انتشارات متخصصان

گفتگو درباره خرید کتاب (به‌روز رسانی شد)

هزار و یک کتاب قبل از مرگ

در این قسمت جدید از وب‌سایت معرفی و پیشنهاد کتاب کافه‌بوک، شما را دعوت می‌کنیم تا در کنار هم، پیرامون مسائل مختلف و مرتبط با کتاب به بحث و گفتگو بپردازیم تا از تجربیات همدیگر استفاده کنیم. در این مطلب قصد داریم در مورد خرید کتاب صحبت کنیم.

بدون تردید هر کسی که عاشق کتاب باشد، این موضوع را تایید می‌کند که در کنار کتاب خواندن، خرید کتاب نیز یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای ممکن است. حتی می‌توان گفت خرید کتاب در شاد کردن عاشقان کتاب بسیار موثر است و من شخصا تا حالا کسی را ندیده‌ام که از خرید کتاب خوشحال نشده باشد. قدم زدن در میان قفسه‌های کتاب، نشستن و ورق زدن آن‌ها و یا لذت دریافت یک بسته پستی که شامل کتاب‌های خریداری شده است، برای عاشقان کتاب تقریبا با هیچ‌چیزی برابری نمی‌کند. اما در این میان مسائل دیگری هم وجود دارد که ممکن است یک فرد عاشق کتاب را به‌شدت ناراحت و یا حتی خشمگین کند. در ادامه بیشتر در این مورد صحبت می‌کنیم.

به یاد داشته باشید که مشارکت شما در مطالب «دعوت به گفتگو» بسیار مهم است و به همین خاطر تصمیم گرفتیم به مرور زمان این مطلب را – مطلب خرید کتاب را – با استفاده از کامنت‌های شما تکمیل کنیم. پس حتما در انتهای این مطلب نظرات ارزشمند خود را برای ما کامنت کنید.

[ لینک: پیشنهاد کتاب‌های خوب برای مطالعه ]

روش‌های مختلف خرید کتاب

قطعا هر کسی با توجه به شرایطی که دارد و متناسب با نیاز خود ممکن است از راه‌های مختلفی کتاب تهیه کنید. در این میان اما خرید حضوری کتاب از جمله لذت‌بخش‌ترین آن‌هاست و برای اکثریت کتاب‌خوان‌ها نمایشگاه کتاب چیزی شبیه بهشت است. یک کتابفروشی به وسعت تمام ناشران کتاب. اما خرید حضوری برای همه و در همه‌جا ممکن نیست و افراد بسیار زیادی خرید کتاب خود را از طریق اینترنت انجام می‌دهند. موضوعی که هدف اصلی ما در این مطلب است و بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

شما می‌توانید با توجه به نیازی که دارید، کتاب صوتی و یا کتاب الکترونیک نیز تهیه کنید که بعدا در مطالب دیگر در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد. اما همان‌طور که اشاره شد، در این مطلب قصد داریم در مورد خرید کتاب فیزیکی از فروشگاه‌های کتاب صحبت کنیم و در این مورد بحث و گفتگو کنیم.

[ لینک: معرفی رمان‌های عاشقانه ]

گفتگو درباره خرید کتاب

خرید کتاب از فروشگاه‌های اینترنتی

شخصاً فکر می‌کنم خرید حضوری کتاب بهترین و لذت‌بخش‌ترین راه ممکن است. شما در همان لحظه هر کتابی را که مایل باشید ورق می‌زنید، با صاحب کتابفروشی و یا دوستانتان در مورد آن صحبت می‌کنید، از سلامت کتاب اطمینان حاصل می‌کنید و بلافاصله کتاب را با خود به خانه می‌آورید. اما با خرید کتاب از فروشگاه‌های اینترنتی شما لذت لمس کردن کتاب را از دست می‌دهید و مهم‌تر از همه، باید چند روز صبر کنید تا کتاب به دست شما برسد.

البته هر کدام از این روش‌ها معایب و مزایای خاص خود را دارند.

در اینجا از شما دعوت می‌کنیم تا تجربه خود را از خرید کتاب – مخصوصا خرید از فروشگاه‌های اینترنتی کتاب – برای ما بنویسید.

از کدام فروشگاه اینترنتی کتاب خرید می‌کنید؟ مزایا و معایب وب‌سایتی که از آن خرید می‌کنید چیست؟ آیا بسته‌های پستی که تحویل می‌گیرید سالم هستند؟ آیا از پشتیبانی و نحوه پاسخ‌گویی راضی هستید؟ به طور کلی خرید حضوری را ترجیح می‌دهید یا خرید آنلاین؟ لطفا در مورد خرید کتاب از تجریبات خود برای ما بنویسید.

در ادامه ویژگی‌های یک فروشگاه اینترنتی کتاب که در ایده‌آل‌ترین حالت ممکن باشد تعریف می‌شود. می‌توانید فروشگاه اینترنتی را که برای خرید کتاب از استفاده می‌کنید با این قسمت نیز مقایسه کنید.

ایده‌آل‌ترین فروشگاه اینترنتی برای خرید کتاب

اولین و شاید مهم‌ترین موضوع برای خرید از یک فروشگاه اینترنتی کتاب این است که مخاطب بتواند به آن اعتماد کند. برای اینکه بفهمیم آیا یک وب‌سایت فروش کتاب قابل اعتماد است یا خیر، حتما باید به نماد اعتماد الکترونیک آن توجه کنید. این نماد هویت صاحب و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی را احراز می‌کند و توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به یک وب‌سایت داده می‌شود. (یک نکته: به طور کلی این نماد برای هر وب‌سایتی که کار فروش انجام می‌دهد و شما را به صفحه پرداخت هدایت می‌کند ضروری است.) خود نماد اعتماد الکترونیک نیز درجه‌بندی دارد و از یک تا پنج ستاره رتبه‌بندی می‌شود. طبیعتاً ستاره بیشتر بهتر است. نکته نهایی اینکه با کلیک روی این نماد می‌توانید مشخصات آن وب‌سایت را ببینید. دومین موردی که می‌توان برای اطمینان بررسی کرد، نشان ثبت ملی رسانه‌های دیجیتال است.


