کافه‌بوک معرفی و پیشنهاد کتاب

معرفی و پیشنهاد کتاب بلندی های بادگیر

کتاب بلندی های بادگیر

کانال تلگرام کافه بوک

کتاب بلندی های بادگیر تنها رمان امیلی برونته است که شهرتی جهانی یافته‌ است. ویژگی متمایز کننده این رمان در زمان انتشارش لحن شاعرانه و دراماتیک بیان آن و ساختار غیر معمولش بود.

رمان بر زمینه‌ای شاعرانه استوار است که در آن ساده‌ دلی ها و درون‌ بینی روان‌ شناختی فوق‌ العاده‌ای به توالی دیده می‌ شود.

این رمان داستان عشق آتشین ولی مشکل‌ دار است. و این‌ که این عشق نافرجام چگونه سرانجام دو عاشق و بسیاری از اطرافیانشان را به نابودی می‌کشاند.

کتاب بلندی های بادگیر - پیشنهاد کتاب بلندی های بادگیر در کافه بوک

درباره کتاب بلندی های بادگیر

داستان از زبان خدمتکاری به نام آلن دین برای مردی تعریف می شود که خانه ای را از شخصی به نام هیت کیلیف اجاره کرده است و در حقیقت ماجرای زندگی هیت کلیف است.

داستان عشق این کتاب به این صورت شکل می گیرد که: هیت کیلیف پسری یتیم از خانواده ای کولی به سرپرستی مردی مهربان و ثروتمند در می آید. دختر خانواده کاترین است که از همان روز اول ارتباط خوبی با پسرک برقرار می کند اما پسر خانواده به شدت از او متنفر است.

پس از مرگ پدر او را به عنوان کارگر در خانه قبول می کنند و  جایگاهش را از او می گیرند. هیت کیلیف و کاترین که عاشق هم هستند با مرارت های زیادی روبرو می شوند . برادر کاترین سعی در جدا کردن آنها می گیرد و سرانجام کاترین تن به ازدواج با مردی ثروتمند می دهد. هیت کیلیف با روحی زخم خورده و سراسر تحقیر شده خانه را ترک می کند تا روزی به قصد انتقام برگردد و….

کتاب بلندی های بادگیر - معرفی کتاب بلندی های بادگیر در کافه بوک

قسمت هایی از رمان

زیر آسمان دلپذیر کمی ماندم و آن جا پرسه زدم. نگاه کردم به پروانه ها که لا به لای بوته ها و سنبله ها بال می زدند. گوش سپردم به صدای ملایم باد که لا به لای سبزه و علف ها می وزید و فکر کردم که چطور می شود تصور کرد که خفته های این خاک آرام، خواب زده هایی بی قرار باشند.

با خود می اندیشم: ای مرد بدبخت! تو نیز مانند سایر همنوعانت قلبی در سینه ات می تپد و اعصابی داری که در برابر غم ها و شادی ها حساسیت نشان می دهد. چرا بیهوده سعی می کنی عکس العمل قلب اعصابت را از شنیدن خبر این فاجعه پنهان داری؟ چرا می خواهی وانمود کنی که خونسردی و آرامش خود را از دست نداده ای؟ این کبر و غرور تو نمی تواند خدا را فریب دهد!

روح از هر چه ساخته شده باشد، جنس روح او و من از یک جنس است.

می گفت بهترین کار در یک روز گرم ماه ژوئیه این است که آدم از صبح تا شب برود روی یک تکه چمن وسط بوته زار دراز بکشد، زنبورها لابه لای گل ها با وِزوِزشان برای آدم لالایی بگویند، چکاوک ها بالای سر آدم آواز بخوانند، آسمان آبی و بی ابر باشد و خورشید هم مدام بتابد. این کل تصور او بود از سعادت بهشتی.

اما چیزی که من دلم می خواست تاب خوردن از یک درخت سبز بود که برگ هایش خش خش کنند، باد غرب بوزد و ابرهای سفیدِ سفید به سرعت از بالای سر ما رد بشوند. تازه، نه فقط چکاوک ها، بلکه باسترک ها و توکاهای سیاه و سِهره های سینه سرخ و فاخته ها هم از چهار طرف نغمه سرایی کنند. بوته زار از دوردست پیدا باشد، با فرو رفته گی های سایه دار و خنک، اما نزدیک ما موج های بلند علف زار که در نسیم تاب بخورند، همین طور جنگل و صدای آب، و کل دنیا بیدار و سرشار از شادی.

حالت یک سگ ولگرد را نداشته باش که هر لگدی که میخورد، حقش است و از تمام دنیا به اندازه کسی که لگدش میزند، متنفر است!

من از قیافه اش میخواندم که خصوصیاتی بهتر از پدرش دارد. البته حسن ها در میان علف های وحشی ازنظر پنهان می مانند، زیرا پرپشتی علف ها باعث می شود ما ریشه های سالم را نبینیم. با اینحال خاک سالم در شرایطی مناسب حتما محصول بهتری پرورش میدهد.

کتاب بلندی های بادگیر - خلاصه کتاب بلندی های بادگیر

اطلاعات کتاب

  • کتاب بلندی های بادگیر
  • نویسنده: امیلی برونته
  • ترجمه: رضا رضایی
  • انتشارات: نی
  • تعداد صفحات: ۴۳۸
  • قیمت: ۳۰۰۰۰ تومان

 

نظر شما در مورد کتاب بلندی های بادگیر چیست؟

کانال تلگرام کافه بوک را می توانید از طریق این لینک دنبال کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 23
دوست نداشتم: 8
میانگین امتیازات: 2.88

مقالات معرفی کتاب کافه بوک

6 دیدگاه در “کتاب بلندی های بادگیر

کتاب خیلی خوبی بود . نویسنده ی این کتاب یعنی خانم امیلی برونته به خوبی تونسته درگیری که بین قلب و مغز یا عقل و احساس در زندگی و روابط عاشقانه به وجود میاد رو تشریح کنه و این چیزیه که خیلیا تجربش کردن و باعث میشه تا درک و دید بهتری نسبت به عشق و زندگی داشته باشیم . از طرف دیگه باتجربه بودن و پختگی نویسنده کاملا مشخصه و واقعا شگفت انگیزه که خانمی توی این سن چنین شاهکار ادبی رو خلق کنه 🙂

واقعا عالی بود، خیلی خوب بود که فقط و فقط عاشقانه نبود. فک نکنم آدم بتونه وقایع داستانا به زودی فراموش کنه

رمان بلندی های بادگیر گیرایی خاصی داره . به خوبی میتونی تو حال و هوای این کتاب غرق بشی و با کاترین توی خلنگ زار ها بدوی‌ . من که خیلی دوستش داشتم و تمام ۵۹۸ صفحه رو توی یک روز ونصفی خوندم . پیشنهاد میکنم حتما بخونیدش و حتما هم متن کاملش رو بخونین تا بتونین توی داستانش غرق بشین . این که آقای لاک وود فقط یه شنونده ست هم لذت بخشه . اما من امیدوار بودم کتی کوچولو با آقای لاک وود ازدواج کنه و مزه عشق واقعی رو بچشه . ممنون !

اصلا کتابی که فکر میکردم نبود،برخلاف تصورم اصلا عاشقانه هم نبودکتابی بود پر از خباثت و بد طینتی فردی که حتی نمیتونست عشقش رو طوری که باید بروز بده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.