کافه‌بوک معرفی و پیشنهاد کتاب

کتاب خوب

رایا

کتاب خوب از دیدگاه هر فرد، تعریف خاص و منحصر به فردی دارد. تعریفی که ممکن است در شرایط و زمان های مختلف، متفاوت باشد. اما موضوعی که در آن هیچ شک و تردیدی وجود ندارد، این است که شما وقتی کتاب‌های بیشتر و بهتری می‌خوانید دید وسیع‌تری پیدا می‌کنید و به همان نسبت تعریف شما از کتاب خوب کامل‌تر می‌شود. و نکته مهم اینکه شما هرچقدر بیشتر کتاب بخوانید، بهتر متوجه می‌شوید که به چه نوع کتابی علاقه دارید.

وقتی که یک کتاب خوب می‌خوانید تک تک جملات در ناخودآگاه شما باقی می‌مانند، فقط کافی است کمی به آن فکر کنید و خودتان را در آن موقعیت قرار دهید. کتاب خوب به شما یاد می‌دهد در زندگی چطور رفتار کنید، چطور بیندشید و چطور خط فکری خودتان را پیدا کنید و شکل بدهید. کتاب خوب به شما اجازه می‌دهد به جای تمام زندگی‌هایی که نداشته‌اید زندگی کنید. به جای تمام تجربه‌هایی که نداشته‌اید و به جای تمام تصمیم‌هایی که هنوز به سراغ‌تان نیامده‌اند فکر کنید و از قبل جواب مناسب را بدانید. با مطالعه زیادتر کتاب‌های خوب شما هیچ‌وقت در زندگی واقعی غافلگیر نمی‌شوید! انگار همه چیز را از قبل می‌دانید و یاد گرفته‌اید که چطور رفتار کنید. حفظ کردن جملات یا ادبی حرف زدن به شما هیچ کمکی نمی‌کنند! روح آدمی باید کتابی را ببلعد.

این صفحه از سایت معرفی کتاب کافه‌بوک را به شما کاربران گرامی اختصاص داده‌ایم تا کتاب‌های خوب و مفیدی را که خوانده‌اید با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید. پس:

لطفا برای ما بنویسید که بهترین کتاب یا کتاب‌هایی که تا به امروز خوانده‌اید و در ذهن شما ماندگار شده‌اند چه کتاب (هایی) هستند؟

تا به این لحظه، شهریورماه ۹۷، دوستان کافه‌بوک ۳۱۷ کامنت بر این مطلب نوشته‌اند و کتاب خوب معرفی کرده‌اند. در میان این ۳۱۷ کامنت، کتاب‌های زیر بیشتر به چشم می خورد.

در بین رمان‌های خارجی، دوستان کافه‌بوک این موارد را معرفی کرده‌اند:

در میان رمان‌های ایرانی که نسبت به رمان خارجی به مراتب علاقه‌مندان کمتری دارد، دوستان کافه‌بوک از این موارد به عنوان کتاب خوب نام برده‌اند:

علاوه بر رمان ایرانی و خارجی، دوستان به اسامی کتاب‌های دیگری از جمله کتاب‌های فلسفی، روانشناسی، علمی و غیره نیز اشاره کرده‌اند که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

» فکر می‌کنید جای کدام کتاب(ها) در این میان خالی است. لطفا شما هم با معرفی کتاب خوب به کامل‌تر شدن این مطلب کمک کنید.  این مطلب هرچند وقت یک‌بار به‌روز‌رسانی خواهد شد تا لیست کتاب‌های خوب از دیدگاه شما کابران گرامی کامل شود.

کتاب خوب

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 426
دوست نداشتم: 75
میانگین امتیازات: 5.68

362 دیدگاه در “کتاب خوب

کیمیا گر
پس از تو
ملت عشق عالییییی
دختری در قطار

ما مان معنی زندگی .در جستجو مولانا. پیامبر. تاریخ فلسفه راسل.انارنینا.چنین گفت زرتشت

ناتوردشت ، برباد رفته ، بابالنگ دراز

کتاب سینوهه_ ملت عشق_ چراغ ها را من خاموش میکنم.

کتاب زندگی خود را طراحی کنید فوق العاده س

سلام؛ بهترین کتابهای جهان؛ نهج الباغه و صحیفه سجادیه ؛بی نظیرن ؛روح انسان رو به پرواز در می اره.بخونید ضرر کردید منو نفرین کنید.

کسی مخالف خواندن کتابهای مذهبی و دعا و نیایش نیست اما موضوع این تاپیک بیشتر کتابهای رمان ، ادبی و روان شناسی هستند که کمی سختیهای زندگی روز مره رو فراموش کنیم و با شخصیتها و قهرمان کتابها هم ذات پنداری کنیم و از مطالعه لذت ببریم

به نظر من کتاب‌های موراکامی همه خوبن. کافکا در کرانه، مترو، چوب نروژی و…

کتاب آخرین وسوسه مسیح نویسنده نیکوس کازانتزاکسیس

بهترین کتاب‌هایی که من تا به حال خوندم و به یاد دارم:
۱۹۸۴ و قلعه حیوانات از جورج اورول
وقتی نیچه گریست و درمان شوپنهاور از یالوم
جز از کل و ریگ روان از استیو تولتز
سفر به انتهای شب از سلین
سمفونی مردگان از معروفی
و…