برای یک فروشگاه اینترنتی کتاب وضعیت موجودی کتاب‌ها نیز بسیار مهم است. یک فروشگاه اینترنتی خوب باید کتاب‌های زیادی را در حالت موجود داشته باشد تا مخاطب با محدودیت مواجه نباشد.

یک وب‌سایت مناسب و خوب هم ویژگی‌های مختلفی دارد. باید بتوان در آن کتاب‌ها را براساس ناشر، نویسنده، مترجم، پرفروش‌ترین، محبوب‌ترین، قیمت، کتاب‌های فلسفی، کتاب‌های موفقیت، رمان و… جستجو کرد.

یک فروشگاه اینترنتی خوب، مراحل خرید را به ساده‌ترین شکل ممکن پیش روی مخاطب قرار می‌دهد و می‌تواند با گذاشتن تخفیف، تحویل رایگان، داده هدیه و… رضایت مخاطب را جلب کند.


یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای یک فروشگاه اینترنتی کتاب، نحوه تحویل کتاب است. فروشگاه کتاب باید کتاب‌ها را در در سریع‌ترین زمان ممکن و در سلامت کامل به مشتری تحویل دهد و حتی این موضوع را ضمانت کند. اگر کتابی در هنگام تحویل به مشتری مخدوش شده باشد، وب‌سایت مورد نظر باید با پشتیبانی کامل و با به عهده گرفتن مسئولیت کتاب را تعویض کند.

از جمله مواردی که یک فروشگاه اینترنتی کتاب ایده‌آل می‌تواند داشته باشد این است که بعد از سفارش مشتری، به او کد رهگیری مرسوله پستی را تحویل دهد تا مشتری از وضعیت بسته پستی خود باخبر باشد. شما با در اختیار داشتن این کد می‌توانید به سامانه رهگیری مرسولات پستی مراجعه کنید و ببینید که در بسته پستی در چه وضعیتی قرار دارد.

به نظر شما، یک فروشگاه اینترنتی کتاب، چه ویژگی‌های دیگری می‌تواند داشته باشد؟ لطفا در این مورد هم نظرات خود را برای ما کامنت کنید.


» معرفی چند مطلب مفید:

  1. معرفی کتاب خوب
  2. معرفی کتاب‌های فلسفی
  3. جملاتی از میان کتاب‌ها

کامنت‌های خوب با نام خود فرد در این مطلب قرار خواهد گرفت.

همان‌طور که اشاره کردیم، این مطلب به مرور به کمک کامنت‌های کابران تکمیل خواهد شد. در ادامه نظر برخی از دوستان درباره خرید کتاب را مرور می‌کنیم:

کاربری به نام T.m نوشته است:

سلام. کتاب خریدن بسیار لذت بخشه. به نظرم لذتی که در خرید حضوری و مراجعه به کتابفروشی‌هاس تجربه‌ای تکرار نشدنی است، علی‌الخصوص که برخی از فروشگاه‌های کتاب فضای بسیار ویژه‌ای دارند و شما با حضور در این مکان حالتون بهتر میشه و سرشار از انرژی مثبت میشین. من با اینکه کارم و محل کارم به کتاب مربوطه ولی هیچ‌وقت این فرصت رو از خودم دریغ نمی‌کنم.
تشکر از سایت خوبتون.


صنم نوشته است:

من ترجیح میدم فقط حضوری خرید کنم چون هزینه‌ی ارسالش بنظرم به صرفه نیست و به ریسکش نمی‌ارزه حتی اگر تخفیف داشته باشه!! فقط اگر مجبور بشم خرید اینترنتی میکنم مثل کتابای زبان اصلی جنگل، که اونم یه بار چندتا از برگه‌های کتابم سفید بود و قبول نکردند که مرجوع کنند:// ولی خب چاره ای ندارم دیگه، در کل فقط حضوری و با خیال راحت:)


فاطمه نوشته:

من چون تو شهرستانم کتاب فروشی شهرمون فقط کتاب کمک آموزشی 😢دارن. به خاطر همین مجبورم یا اینترنتی خرید کنم یا به شهر های مجاور واسه خرید برم. من از سایت دیجی کالا دو تا کتاب رمان مشهور خریدم. کیفیت بسته بندیش خوب بود هردو کتاب جدا بسته بندی شده بودن و داخل یه کارتن مناسب بودن ولی یکی از کتاب های کمی تو صفحات آخرش چین خوردگی داشت و به نظر میرسید انگار انبار کتاب نمناک بوده ولی من بی خیالش شدم. کتاب ها حدودا ۵ روزه دستم رسید (شنبه شب سفارش دادم و پنچشنبه صبح به دستم رسید) با اینکه مبلغی بابت پست سفارشی پرداخت کرده بودم. و اینکه موقع خرید عکس کتاب رو با یک مترجم دیگه گذاشته بود در حالی ک کتاب با یک ترجمه دیگه واسم ارسال شد (هرچند ک خیلی خوشحال شدم این ترجمه فرستاده شده) ولی درکل امنیت خرید زیر سوال رفت. الان ک واسه دانشگاه به شهر بزرگتری اومدم، همیشه از کتاب فروشی خرید میکنم ک خود فروشنده سررشته کامل از کتاب ها داره و اینکه بهترین مترجم ها رو گلچین میکنه… در کل به نظر من خرید حضوری بهتره چون هم میشه از کیفیت ظاهری کتاب اطمینان حاصل کرد و هم اینکه پول پست نمیدیم و میشه چندین مترجم رو باهم مقایسه کرد.


