبور است نارضایتی مادرش را حس کند که با همه ی وجودش تلاش می کند کسی نفهمد ناراضی است، و عزم راسخ و سرخوش پدرش را که ” همه چیز رو به راه است، اوضاع خوب است”. طوری یک سره این حرف را تکرار می کند که انگار با گفتنش اوضاع واقعاً روبه راه می شود. نمی خواهم هر روز از جلوی خانه ی ویل رد شوم و به چیزی فکر کنم که روزی بخشی از آن بوده ام و به چیزی که همیشه آن جا وجود خواهد داشت.

بعد از مرگ ویل، اولین بار است که در این نه ماه به گذشته فکر می کنم، یک جورایی گیج و بهت زده هستم. مستقیم به پاریس رفته بودم و دیگر به خانه بازنگشتم. سرمت از حس آزادی و اشتیاقی که ویل در وجودم به جوشش در آورده بود.

کتاب پس از تو

من بهتر از هر کسی می دانستم  چهره ای که آدم ها انتخاب می کنند تا از خودشان به دنیا ارائه کنند، با آن چه در اصل هستند بسیار فرق می کند. می دانستم رنج و اندوه می تواند شما را به رفتارهایی وادارد که حتی نمی توانید کمترین درکی از آن ها داشته باشید.

حسی که با خواندن اخبار صفحه ی حوادث به من دست می داد، این بود که با آن ها احساس نزدیکی می کردم، من زخم خورده بودم و دنیای اطرافم این را می دانست، و بدتر این که خودم هم به تدریج به آن واقف شدم.

گاهی ما آدم ها در اوج غم و اندوه با هر بدبختی که هست روزگار را می گذرانیم و دوست نداریم نزد دیگران اعتراف کنیم که چه قدر در نوسان روحی قرار داریم و غرق در اندوه هستیم.

پس از تو در کافه بوک

چه فایده ای دارد که آدم بخواهد دائم رنج و اندوهش را بازنگری کند؟ مثل این بود که یکسره با یک زخم وربروی و نگذاری التیام پیدا کند. من می دانم چه بخشی از آن بودم، می دانم چه نقشی در آن داشتم. پس چه فایده ای دارد که بخواهم دائم گذشته را مرور و جزئیاتش را بررسی کنم؟

می توانم بگویم از زندگی خودم تقریبا راضی بودم. این قدر در جمع هایی بودم بفهمم باید از شادی های کوچک زندگی هم خوشحال بود. سلامت بودم. دوباره خانواده ام را داشتم. کار می کردم. اگر هنوز با مرگ ویل کنار نیامده بودم، دست کم حس می کردم کم کم دارم از زیر سایه اش بیرون می آیم.

حس می کردم توی پیله ی کوچکی قرار دارم، اما باید اعتراف کنم پیله ای که یک فیل عظیم و تنومند در کنجش چمباتمه زده بود… اما دنیای بیرون، مثل موجی پیش رونده، با سرسختی تمام، آرام آرام خودش را تحمیل می کرد.

وقتی عزیزی را از دست می دهیم، کسی که عاشقش هستیم، ظاهرا دیگر توان برنامه ریزی نداریم. گاهی افراد حس می کنند دیگه هیچ اعتمادی به آینده ندارند، گاهی هم خرافاتی می شوند.

لو: آیونا کی بود؟ دوست دختر قبلی ات.
سام: توی آژانس مسافرتی کار می کرد. دختر خوبی بود.
لو: ولی تو که عاشقش نبودی.
سام: چرا می پرسی؟!
لو: هیچ کس در مورد دختری که عاشقش بوده اینجوری اظهار نظر نمیکند. معنی حرفت این است میشود باز هم با بقیه دوست باشیم.

✔️ مشخصات کتاب

  • کتاب پس از تو
  • نویسنده: جوجو مویز
  • ترجمه: مریم مفتاحی
  • انتشارات: آموت
  • تعداد صفحات: ۵۴۴
  • قیمت: ۳۶۵۰۰ تومان

نظر شما در مورد این کتاب چیست؟

پس از تو - معرفی کتاب پس از تو

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 220
دوست نداشتم: 34
میانگین امتیازات: 6.47

35 دیدگاه در “پس از تو

تو این کتاب مسائلی آورده شده که از مشکلات اساسی همه ی جوامعه ، از دردهایی حرف زده که تو زندگی هر انسانی ممکنه وجود داشته باشه ، حتی نمیدونم چرا تعداد چاپش تا الان کمتر از کتاب قبلیه ، در صورتی که حق این کتاب خیلی بیشتر از ایناس ، جوجو مویز به خوبی از مشکلات اجتماعی این روزای آدما آگاهی داره و اون ها رو به طرزی حرفه ای وارد کتابش کرده . میدونم هر چقدر هم بنویسم نمیتونم حق مطلب رو ادا کنم ، فقط میتونم بگم عالی بود، بهترین و پر جاذبه ترین کتابی که تا الان خوندم.

