کافه‌بوک معرفی و پیشنهاد کتاب

کتاب انتخاب

رایا

کتاب انتخاب کتاب اول یک مجموعه ۵ جلدی به نام انتخاب است.

کتاب انتخاب توانسته است امتیاز ۴.١۵ را از ۵ در سایت گودریدز goodreads کسب کند.

این کتاب در گروه ادبیات گمانه‌زن دسته بندی می شود.

خلاصه کتاب انتخاب

برای ۳۵ دختر، انتخاب فرصتی برای یک جهش مادام‌العمر است.

مجالی برای رهایی از زندگی‌ای که سرنوشت از بدو تولد برایشان رقم‌ زده. جهشی به دنیای لباس‌ های درخشان و جواهرات گرانبها. اقامت در قصری باشکوه و رقابت بر سر قلب شاهزاده مکسون جذاب.

اما برای اَمریکا سینگر، انتخاب‌ شدن کابوسی وحشتناک است که او را وادار می‌کند از عشق پنهانش به اسپن، پسری یک طبقه پایین‌تر از خود دست بکشد. و بدتر از آن، منتخب بودن برای اَمریکا به معنای ترک خانه و ورود به رقابتی بی‌ رحم‌ و خشن برای تاج‌ و تختی ا‌ست که او نمی‌ خواهد. 

علاوه بر همه‌ی این مصیبت‌ها، زندگی در قصر نیز آن‌ قدرها آرام‌ و دلنشین به‌ نظر نمی‌ رسد؛ چرا که شورشیان با حملات خشونت‌ بار و بی‌ امان خود سلطنت را تهدید به سرنگونی می‌کنند.

کتاب سيرك شبانه - داستانی جادویی، نفس گیر و رمانتیک
کلیک کنید!

سپس اَمریکا با شاهزاده مکسون آشنا می‌شود. به تدریج نقشه‌ هایی که برای خود و زندگی‌ اش داشت به چالش کشیده می‌ شوند و متوجه می‌ شود زندگی‌ ای که رؤیایش را در سر می‌ پروراند، با آینده‌ای که حتی در تصورش نمی‌ گنجد، قابل قیاس نیست و…

کتاب انتخاب - خلاصه کتاب انتخاب در کافه بوک

درباره کتاب انتخاب

داستان دوست داشتنی ای بود.

اگه بخوام بگم این کتاب رو چرا دوست دارم اولین دلیلش کاراکتر های کتاب هستن، هر کدومشون شخصیت منحصر به فرد و خاص خودشونو دارن که البته بعضی موقع ها خیلی دوست داشتنی اند و بعضی اوقات راستش کمی اعصاب خورد کن میشن. طوری که اگه نزدیکت باشن میخوای با تمام وجودت بهشون مشت بزنی.

 توصیفات و تصویر سازی های کتاب طوری هستند که به خواننده این اجازه رو میدن که به راحتی خودش رو در جای هر کاراکتر در هر موقعیت تصور کنه و داستان رو از زاویه دید اون کاراکتر ببینه.

کتاب اوایلش کمی یکنواخت و قابل حدس است اما از یک جایی به بعد شیب تندی هیجان انگیز میشه به طوریکه نمیتونی تصمیم بگیری که زودتر بری صفحات بعد که ببینی چی میشه یا توی لحظه ی ارامش داستان از ترس اینکه با اتفاق غیر منتظره ای مواجه نشی کنار بگذاریش. که البته به شخصه گزینه ی اول رو انتخاب کردم.

کتاب سيرك شبانه - داستانی جادویی، نفس گیر و رمانتیک
کلیک کنید!

» در کل با وجود امتیاز بالای این کتاب نظر ها درباره ی این کتاب خیلی متفاوت است و نمیشه به همه اون رو پیشنهاد داد اما اگر از داستان های عاشقانه و فانتزی که کمی از بقیه زمینه ها هم داشته باشن خوشتون میاد به احتمال زیاد دوستش خواهید داشت.

کتاب انتخاب - بررسی کتاب انتخاب - کتاب انتخاب درکافه بوک

قسمت هایی از کتاب

یک ماه پیش، به صفحه ی تلویزیون نگاه کردم و فرد متکبر، شق و رق و خسته کننده ای را دیدم، کسی که برایم غیر قابل باور بود دختری بتواند عاشقش باشد. و از آنجا که کوچکترین شباهتی به عشق بی وفای من نداشت، لایق آن بود که یک عشق واقعی در زندگی اش داشته باشد.

امریکا، من ممکنه خانواده ام رو داشته باشم ولی تصور کن چقدر خجالت آوره که جلوی چشم والدینت سعی کنی برای اولین بار قرار عاشقانه بذاری و تازه فقط والدینت نه، کل مردم کشور! بدتر از اون، این حتی یه روش طبیعی و عادی قرارگذاشتن هم نیست.

مکسون، امیدوارم کسی رو پیدا کنی که بدون اون قادر به زندگی نباشی! از ته دل امیدوارم و آرزو میکنم هیچ وقت عزیزانت رو از دست ندی که مجبور بشی بدون اونها برای زنده موندن و ادامه دادن تلاش کنی.

پس داری اونو انتخاب میکنی؟ نه. من اون یا تو رو انتخاب نمیکنم. من خودم رو انتخاب میکنم.

اطلاعات کتاب

  • کتاب انتخاب
  • نویسنده: کیارا کاس 
  • ترجمه: مهسا شفیعی
  • انتشارات: آذرباد
  • تعداد صفحات: ۳۷۱
  • قیمت چاپ اول: ۱۷۰۰۰ تومان
  • دسته بندی: ادبیات گمانه‌زن
کتاب سيرك شبانه - داستانی جادویی، نفس گیر و رمانتیک
کلیک کنید!

این مطلب با همکاری شهرزاد کیانی نوشته شده است.

نظر شما در مورد این کتاب چیست؟

کتاب انتخاب - نقد و بررسی کتاب انتخاب