دنیا رمضانی نوشته:

سلام.
من عاااااااااااشق خرید کتابم. از وقتی بچه بودم بیشتر پولم را حتی وقتی که نیازهای ضروری تر از کتاب داشتم، برای خرید کتاب می دادم. حتی یه بار بخاطر اینکه از قلکم پول درآوردم و پولش را برای خرید کتاب دادم، مادرم بدجور دعوام کرد. اما حالا که خودم پول دارم همیشه ماهانه یه پولی را برای خرید کتاب اختصاص میدم. اغلب کتاب هایی که میخوام در شهرمون پیدا میشه و فقط یه بار به صورت اینترنتی از سایت کتابسرای اشجع دوتا از کتابهای نورمن وینسنت پیل را خریدم. که از بسته بندیش راضی بودم ولی حدود ده روز طول کشید تا کتابام به دستم رسید (علیرغم مسافت کم). در کل به نظرم خرید حضوری کتاب و رفتن توی مغازه های کتابفروشی و بو کردن بوی کاغذ لذت دیگه ای داره و من اغلب ترجیح میدم به صورت حضوری کتاب هامو تهیه کنم.


سهیل نوشته:

راستش الان کتابفروشی ها واقعا کارشون کساده… (منظورم اونایی نیست که کتاب تست و کنکوری میارن) من خودم برای حمایت هم که شده میرم از این کتابفروشی‌های کوچک خرید میکنم و سعی میکنم زیاد سمت شهر کتاب ها و مراکز بزرگ نرم و پی دی اف نخونم و کتابخونه نرم… ضمن اینکه من عاشق اینم که کتابی که میخونم توی کتابخونم باشه و کتابخونمو گسترش بدم…. حس یه کلکسیون ارزشمند رو میده به آدم.

به‌نظر برای خرید کتاب هیچ‌چیزی به اندازه خرید حضوری لذت‌بخش نیست و بیشتر افرادی که در این مطلب کامنت گذاشته‌اند خرید حضوری را ترجیح می‌دهند، مگر در موارد خاص که کتابفروشی کتاب مورد نظر را ندارد و یا افرادی که در شهرستان زندگی می‌کنند.

شما از چه طریقی کتاب می‌خرید؟ لطفا از تجربیات خرید کتاب خود برای ما بگویید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 273
دوست نداشتم: 138
میانگین امتیازات: 1.98

انتشارات متخصصان

57 دیدگاه در “گفتگو درباره خرید کتاب (به‌روز رسانی شد)

درود خدمت شما دوست عزیز
من سایت Iranketab پیشنهاد می دهم چون همه نشر ها و کتاب ها را دارد و جامعه اماری کاملی داره
اگر قیمت از یکجایی بالاتر بره پست رایگان میشه
بعضی وقت ها هم تخفیف های خوبی می زاره

جایی بعدی که می خوام معرفی کنم اپ cansell است که می تونید نصب کنید و تبادل کتاب کنید و خرید و فروش من یک سری کتاب که خیلی گرون بود تونستم دست دوم در حد نو با تخفیف خوب بخرم

سایت های زیادی هس برای خرید کتاب بهترین هاشون اسم هاشو براتون نوشتم ایران کتاب سراج بوک و هشتگ کتاب

سلام خیلی خوشحالم این سایت و پیدا کردم .سایتتون عالییه موفق باشید

سلام
ممنون از تیم کافه بوک بخاطر تلاش زحمتشون
من که تو این صفحه بخش کامنتا چندتا سایت خوب پیدا کردم دمتون گرم

اگر کسی ساکن شهر یزد هست ادرس کتاب فروشی دست دوم میدونه لطفا اطلاع بده ممنونش میشم

از اینترنت سفارش میدم
دیجی کالا معتبره
خانواده تیبو
ملت عشق
نان سالهای جوانی
اینا عالیه

قطعا که خرید حضوری به شدت لذت بخش تر هستش ولی خوب بعضا مورد پیش میاد که کتاب مورد نظرم توی کتاب فروشی ها نیست و یا اینکه مسافرتی جایی هستم یا کار دارم.
خرید حضوری: برای خرید حضوری کامل ترین مکان بعد از نمایشگاه کتاب باغ کتاب هستش که به شدت کامل هستند.
من نمایشگاه کتاب رو برای خرید های لیستیم استفاده میکنم ( مثلا ۲۰ تا کتاب رو لیست کردم که بخرم) ولی برای خرید های معمولم که کتاب خاصی مد نظرم نیست باغ یا شهر کتاب رو ترجیح میدم.
اما! باغ کتاب و شهر کتاب از اون جهت که کتابفروشی های معروفی هستند معمولا کتاب های نو و چاپ جدید دارن ( که از لحاظی خوبه) ولی خوب قاعدتا قیمت های بالایی دارن. اگر دنبال کتاب ارزون می گردید چند تا راه چاره هست: ۱٫ از وبسایت های کمتر معروف استفاده کنید ۲٫ کتاب فروشی های محلی چون زیاد توی چشم نیستن معمولا کتاب های چاپ قدیم دارند.
همچنین کتابفروشی های محلی کتاب هایی که چاپشون به اتمام رسیده رو هم ممکنه داشته باشند.