سلام ، راستش میخواستم به همه ی دوستانی که نظرشون این بود که این کتاب به اندازه ی کتاب قبلی خوب نیست عرض کنم که از نظر من این کتاب وصف ناپذیره ، به نظرم کتاب قبلی کمی خسته کننده بود در صورتی که توی این کتاب هر صفحه که جلو تر میری حوادثی پیش میاد که یهو دهنت باز میمونه و کاملا غیر قابل پیش بینیه ، جوری درگیرش میشی که حتی حاضر نیستی یه لحظه بزاریش زمین

من خیلی احساساتی هستم یا شما هم بعد از خوندن من پیش از تو یه شب تا صبح گریه کردین؟

سلام سارا
نه منم همینطور……دوست داشتم فریاد بکشم…..خصوصا اینکه مهمترین آدم ندگیم این کارو کرد….خودکشی

من پیش از تورو پیشنهاد میکنم فیلمشو ببینید

سلام
نع ب هیچ وجه!
چون وقتی داری کتابو می خونی تخیلت مدام در حال تصویر سازیه وچون تصویر داره توی ذهنت شکل می گیره بهترین و زیباترین ابزار رو برای ساخت ی تصویر ب کار می بره بعدشم ابزار وزمان شما برای خوندن کتاب نامحدوده در حالی ک ابزار وزمان ی فیلم ساز بسیار محدوده!از طرفی دیگه وقتی شما دارین ی کتابو می خوانید ذات کمال طلب انسان فعال شده ‌بهترین چهره ها مکان ها لباس ها رو برای صفحه صفحه کتاب در نظر می گیره!
البته ن اینکه نظرم فقط ب این کتاب محدود باشه فیلم های غرور‌ وتعصب بلندی های بادگیر ربکا جین ایر بابالنگ دراز و…

کتاب من پیش از تو فوق العاده بود.غم عجیبی داره پایان داستان .

من پیش از تو ، عالی بود. عاشقش شدم . باهاش زندگی کردم و شب زنده داری کردم تا تموم بشه . افسوس ک از اولش یکی بهم گفته بود آخرش… .با این حال جذابیت داستان خیلی بالا بود . هرچی بگم کم گفتم .یکی از بهترین هایی ک خوندم .بعدش هم ب همه پیشنهاد کردم بخونن. کتابم داره دست به دست می چرخه .ولی پس از تو رو دوس نداشتم . فقط اخراش ی کم بار مثبت داشت. حرفه ای امیدوار کننده . کلا رابطه لو با معشوقه جدیدش رو دوس نداشتم . شخصیت ها رو دوس نداشتم . ب نظرم اصلا قابل قیاس با نسخه اولش نبود . نه خوب نبود .

سلام من کتاب من پیش از تو را خواندم با ترجمه خانم ملیحه وفایی
به نظر شما فرق میکنه با ترجمه خانم مریم مفتاحی
چون زیاد داستان قابل هضم نبود

سلام دوست عزیز.
کافه بوک ترجمه ملیحه وفایی را با ترجمه مریم مفتاحی مقایسه نکرده، اما ترجمه خانم مفتاحی ترجمه خوب و روانی هستش.
ضمن اینکه کتاب پس از تو کتاب دشواری به لحاظ ترجمه نیست.

سلام.من فیلم من پیش از تورو دیدم،خیلی خوب بود، کتابشو نخوندم. میشه پس از تورو خوند؟! یا باید کتاب پیش از تورو حتما خونده باشم ؟؟؟!

اگر مایل بودید کتاب را هم بخوانید. چون کتاب بهتر از فیلم هستش اما اگر کتاب را هم نخواندید و سراغ کتاب پس از تو رفتید، مشکلی پیش نخواهد آمد.

دانلودشو ندارید؟؟؟؟؟؟؟؟

خیر دوست عزیز – در کافه بوک فقط به معرفی کتاب می پردازیم.

خوب شد به نظر سنجی ها اعتنا نکردم و خودم رفتم سراغ کتاب و تصمیم گرفتم با عقل خودم کتابو بررسی کنم. این کتاب خیلی قشنگتر از پیش از تو بود پر از خلاقیت خیلی راحت از موضوعات فرعی کتاب میشه دو تا فیلم جذاب درست کرد .
اخر کتاب اصلنم مثل فیلمای ایرانی تموم نمیشه .
من با خوندن این کتاب فهمیدم که جوجو مویز بلده .

تو این کتاب لو دوباره عاشق میشه؟ اگه واقعا دوباره عاشق میشه ترجیح میدم نخونمش …. و یا اینکه آخرش بد تموم میشه؟؟ اگه بد تموم میشه بازم ترجیح میدم کلا نخونمش و تصور کنم داستان تو جلد اول تموم شده :|||

اگه من پیش از تو رو هنوز نخوندید، نخونینش. هنوز اندوهش رو قلبم سنگینی میکنه. امیدوارم هیچ انسان فلجی نخوندش

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.