کتاب معادله (محمد دبیری)
داستانی است از ترکیب یک نوشته سلیس رمانی و نگارش مطلب علمی و بررسی جامعه شناسی قرن بیست ویکم در فضاهای مختلف یک جامعه دگرکون با بافتی از ارزشهای چشمگیر مادی در مقابل فهم انسانی ساده.
فضای محیطی این رمان شگفت انگیز ترکیبی از دهکده ای دور افتاده در مشرق زمین— یکی از دهات یزد، در کنار شهر باستانی یزد که متشکل از معماری شگفت انگیز پارسیان از یکطرف و از طرف دیگر فعالیتهای علمی وپژوهشی در بیمارستان مدرن این شهر قدیمی وساده است .
این بیمارستان با تجهیزات پژوهشی پیشرفته و مدرن زیر سرپوشی انسانی در حال استسمار مغزهای گروه علمی عملی دانشگاهی و بکار گرفتن مردم بی پناه و مستحق بعنوان نمونه های ازمایشگاهی علمی است .
موضوع اخلاقی داستان ، اجتماعی و انسانی در دوجامعه ساده و مترقی مطرح است که شامل : فقر و تبعیض طبفاتی و غول مهیب استبداد و برده گیری ، سو استفاده از کودکان بی پناه، ضعفا و اسیب زدن به اسیب دیدگان و کوری تحت حرص، طمع و ولع بیشتر و بیشتر خواستن انسانها از یک سو واز سوی دیگر کشایش بطرف قرار گرفتن در سظح نخبه گان تحت عنوان شهرت و مقام و موقعیت خاص اجتماعی حتی تحصیلکرده ها از هدف اصلی مردمی بودن ان دور کرده.
دبیری حتی پا فرا تر گذاشته ونقش و روح پاکی وپلیدی در زنهارا در مقایسه با مردان هم پایشان بمحک میزند.
سبک نگارش : دبیری باسبکی بسیار زیبا یک طرح کاری کامل روشن را در اختیار خواننده این رمان پیچیده میگذارد.

بهترین کتاب ایرانی ای که تا به حال خوندم کتاب سمفونی مردگان بود!چون خیلی کم سن تر از حالا بودم مجبور شدم سه بار این کتاب رو خوندم تا متوجه داستان بشم.
بهترین کتاب یا شاید بهتر بگم بهترین رمان خارجی که تا امروز خوندم هم جنایت و مکافات بود چرا که در شرایط سختی قرار داشتم و این کتاب روحیه ی منو در یک زمان خاص تغییر داد.

سلام بر یاران کتاب😊😊 بهترین کتابی که تا الان خواندم کتاب خداوند الموت نوشته ی پل آمیر و ترجمه ی فوق اعاده ی ذبیح الله منصوری بود. کتابی که برشی از تاریخ ایران در قرن هفتم را رمان گونه بیان میکند و شمارا در دل حوادث ، همراه با تمام شخصیت ها همراه و تصویری باشکوه برای شما مجسم میکند . امیدوارم این کتاب که به شرح ماجراهای فرقه ی اسماعیلیه میپردازد علاقه ی شما را هم به خود جلب کند.😊😊

من کتاب بربادرفته رو پیشنهاد میکنم،بسیار جذاب و خواندنی

کتاب عارفانه و نیایش و کلا کتاب های دکتر چمران فوق العاده احساسی و زیبا نوشته شدن

سلام
کتاب زندگی خود را طراحی کنید کتاب خوبی بود که خوندم در زمینه مهارت زندگی و بیزینس هست

اگه میخواین یه سفر به جاهای ناشناخته و رازآلود داشته باشین پیشنهاد میکنم کتاب کیمیاگر پائولو کوئیلو رو بخونید

برای کتاب خوب خارجی، زندگی دوم فوق العاده است.
و کمتر کسی بعد از خوندن این کتاب باور میکنم که نویسنده ای که رمز و راز های خانومانه رو نوشته، اس جی واتسون عزیز، یک مرده.

من کتاب شازده حمام پیشنهاد میکنم . یک کتاب فوق العاده زیباست. زندگی نامه یا بهتر بگم خاطرات استاد دکتر محمد حسین پاپلی یزدی. حتمن حتمن بخونیدش. و مخصوصا برای پدر و‌مادرهاتون تهیه کنید و هدیه بدید.

وااااااااقعا عاااااااالیه

من قبلن نظرمو دادم ولی صد حیف ک دوستان نسبت ب رمانای کلاسیک کمتر علاقه نشون میدن..!!!
البته باید شما هم باید بیشتر به این کتابا توی سایتتون بپردازین…
من خودم برباد رفته و رستاخیز رو دوست داشتم
البته بیشتر از نظر تاثیر این دو روی تغییر دید و جهت فکری نسبت ب زندگی فردی و اثراتش روی زندگی اجتماعی

رمان های کلاسیک برای من جوان قرن ۲۱ دنیای گنگی را به تصویر می کشند و به همین دلیل است که من رمانی که سال ۲۰۱۸ به انتشار رسیده را حتما به رمانی از سال ۱۸۵۴ ترجیح می دهم. یکی برای من حس تازگی می اورد و دیگری کهنگی و خستگی.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.