سلام
من هر ماه یه لیست از کتابهایی که به چشمم میخوره و حس می کنم خوبن تهیه می کنم بعد چه بصورت اینترنتی چه به صورت حضوری سعی می کنم بخشی از کتاب رو بخونم، این خیلی کمک می کنه که کتاب خوبی که دوست دارم بخونم و احتمالا تا آخر ازش لذت ببرم رو انتخاب کنم
مخصوصا نگاه کردن به فهرست مطالب کتاب خیلی کمک کننده است
بعد در چند ماه اگر اثری بود که تو چند ماه تکرار شد احتمالا اون اثر رو میخرم، ممکنه تو یک ماه ۳۰-۴۰ تا کتاب لیست کنم ولی یکی دو تاش رو میخرم و اون لیست می مونه برام و ماههای بعد دوباره بهش رجوع می کنم
با این روش کمتر برام پیش اومده که کتابی رو بخرم و تا آخر نخونمش البته یکی دو تایی کتاب نیمه کاره دارم که اتفاقا اونا کتابایی بوده که یکباره و احساسی تصمیم به خریدشون گرفتم

سلام دوستان من نظرم این هست که حضوری خرید کنیم بهتره و پیشنهاد های مختلف هم پیش رو داریم که میتونیم انتخاب کنیم البته کتابی که مد نظر ماست ممکنه که در این صفحه وجود نداشته باشه

سلام چقدر خوب که چنین مطلبی رو نوشتید. منم خواستم تجربیات خودمو در این مورد بگم چون چندبار از سایتای مختلف کتاب خریدم و خیلی پشیمون شدم و مدتیه فقط بصورت اینترنتی از یکی دوتا فروشگاه کتاب میخرم.
در مورد دیجی کالا که اصلا حرفی ندارم. فقط مطلع باشید چند روز قبل نشر چشمه توی صفحه اینستاگرامش گفت چنتا از تامین کننده های دیجی کالا کتابای نشر چشمه رو افست کردن و میفروشن و با اینکه تذکر دادیم دیجی کالا پیگیری نکرده. البته گفته بود کتابایی که خود دیجی کالا فروشنده هست نسخه اصلیه.
من خیلی اینترنتی کتاب خریدم. هم نو هم دست دوم و قدیمی. معمولا کتابای نو رو از سیبوک و ایرانکتاب میخرم و ترجیحم ایرانکتابه. کتابای قدیمی رو هم از کتابلازم میخرم. حسنشم اینه که کتابلازم هم نسخه اصل میفروشه هم اگه ناراضی باشی مرجوع میکنه.

تلخ ترین تجربه خرید من خرید کتاب از دیجی کالاست ۱۴ عنوان کتاب را سفارش دادم و هزینه پرداخت کردم متاسفانه مدت ۴۵ روزه که هر ۶ روز از موجودی یکی از کتب عذر خواهی کرده و هنوز کتابی بدست من نرسیده
درصورتی که در هفته سوم غذای بصورت ازمایشی گربه سفارش دادم شش روزه بدستم رسید

من یه چیزو تازه متوجه شدم اینکه انتشارات گاج‌هم کتاب عمومی داره
یبار که سایت گاج‌مارکت و دیدم متوجه دسته‌بندی کتاب‌های عمومیش شدم
رفتم تو دسته‌بندیش و دیدم که کلی رمان ، شعر و کتاب های تاریخی داره
شماهم میتونین برین از سایت گاج‌مارکت هرکتابی که میخواین و اینترنتی بخرین

بدترین و بی مسئولیت ترین سایت در خرید اینترنتی ، کتاب وب است. توصیه میکنم به هیچ عنوان خودتون رو در خرید کتاب از این مجموعه ، به دردسر نندازین.من ازشون چهار روزه پیش کتاب خریدم و بعد از واریز هزینه پیام اکمد که کتاب در انبار موجود نمیباشد . به پشتیبانی زنگ زدم ، گفتم اگه موجود ندارین چرا بعد از واریز هزینه اینو میگین؟ خیلی راحت میگن خوب قبل از خرید قوانین سایت رو میخوندین که ارسال کتاب ۲ تا ۴ روز بعد از تامین کتاب که اونم ممکنه بیش از ۴ روز طول بکشه خواهد بود😤 واقعا منو انقدر اذیت کردن و درنهایت هم کلی پول پیک دادم چون دفترشون اقدسیه است و پیک هزینه رو بر اساس بعد مسافت حساب میکنه😤😤 خلاصه اینکه دوبرابر هم پول و هم انرژی مصرف کردم و بعد از چهار روز اونم چون روزی چند بار زنگ زدم کتاب به دستم رسید😭
در مجموع انقدر اذیت شدم که کلی تو گوگل سرچ کردم ببینم چطور میتونم اینو به بقیه اطلاع بدم که گول این سایت بی مسئولیت رو نخورن…. سایت کتاب وب😤
از بزرگواریشون هیچ قسمتی به عنوان ارسال نظر و پیشنهاد هم تو سایتشون وجود نداره😤

سلام
لطفا،لطفا
اگه کسی از فروشگاه اینترنتی پاب ایران کتاب خریده بهم بگه،من میخوام یک کتاب بگیرم که فقط تونستم توی همین سایت پیدا کنم اما حتی عکس کتاب هم نیست فقط زده موجود بخاطر همین یکم میترسم که اصلا سایتش واقعی نباشه اگه کسی خرید کرده بگه که من مطمئن بشم
مرسی

سلام دوست گرامی – ویژگی‌های یک فروشگاه خوب اینترنتی کتاب رو در مطلب ذکر کردیم اما در خصوص سایتی که شما اشاره کردید ما اصلاعات دقیق در اختیار نداریم و سایت مورد نظر رو هم بررسی نکردیم.

