کافه‌بوک معرفی و پیشنهاد کتاب

کتاب هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی دهد

کتاب هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی دهد

رایا

کتاب هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی دهد نوشته مک اچ مک کورمک است که توسط محمود طلوع ترجمه شده است.

این کتاب اسرار موفقیت در تجارت و مدیریت را بررسی می کند و از سوی انتشارات رسا منتشر شده است.

بنابر گفته‌ی مترجم: این اثر در ایالات متحده و انگلیس پرفروش‌ترین کتاب بوده است. و به تایید بسیاری از مدیران و تجار بزرگ، الن مرلو، از مدیران برجسته کمپانی فیلیپ موریس و بنت بیدول وپرزیدنت کرایسلر، رئیس هیات مدیره کمپانی سونی امریکا و… رسیده است و خصوصا در میان دانشجویان و مدیریت میانی شرکت‌ها و سازمان‌ها، حسن اثری تام و تمام گذاشته است.

کتاب به صورت بخش های کم حجم دسته بندی شده است و با تیتر درشت هر مطلب جدا شده است که خواندن آن را راحت تر می کند.

عکس نویسنده کتاب هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی دهد - کتاب هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی دهد در کافه بوک بررسی شده است

کتاب هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی دهد در مورد چیست؟

این کتاب براساس نظریات و تجربیات تجاری نویسنده می باشد که خود گردآوری و ارائه کرده است. او در مقدمه به ” ده فرمان بچه‌های تیز بازار” اشاره و آن‌ ها را به این ترتیب عنوان کرده است: ” هرگز اهمیت پول را دست‌ کم نگیرید؛ هرگز ارزش پول را دست‌ بالا نگیرید؛ در کسب‌ و کار هرگز نمی‌ توانید دوستان زیادی داشته باشید؛ از بیان عبارت نمی‌ دانم نهراسید؛ کمتر صحبت کنید؛ همواره به قول‌ های خود چه بزرگ و چه کوچک پای‌ بند باشید؛ هر معامله حیاتی دارد؛ از روز اول خود را مقید به انجام کار با کیفیت کنید؛ با مردم خوش‌ رفتار باشید؛ و همه‌ی اعتبارات را به خود اختصاص ندهید.

کتاب هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی دهد در هشت فصل تدوین شده است. عنوان های کتاب از این قبیل هستند: ” بازاریابی و فروش”، ” مذاکره و معامله”، ” مدیریت و تمشیت امور”، ” توسعه و پیشرفت”، ” سازماندهی”، “ارتباطات و روابط عمومی”، ” انجام کارها در طول راه” و “کارآفرینی (مدیریت اقتصادی)”.

کتاب هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی دهد - عکس روی جلد

نظر کافه بوک در مورد این کتاب

با خواندن کتاب متوجه نکات ظریفی می شوید که نویسنده به خوبی آن ها را بیان کرده است. در واقع این کتاب برای بچه های بازار نوشته شده است و در آن قوانین نانوشته ای را می خوانید که نویسنده معتقد است همه این قوانین را رعایت می کنند و اگر شما از آن ها بی خبر باشید ممکن است کسب و کار و یا رابطه های کاری حرفه ای نداشته باشید. شاید به دلیل همین قوانین نانوشته بازار است که عنوان کتاب به این شکل انتخاب شده است.

به نظر میاد همه افرادی که دانشگاه را سپری کرده اند و وارد بازار کار شده اند این موضوع را تصدیق می کنند که دنیای دانشگاه و دنیای کسب و کار بسیار با هم تفاوت دارند. کتاب هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی دهد این تفاوت را به خوبی شناخته است و سعی می کند در زمینه های مختلف به خواننده کمک کند تا در کار بهتر و حرفه ای تر ظاهر شود.

این کتاب تماما بر اساس تجربیات نویسنده می باشد و لذا در حین خواندن به وضوح متوجه می شوید که نویسنده زیاد از کلماتی مثل ” من، مال من، قراردادهایم، شرکتم و … ” استفاده کرده است.

کتاب هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی دهد - چندین کتاب مختلف

این کتاب برای چه افرادی مناسب است؟

کتاب هاروارد چه چیزی را یاد نمی دهد برای همه دانشگاه رفته ها و همه دانشگاه نرفته ها یک کتاب فوق العاده به شمار می رود.

قطعا اگر شما کسب و کار خود را دارید و یا اگر کارآفرین هستید و در حال راه اندازی یک کار جدید می باشد خواندن این کتاب می تواند به شما کمک زیادی بکند.

کتاب هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی دهد - معرفی در کافه بوک

قسمت هایی جالب از کتاب

” برای اینکه یک بازاریاب خوب باشید چه صلاحیت هایی را باید داشته باشید؟ ۱٫ به کالاهایی که می فروشید، اعتقاد داشته باشید. ۲٫ باید خود و توانایی های خود را باور کنید. ۳٫ روی مساله وقت شناسی خود حساس باشید. ۴٫ خوش مشربی را در خود ایجاد و تقویت کنید. ۵٫ این را بدانید که آنچه را که مشتری می خواهد، الزاما همان چیزی نیست که می گوید.”

” هرگز نباید در ضیافت شام یا ناهار با مدیران کوکاکولا سفارش پپسی کولا بدهید. یا وقتی روسای شرکت سیگارسازی فیلیپ موریس به دیدن تان می آیند، نباید تابلوی ” از اینکه سیگار نمی کشید متشکرم” را در جلوی چشمان آن ها قرار دهید.”

” محصولاتی که مدعی باشند همه کاره اند و به درد همه کس می خورند، هرگز بازاری نخواهند داشت. این گونه کالاها همواره در برابر کالاهای رقیبی که کم ادعاتر ولی بهتر و ارزان تر هستند، و از استفاده از آن تفاوت، ترسی ندارند، آسیب پذیرند.”

” بدترین چیزی که می تواند برای یک مدیر اجرایی رخ دهد این است که او از موقعیت خود در شرکت، خصوصا اگر موقعیت برجسته ای باشد، لذت ببرد. هر زمان که به پستی که دارید قناعت کردید مثل این می ماند که حکم تعطیلی شرکت را صادر کرده باشید.”

کتاب هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی دهد - عکس روی جلد

 

چه نکته یا نکاتی از این کتاب برای شما جالب بود؟

آیا این کتاب را به دوستان خود معرفی می کنید؟

نظرات خود را با ما به اشتراک بذارید.

 

 لینک اینستاگرام کافه بوک