سایت کتاب وب بی مسئولیت ترین سایت تهیه کتاب اینترنتیه.فقط از اون خرید نکن دوست من.من که واقعا پول و وقتم رو با خرید از این سایت حروم کردم.چون دفترشون اقدسیه اس کلی پول پیک دادم و بعد از چهار روز که هر روزم بهشون زنگ زدم و پیگیری کردم به دستم رسید😭

با سلام
منم از با نشر کتاب خریداری کردم تخفیفاتش عالی بود فقط یه سوال کسی اطلاع داره سایت من و کتاب که فروش کتاب با تخفیف هستش معتبره یا نه
با تشکر

خرید حضوری واقعن لذت بخش است بخاطر تماس با کتاب و انتخاب راحتتر …. ولی خرید اینترنتی هم لذت خودش داره وقتی که بسته پستی بدستت میرسه … من تقریبن ۹۰ درصد خریدهام اینترنتیه …
خیلی هم قیمت ها و چاپ ها رو چک می کنم.. کاری که معمولن انجام میدم اینه که به فروشگاه خسیس و افتضاح شهرکتاب میرم ( توصیه می کنم هیچوقت ازش خرید نداشته بلشید مگر زمانی که مجبور به تخفیف دادن میشن ) کتاب ها رو می بینم و اونایی رو که دوست دارم از اینترنت سفارش میدم ….
اینقدر اینکارو کردم که شهرکتاب کارت تخفیف بهم‌داد.
بخدا زوره یدونه کتاب بخری ۱۲۰۰۰۰
چه خبره ؟؟؟؟؟

من همه کتابهام رو از سایت ایران کتاب میخرم کتابها با قیمت پایینتر با کیفیت بالاتر تو این سایت ارایه میشن من خیلی راضیم

من یکبار فقط از این وبسایت ۳ کتاب سفارش دادم و ۲ هفته بعد دریافت کردم. زمان ارسال یکم طول کشید ولی به شدت از کیفیت کتاب ها و بسته بندیشون راضی بودم. قابلیت مرجوع کردن هم دارن که اگر کتاب پاره یا زخمی بود بتونی مرجوع کنید.
اما قیمتاشون متاسفانه یکم بالاعه (: البته معمولا تخفیف میدن:)

سلام .اسم کتابی که درمورد (یه مردی که تو یه کمپانیه بزرگی کار میکنه ولی برای اینکه پول براش تصمیم نگیره از اونجا بیرون میاد و تو یه کتاب خونه ی کوچیک مشغول به کار میشه ومیفهمه که پول دراوردن چقدر سخته.) میدونین؟

من چند بار خرید اینترنتی کردم ولی بیشتر مواقع کتابهایی که دستم رسیده یا از نظر فیزیکی ایراداتی داشته که اصلا من اینجور کتابی رو نمیپسندم و بعضا هم توی صفحات بوده که تایپش ایراد داشته ویا صفحه سفید نصیبم شده …برای همین سعی میکنم کتاب رو از کتابفروشی ها تهیه کنم که هم مطمئن هستش و هم لذتش بیشتره…

سلام، من همیشه از فروشگاه اینترنتی کتابیار خرید می کنم، تمام کتاب ها رو دارن با تخفیف می فروشن، ارسالشون هم به موقع هست.

همونطور که اکثر دوستان گفتن، خرید کتاب از کتابفروشی خیلی لذتبخشه.
من میخوام از یک تجربه بد از خرید کتاب از دیجی کالا بگم.
کتاب “هنر خوب زیستن” کتاب بسیار ارزشمندی هست من به دلایلی این کتابو از دیجی کالا سفارش دادم وقتی تحویل گرفتم دیدم که این سایت که خودش ناشر نیست و فقط فروشنده است، اسم خودش پشت جلد و داخل کتاب چاپ شده که این موضوع خیلی ناراحتم کرد. پیشنهادم اینه که از دیجی کالا کتاب نخرید. ممنون از دوستان

سلام
من به پیشنهاد دوستان از سایت (ایران کتاب) دو کتاب تهیه کردم. در شهرستان هستم برای همین خرید آنلاین برام راحت تره.
این سایت (ایران کتاب) برای خرید های بیشتر از ۳۰ هزار تومان هزینه پستش رایگان هست. بسته بندی شون هم خیلی خوب و مناسب هست. در کل من ازشون راضی هستم پیشنهاد میکنم به شما دوستان هم که از ایران کتاب خرید کنید چون خدماتش عالی هست هزینه پستی هم رایگانه. با سپاس.

راسش خرید اینترنتی رو ترجیح میدم چون تخفیف های خوبی دارن تو این وضع قیمتا و تو این زمینه میتونم “۳۰بوک” رو بهتون پیشنهاد کنم که از انتشارات مختلف کتاب داره، زیر ۶ روز تحویل میده، بسته بندیش خوبه حتی براتون علامت کتاب هم میذاره=) و تقریبا برا هر مناسبت یا شروع فصلی کد تخفیف میده که تو صفحه اینستاگرامش هم اعلام میکنه، نماد اعتماد داره و قسمت پیگیری و اینا هم داره
تخفیفش در مقایسه با سایت “باناشر” در یه کتاب(انتشارات یکسان) که من مقایسه کردم کمتر بود و اینم به این دلیل هس که باناشر جدیده و تنوع انتشاراتیش کمه اما بسته بندی( و دیزاین بسته بندیش حتی) عالیه

من از ایران کتاب و با ناشر خرید کردم .راضی بودم❤
باناشر تخفیف خوبی داره . 👌
فقط باید صبور باشید چون بعضی کتاب ها چند روزی برای موجود شدن براتون طول میکشه . اون هایی که موجود هست هم به موقع می رسند.

سلام به همه دوستان من در نمایشگاه کتاب با انتشارات معین آشنا شدم این انتشارات کتابهای خودش رو با ۵۰ درصد تخفیف می فروخت و جالب بود که حتی بعد از پایان نمایشگاه هم شماره ای به من دادند که با همین مقدار تخفیف کتاب ها رو ارسال میکردند

آخ که نمیشه از لذت کتاب خونی و کتاب خریدن گذشت! وقتی یه کتاب جدید می خری! وقتی میری تو کتاب فروشی و بین قفسه ها راه میری و دستت و می کشی رو کتابا!وقتی قبل از خریدن کتاب میگیری و بازش میکنی و بوش میکنی!آخ که چه لذتی داره!!
توصیه میکنم حتما و حتما این لذت های ساده ولی بزرگ زندگی رو تجربه کنید
من خودم الان چند روزی میشه که کتاب ۱۹۸۴ و زوربای یونانی و گرفتم و باعث شده کل این هفته یه ذوق و حس و حال خاصی داشته باشم
دمتون گرم واسه زحمت ها و سایت ردیفه تون

راستش الان کتابفروشی ها واقعا کارشون کساده… (منظورم اونایی نیست که کتاب تست و کنکوری میارن)
من خودم برای حمایت هم که شده میرم از این کتابفروشی های کوچک خرید میکنم و سعی میکنم زیاد سمت شهر کتاب ها و مراکز بزرگ نرم و پی دی اف نخونم و کتابخونه نرم… ضمن اینکه من عاشق اینم که کتابی که میخونم توی کتابخونم باشه و کتابخونمو گسترش بدم….حس یه کلکسیون ارزشمند رو میده به آدم…..

واقعا حس خیلی خوبیه وقتی تو کتاباتو حضوری بخری…. من روزایی که وقت کافی ندارم اول تو سایت کتاب فروشی که قراره برم ی سرچی میکنم ببینم داره یا نه…. وروزهایی که وقت کافی دارم وای خیلی بهتره از این کتاب فروشی به اون کتابفروشی…. تا کتابمو پیدا کنم بعد اگه اون کتاب رو پیدا نکردم میرم کتابخونه….. حسی که تو قدم زدن توی کتابخونه و کتاب فروشی هست هیچ جای دیگه واقعااا نیست من عاشق کتابم😻😻

چند سال پیش بود با کسروی آشنا شده بودم ، پی دی اف کتاب هاش داشتم اما دوس داشتم یه نسخه از کتاب هاش هم داشته باشم.یادمه رفتم ماسوله و کتاب هاش توی ویترین یک مغازه دیدم،رفتم داخل اولین سوالی که کردم این بود چطور این کتاب ها رو تو ویتریتون گذاشتین بهتون گیر نمیدن 😅 گفتن نه …از شدت علاقه یه یکی از کتابایی که دوس داشتم انتخاب کردم و مبللغ بالای هم بابتش دادم …بهم گفت چاپ آلمانه …بعدها متوجه شدم چاپ پشت در خونش بوده 😅 از هر جایی کتاب نخریم ☺

مشهد چندین کتاب فروشیه خیلی خیلی خوب داره.
بنظرم مشهد یا شهر های بزرگ که کتابفروشیه خوب و کامل دارند خیلی کم نیاز به خرید اینترنتی پیدا میشه.
عجیبه دوستمون گفتن مشهد به ترجمه و نشر توجه نمیکنن !!! و ترجمه های خوب نیستتتت !!!!!!!
شاید هم من مشهد نیستم.
پیشنهاد میکنم دوست عزیز حتما به پردیس کتاب مشهد که قطعا کاملترینه و یا کتابفروشی های اطرافش ( امام یا گلستان کتاب یا … ) که بهترین ترجمه و نشر هارو دارند سر بزنید. هیچ شهر بزرگی نمیتونه ترجمه های ابکی رو به راحتی بفروشه. حتی جمعه بازار کتاب هم بهترین ترجمه ها پیدا میشه.

به نظرم یکی از بهترین فروشگاه ها ۳۰بوک هست. قیمتای خیلی مناسبی داره. دیجی کالا هم خوبه چون خیلی سریع ارسال میکنه. اما من بیشتر کتابای الکترونیک میخونم چون در شهر ما هیچ کتابفروشی وجود نداره(!!!) من همش مجبور بودم اینترنتی بگیرم تا وقتی که کتابخوان فیدیبوک رو گرفتم. از اون به بعد خیلی راحت تر شدم

برای خرید اینترنتی من از سایتهای ۳۰book و iranbuybook استفاده میکنم از هر دو چندین بار خرید داشتم و تا حالا راضی بودم
مهمترین مزیت سایت ۳۰book قیمت خوبش چون همیشه کتابها رو با تخفیف ۲۰% (بعضی مناسبتای خاص یا عناوین خاص تا ۴۰% ) به فروش میرسونه
مهمتریت مزیت سایت iranbuybook هم موجودی کتابهاشه جوری که من بعضی کتابایی که دیگه چاپ نمیشن و خود ناشر هم نداشت رو تونستم از سایتشون تهیه کنم

من یه بار از سایت “بامیلو” سه تا کتاب سفارش دادم. یکی از اونا چند صفحه ش لک داشت! یه لک نارنجی، عین لک روغن ماکارونی! 😐 بدجوری توی ذوقم خورد.
اما سایت “شهرکتاب آنلاین” به نظرم به مراتب قابل اعتمادتر هست.
shahreketabonline.com

سلام، بنظرم لذتی که تو خرید کتاب به صورت حضوری هست تو هیچ خرید دیگه ای نیست، من اصولا حضوری خرید میکنم، و حتی اگر خرید هم نداشته باشم گاهی اوقات توی کتاب فروشی ها قدم میزنم و کتاب میبینم، تنها در صورتی اینترنتی خرید میکنم که یه کتاب خاص رو بخوام و وقت گشتن توی کتاب فروشی ها رو نداشته باشم.
کتاب صوتی هم اصلا گوش نمیکنم، یا پی دی اف یا خود کتاب!!!

خوشبحالتون میتونید کتاب بخرید لذت خریدش ی چیز دیگه ست موجب انبساط روح من دوست داشتم ی کتابخونه پر از کتاب داشتم همیشه این حسرت دارم و داشتم.کتابایی که میخوام یا امانت میگیرم یا از اینترنت دانلود میکنم چ پی دی اف چه صوتی با این وجود هیچ وقت نشده از کتاب سیر بشم

من اگر بخوام اینترنتى خرید کنم از سایت آدینه بوک کتابامو سفارش میدم چون یه مزیت داره و اون اینه که میتونى کتاب رو توى حساب کاربرى ت ذخیره کنى و اینجورى یه ارشیو از کتابهایى که میخواى توى سایت داشته باشى و هربار چندتاشون رو بخرى. (با گزینه ى خرید در آینده) و من عاشق این امکانم. بنظرم همه ى سایت هاى خرید کتاب باید این گزینه رو داشته باشن.

سلام
من عاااااااااااشق خرید کتابم. از وقتی بچه بودم بیشتر پولم را حتی وقتی که نیازهای ضروری تر از کتاب داشتم، برای خرید کتاب می دادم. حتی یه بار بخاطر اینکه از قلکم پول درآوردم و پولش را برای خرید کتاب دادم، مادرم بدجور دعوام کرد. اما حالا که خودم پول دارم همیشه ماهانه یه پولی را برای خرید کتاب اختصاص میدم. اغلب کتاب هایی که میخوام در شهرمون پیدا میشه و فقط یه بار به صورت اینترنتی از سایت کتابسرای اشجع دوتا از کتابهای نورمن وینسنت پیل را خریدم. که از بسته بندیش راضی بودم ولی حدود ده روز طول کشید تا کتابام به دستم رسید (علیرغم مسافت کم). در کل به نظرم خرید حضوری کتاب و رفتن توی مغازه های کتابفروشی و بو کردن بوی کاغذ لذت دیگه ای داره و من اغلب ترجیح میدم به صورت حضوری کتاب هامو تهیه کنم.

سلام،من از لذت خرید حضوری کتاب و رفتن به کتابفروشی نمیتونم بگذرم شاید باورتون نشه ولی وقتی که میخوام برم کتابفروشی از شب قبلش هیجان زده م.وقتی بین کتابا میگردم واز بالا تا پایین مغازه رو زیر رو رو میکنم ،خیلی کیف میکنم تا چند روز بعد از خرید کتاب خیلی شارژم؛ ))بخاطر همین تا حالا سراغ خرید اینترنتی نرفتم امیدوارم اوضاع قمر درعقرب قیمت کتاب ها با این تعداد باقیمانده عاشق کتاب کمی راه بیاد.ممنون از کافه بوک عزییییزم…

من معمولا کتاب رو حضوری میگیرم و خیلی خیلی هم دوسش دارم.
بدترین خاطرم این بود که یکبار یک کتاب خریدم رفتم خونه فهمیدم که وسطاش چند صفحه رو کنده بودن بودن‌ نمیدونم انگار سانسور شده بود:(

سلام . بسیار عالی ! من عموما کتاب‌هام رو از کتابفروشی که کار می‌کنم می‌خرم البته کتاب‌هایی هم هستن که توی کتابفروشی نیست و اونوقت سایت می‌خرم . سایت باناشر 🙂 … درود بر شما و خسته نباشید

من شخصا خرید حضوری رو ترجیح میدم علاوه بر حس عالی در دست گرفتن کتاب ، اطمینان از سلامت کتاب هم هست ولی وقتی مجبور باشم اینترنتی خرید میکنم وقتی که نمیتونم کتاب رو از کتاب فروشی ها پیدا کنم

نظرات خوندم ماشاالله وضعتون خوبه که کتاب میخرید ان شاالله خدا بهتون بیشتر بده

من کلا سخت کتاب میخرم،نه که خسیس باشم و نخوام پول برای کتاب بدم،نه.از بس قبلا کتاب خریدم و خوندم و خوشم نیومد و با سلیقه ـم جور در نمی اومد و باهاش ارتباط برقرار نمیکردم دو سالی میشه اول اون کتابی که میخوام بخونم ـو سعی میکنم از کتابخونه امانت بگیرم و بخونم ، بعد اگه واقعا ازش خوشم اومد و ارزش اینو داشت که یه نسخه ـشو داشته باشم میرم کتابفروشی و میخرمش.سال های قبل بیشتر اینترنتی خرید میکردم ولی الان اون حس خوب پرسه زدن بین کتاب های یه کتابفروشی و تورق ـشون رو با هیچ چیزی عوض نمیکنم و همه خریدهامو حضوری انجام میدم.

من چون تو شهرستانم کتاب فروشی شهرمون فقط کتاب کمک آموزشی 😢دارن. به خاطر همین مجبورم یا اینترنتی خرید کنم یا به شهر های مجاور واسه خرید برم. من از سایت دیجی کالا دوتا کتاب رمان مشهور خریدم. کیفیت بسته بندیش خوب بود هردو کتاب جدابسته بندی شده بودن و داخل یه کارتن مناسب بودن ولی یکی از کتاب های کمی تو صفحات آخرش چین خوردگی داشت و به نظر میرسید انگار انبار کتاب نمناک بوده ولی من بی خیالش شدم. کتاب ها حدودا ۵روزه دستم رسید(شنبه شب سفارش دادم و پنچشنبه صبح به دستم رسید) با اینکه مبلغی بابت پست سفارشی پرداخت کرده بودم. و اینکه موقع خرید عکس کتاب رو با یک مترجم دیگه گذاشته بود در حالی ک کتاب با یک ترجمه دیگه واسم ارسال شد(هرچند ک خیلی خوشحال شدم این ترجمه فرستاده شده) ولی درکل امنیت خرید زیر سوال رفت.
الان ک واسه دانشگاه به شهر بزرگتری اومدم، همیشه از کتاب فروشی خرید میکنم ک خود فروشنده سررشته کامل از کتاب ها داره و اینکه بهترین مترجم هارو گلچین میکنه… در کل به نظر من خرید حضوری بهتره چون هم میشه از کیفیت ظاهری کتاب اطمینان حاصل کرد و هم اینکه پول پست نمیدیم و میشه چندین مترجم رو باهم مقایسه کرد

منم تجربه مشابه با سایت (کتاب وب ) داشتم.
فوق العاده بی مسئولیت هستن
صرفا جهت راهنمایی

با سلام
الان مساله خرید حضوری یا اینترنتی نیست
متاسفانه مساله خود خرید کتاب هست!!!!!

از اونجایی که تهیه حضوری کتاب برام سخته اکثرا اینترنتی خرید میکنم و تا حالا که راضی بودم.
قبول دارم لذت خرید حضوری بیشتره و بنظرم همچین حسی رو هر چند وقت یکبار باید تجربه کرد مخصوصا نمایشگاه کتاب!
از سایت کتاب شرق و سی بوک خریدام رو انجام میدم که تخفیف هم دارن ولی پیشنهاد میکنم حضوری اونم با عزیز و دوست کتابخون برین خرید تا لذتش بشینه به دلتون
تشکر میکنم از سایت خیلی خوبتون و لطفا همینطور عالی ادامه بدین

من از سی بوک خرید کردم ولی آیا کتاب شرق هم مثل سی بوک تائید میکنید؟

سلام
واقعا خرید حضوری لذت خاص خودشو داره و مهم ترین ویژگیش و شاید بهترین ویژگیش اینه که میبینی کتاب سالم.
آنلاین خرید کردنم، مهم ترین ویژگی که داره وقتو هدر نمیده که آخرشم مجبور شی کلی کتاب دستت بگیری تا برسی خونه.
من از سی بوک خرید میکنم و راضیم. کتابامم حدودا ۲ روزه برام میاد. اما خب بعضی کتابا خیلی بیشتر از یک ماه طول میکشه تا موجود شه.
مهم ترین نکته چه برای خرید حضوری چه آنلاین اینه که آدمایی باشن که لااقل یه اطلاعات کمی راجع به کتابای تخصصی بدن.

من ترجیح میدم فقط حضوری خرید کنم چون هزینه ی ارسالش بنظرم به صرفه نیست و به ریسکش نمی ارزه حتی اگر تخفیف داشته باشه!! فقط اگر مجبور بشم خرید اینترنتی میکنم مثل کتابای زبان اصلی جنگل، که اونم یه بار چندتا از برگه های کتابم سفید بود و قبول نکردند که مرجوع کنند:// ولی خب چاره ای ندارم دیگه 🙂 در کل فقط حضوری و با خیال راحت:)

من در مشهد هستم
بیشتر کتابهای مورد نظرم در مشهد نیست یا کمیابه. به نظر من مشهدیها به نظر میرسه به کیفیت ترجمه و نشر توجه چندانی ندارن و هر ترجمه ای از هر انتشاراتی فروش میشه.
اگر خریدار کتاب سخت گیر و دقیقی هستید، در مشهد کار بجایی نمیبرید. فقط باید اینترنتی خرید کنید.
در مورد فروشگاههای اینترنتی هم سه گزینه لازمه که در فروشگاه پیش بینی شده باشه:
۱-سبد خرید
۲-علاقه مندی
۳-رزرو
من به شدت بر این باورم که باید بیشتر کتابهارو از کتاب فروشیهای شهر خودمون و حتی محله خودمون خریداری کنیم. اما کتابفروشیها هم باید کیفیت کتابها رو از نظر ترجمه، چاپ، انتشارات در نظر بگیرن نه هر کتابی از هر کسی و هر نشری بیارن.

سلام
کتاب خریدن بسیار لذت بخشه.به نظرم لذتی که در خرید حضوری و مراجعه به کتابفروشی هاس تجربه ای تکرار نشدنی است،علی الخصوص که برخی از فروشگاه های کتاب فضای بسیار ویژه ای دارند و شما با حضور در این مکان حالتون بهتر میشه و سرشار از انرژی مثبت میشین .من با اینکه کارم و محل کارم به کتاب مربوطه ولی هیچ وقت این فرصت رو از خودم دریغ نمی کنم .
تشکر از سایت خوبتون

من شخصا خرید حضوری رو دوست دارم. اما این امکان همیشه فراهم نیست و معمولا خرید‌های خودم رو از سایت‌ها انجام میدم. تا حالا چندین بار از سایت‌های مختلف خرید کردم ولی در بین این سایت‌ها از سایت سی‌بوک بیشتر از مابقی سایت‌ها راضی بودم.
سی‌بوک موجودی کتاب‌هاش خیلی خوبه، تخفیف داره، وقتی کتابی رو نداشته باشن اگر درخواست بدی معمولا سه چهار روزه موجود می‌کنن. بسته‌بندی کتاباش خوبه و تا به حال نشده برای من بیشتر از یک هفته طول بکشه تا به دستم برسه.
هیچ‌وقت هم مشکل آنچنانی پیش نیومده تا به پشتیبانی زنگ بزنم و نحوه برخوردشون رو ببینم که همین خودش خیلی نکته مهمیه اما در عین حال باعث میشه از برخورد پشتیبانی هم اطلاعی نداشته باشم.
البته ایرادهایی هم داره این سایت. مثلا اینکه همه کتاب‌هاش با تخفیف ارائه نمیشه و ارسال رایگان هم نداره. شاید اگر ارسال رایگان داشت من همیشه از این سایت خرید می‌کردم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *