گفتگو درباره خرید کتاب (به‌روز رسانی شد)

تبلیغ سایت نشانک

در این قسمت جدید از وب‌سایت معرفی و پیشنهاد کتاب کافه‌بوک، شما را دعوت می‌کنیم تا در کنار هم، پیرامون مسائل مختلف و مرتبط با کتاب به بحث و گفتگو بپردازیم تا از تجربیات همدیگر استفاده کنیم. در این مطلب قصد داریم در مورد خرید کتاب صحبت کنیم.

بدون تردید هر کسی که عاشق کتاب باشد، این موضوع را تایید می‌کند که در کنار کتاب خواندن، خرید کتاب نیز یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای ممکن است. حتی می‌توان گفت خرید کتاب در شاد کردن عاشقان کتاب بسیار موثر است و من شخصا تا حالا کسی را ندیده‌ام که از خرید کتاب خوشحال نشده باشد. قدم زدن در میان قفسه‌های کتاب، نشستن و ورق زدن آن‌ها و یا لذت دریافت یک بسته پستی که شامل کتاب‌های خریداری شده است، برای عاشقان کتاب تقریبا با هیچ‌چیزی برابری نمی‌کند. اما در این میان مسائل دیگری هم وجود دارد که ممکن است یک فرد عاشق کتاب را به‌شدت ناراحت و یا حتی خشمگین کند. در ادامه بیشتر در این مورد صحبت می‌کنیم.

به یاد داشته باشید که مشارکت شما در مطالب «دعوت به گفتگو» بسیار مهم است و به همین خاطر تصمیم گرفتیم به مرور زمان این مطلب را – مطلب خرید کتاب را – با استفاده از کامنت‌های شما تکمیل کنیم. پس حتما در انتهای این مطلب نظرات ارزشمند خود را برای ما کامنت کنید.

[ لینک: پیشنهاد کتاب‌های خوب برای مطالعه ]

روش‌های مختلف خرید کتاب

قطعا هر کسی با توجه به شرایطی که دارد و متناسب با نیاز خود ممکن است از راه‌های مختلفی کتاب تهیه کنید. در این میان اما خرید حضوری کتاب از جمله لذت‌بخش‌ترین آن‌هاست و برای اکثریت کتاب‌خوان‌ها نمایشگاه کتاب چیزی شبیه بهشت است. یک کتابفروشی به وسعت تمام ناشران کتاب. اما خرید حضوری برای همه و در همه‌جا ممکن نیست و افراد بسیار زیادی خرید کتاب خود را از طریق اینترنت انجام می‌دهند. موضوعی که هدف اصلی ما در این مطلب است و بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

شما می‌توانید با توجه به نیازی که دارید، کتاب صوتی و یا کتاب الکترونیک نیز تهیه کنید که بعدا در مطالب دیگر در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد. اما همان‌طور که اشاره شد، در این مطلب قصد داریم در مورد خرید کتاب فیزیکی از فروشگاه‌های کتاب صحبت کنیم و در این مورد بحث و گفتگو کنیم.

[ لینک: معرفی رمان‌های عاشقانه ]

گفتگو درباره خرید کتاب

خرید کتاب از فروشگاه‌های اینترنتی

شخصاً فکر می‌کنم خرید حضوری کتاب بهترین و لذت‌بخش‌ترین راه ممکن است. شما در همان لحظه هر کتابی را که مایل باشید ورق می‌زنید، با صاحب کتابفروشی و یا دوستانتان در مورد آن صحبت می‌کنید، از سلامت کتاب اطمینان حاصل می‌کنید و بلافاصله کتاب را با خود به خانه می‌آورید. اما با خرید کتاب از فروشگاه‌های اینترنتی شما لذت لمس کردن کتاب را از دست می‌دهید و مهم‌تر از همه، باید چند روز صبر کنید تا کتاب به دست شما برسد.

البته هر کدام از این روش‌ها معایب و مزایای خاص خود را دارند.

در اینجا از شما دعوت می‌کنیم تا تجربه خود را از خرید کتاب – مخصوصا خرید از فروشگاه‌های اینترنتی کتاب – برای ما بنویسید.

از کدام فروشگاه اینترنتی کتاب خرید می‌کنید؟ مزایا و معایب وب‌سایتی که از آن خرید می‌کنید چیست؟ آیا بسته‌های پستی که تحویل می‌گیرید سالم هستند؟ آیا از پشتیبانی و نحوه پاسخ‌گویی راضی هستید؟ به طور کلی خرید حضوری را ترجیح می‌دهید یا خرید آنلاین؟ لطفا در مورد خرید کتاب از تجریبات خود برای ما بنویسید.

در ادامه ویژگی‌های یک فروشگاه اینترنتی کتاب که در ایده‌آل‌ترین حالت ممکن باشد تعریف می‌شود. می‌توانید فروشگاه اینترنتی را که برای خرید کتاب از استفاده می‌کنید با این قسمت نیز مقایسه کنید.

ایده‌آل‌ترین فروشگاه اینترنتی برای خرید کتاب

اولین و شاید مهم‌ترین موضوع برای خرید از یک فروشگاه اینترنتی کتاب این است که مخاطب بتواند به آن اعتماد کند. برای اینکه بفهمیم آیا یک وب‌سایت فروش کتاب قابل اعتماد است یا خیر، حتما باید به نماد اعتماد الکترونیک آن توجه کنید. این نماد هویت صاحب و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی را احراز می‌کند و توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به یک وب‌سایت داده می‌شود. (یک نکته: به طور کلی این نماد برای هر وب‌سایتی که کار فروش انجام می‌دهد و شما را به صفحه پرداخت هدایت می‌کند ضروری است.) خود نماد اعتماد الکترونیک نیز درجه‌بندی دارد و از یک تا پنج ستاره رتبه‌بندی می‌شود. طبیعتاً ستاره بیشتر بهتر است. نکته نهایی اینکه با کلیک روی این نماد می‌توانید مشخصات آن وب‌سایت را ببینید. دومین موردی که می‌توان برای اطمینان بررسی کرد، نشان ثبت ملی رسانه‌های دیجیتال است.


برای یک فروشگاه اینترنتی کتاب وضعیت موجودی کتاب‌ها نیز بسیار مهم است. یک فروشگاه اینترنتی خوب باید کتاب‌های زیادی را در حالت موجود داشته باشد تا مخاطب با محدودیت مواجه نباشد.

یک وب‌سایت مناسب و خوب هم ویژگی‌های مختلفی دارد. باید بتوان در آن کتاب‌ها را براساس ناشر، نویسنده، مترجم، پرفروش‌ترین، محبوب‌ترین، قیمت، کتاب‌های فلسفی، کتاب‌های موفقیت، رمان و… جستجو کرد.

یک فروشگاه اینترنتی خوب، مراحل خرید را به ساده‌ترین شکل ممکن پیش روی مخاطب قرار می‌دهد و می‌تواند با گذاشتن تخفیف، تحویل رایگان، داده هدیه و… رضایت مخاطب را جلب کند.


یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای یک فروشگاه اینترنتی کتاب، نحوه تحویل کتاب است. فروشگاه کتاب باید کتاب‌ها را در در سریع‌ترین زمان ممکن و در سلامت کامل به مشتری تحویل دهد و حتی این موضوع را ضمانت کند. اگر کتابی در هنگام تحویل به مشتری مخدوش شده باشد، وب‌سایت مورد نظر باید با پشتیبانی کامل و با به عهده گرفتن مسئولیت کتاب را تعویض کند.

از جمله مواردی که یک فروشگاه اینترنتی کتاب ایده‌آل می‌تواند داشته باشد این است که بعد از سفارش مشتری، به او کد رهگیری مرسوله پستی را تحویل دهد تا مشتری از وضعیت بسته پستی خود باخبر باشد. شما با در اختیار داشتن این کد می‌توانید به سامانه رهگیری مرسولات پستی مراجعه کنید و ببینید که در بسته پستی در چه وضعیتی قرار دارد.

به نظر شما، یک فروشگاه اینترنتی کتاب، چه ویژگی‌های دیگری می‌تواند داشته باشد؟ لطفا در این مورد هم نظرات خود را برای ما کامنت کنید.


» معرفی چند مطلب مفید:

  1. معرفی کتاب خوب
  2. معرفی کتاب‌های فلسفی
  3. جملاتی از میان کتاب‌ها

کامنت‌های خوب با نام خود فرد در این مطلب قرار خواهد گرفت.

همان‌طور که اشاره کردیم، این مطلب به مرور به کمک کامنت‌های کابران تکمیل خواهد شد. در ادامه نظر برخی از دوستان درباره خرید کتاب را مرور می‌کنیم:

کاربری به نام T.m نوشته است:

سلام. کتاب خریدن بسیار لذت بخشه. به نظرم لذتی که در خرید حضوری و مراجعه به کتابفروشی‌هاس تجربه‌ای تکرار نشدنی است، علی‌الخصوص که برخی از فروشگاه‌های کتاب فضای بسیار ویژه‌ای دارند و شما با حضور در این مکان حالتون بهتر میشه و سرشار از انرژی مثبت میشین. من با اینکه کارم و محل کارم به کتاب مربوطه ولی هیچ‌وقت این فرصت رو از خودم دریغ نمی‌کنم.
تشکر از سایت خوبتون.


صنم نوشته است:

من ترجیح میدم فقط حضوری خرید کنم چون هزینه‌ی ارسالش بنظرم به صرفه نیست و به ریسکش نمی‌ارزه حتی اگر تخفیف داشته باشه!! فقط اگر مجبور بشم خرید اینترنتی میکنم مثل کتابای زبان اصلی جنگل، که اونم یه بار چندتا از برگه‌های کتابم سفید بود و قبول نکردند که مرجوع کنند:// ولی خب چاره ای ندارم دیگه، در کل فقط حضوری و با خیال راحت:)


فاطمه نوشته:

من چون تو شهرستانم کتاب فروشی شهرمون فقط کتاب کمک آموزشی 😢دارن. به خاطر همین مجبورم یا اینترنتی خرید کنم یا به شهر های مجاور واسه خرید برم. من از سایت دیجی کالا دو تا کتاب رمان مشهور خریدم. کیفیت بسته بندیش خوب بود هردو کتاب جدا بسته بندی شده بودن و داخل یه کارتن مناسب بودن ولی یکی از کتاب های کمی تو صفحات آخرش چین خوردگی داشت و به نظر میرسید انگار انبار کتاب نمناک بوده ولی من بی خیالش شدم. کتاب ها حدودا ۵ روزه دستم رسید (شنبه شب سفارش دادم و پنچشنبه صبح به دستم رسید) با اینکه مبلغی بابت پست سفارشی پرداخت کرده بودم. و اینکه موقع خرید عکس کتاب رو با یک مترجم دیگه گذاشته بود در حالی ک کتاب با یک ترجمه دیگه واسم ارسال شد (هرچند ک خیلی خوشحال شدم این ترجمه فرستاده شده) ولی درکل امنیت خرید زیر سوال رفت. الان ک واسه دانشگاه به شهر بزرگتری اومدم، همیشه از کتاب فروشی خرید میکنم ک خود فروشنده سررشته کامل از کتاب ها داره و اینکه بهترین مترجم ها رو گلچین میکنه… در کل به نظر من خرید حضوری بهتره چون هم میشه از کیفیت ظاهری کتاب اطمینان حاصل کرد و هم اینکه پول پست نمیدیم و میشه چندین مترجم رو باهم مقایسه کرد.


دنیا رمضانی نوشته:

سلام.
من عاااااااااااشق خرید کتابم. از وقتی بچه بودم بیشتر پولم را حتی وقتی که نیازهای ضروری تر از کتاب داشتم، برای خرید کتاب می دادم. حتی یه بار بخاطر اینکه از قلکم پول درآوردم و پولش را برای خرید کتاب دادم، مادرم بدجور دعوام کرد. اما حالا که خودم پول دارم همیشه ماهانه یه پولی را برای خرید کتاب اختصاص میدم. اغلب کتاب هایی که میخوام در شهرمون پیدا میشه و فقط یه بار به صورت اینترنتی از سایت کتابسرای اشجع دوتا از کتابهای نورمن وینسنت پیل را خریدم. که از بسته بندیش راضی بودم ولی حدود ده روز طول کشید تا کتابام به دستم رسید (علیرغم مسافت کم). در کل به نظرم خرید حضوری کتاب و رفتن توی مغازه های کتابفروشی و بو کردن بوی کاغذ لذت دیگه ای داره و من اغلب ترجیح میدم به صورت حضوری کتاب هامو تهیه کنم.


سهیل نوشته:

راستش الان کتابفروشی ها واقعا کارشون کساده… (منظورم اونایی نیست که کتاب تست و کنکوری میارن) من خودم برای حمایت هم که شده میرم از این کتابفروشی‌های کوچک خرید میکنم و سعی میکنم زیاد سمت شهر کتاب ها و مراکز بزرگ نرم و پی دی اف نخونم و کتابخونه نرم… ضمن اینکه من عاشق اینم که کتابی که میخونم توی کتابخونم باشه و کتابخونمو گسترش بدم…. حس یه کلکسیون ارزشمند رو میده به آدم.

به‌نظر برای خرید کتاب هیچ‌چیزی به اندازه خرید حضوری لذت‌بخش نیست و بیشتر افرادی که در این مطلب کامنت گذاشته‌اند خرید حضوری را ترجیح می‌دهند، مگر در موارد خاص که کتابفروشی کتاب مورد نظر را ندارد و یا افرادی که در شهرستان زندگی می‌کنند.

شما از چه طریقی کتاب می‌خرید؟ لطفا از تجربیات خرید کتاب خود برای ما بگویید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 116
دوست نداشتم: 13
میانگین امتیازات: 8.92

تبلیغ کتاب فروش

36 دیدگاه در “گفتگو درباره خرید کتاب (به‌روز رسانی شد)

سلام .اسم کتابی که درمورد (یه مردی که تو یه کمپانیه بزرگی کار میکنه ولی برای اینکه پول براش تصمیم نگیره از اونجا بیرون میاد و تو یه کتاب خونه ی کوچیک مشغول به کار میشه ومیفهمه که پول دراوردن چقدر سخته.) میدونین؟

من چند بار خرید اینترنتی کردم ولی بیشتر مواقع کتابهایی که دستم رسیده یا از نظر فیزیکی ایراداتی داشته که اصلا من اینجور کتابی رو نمیپسندم و بعضا هم توی صفحات بوده که تایپش ایراد داشته ویا صفحه سفید نصیبم شده …برای همین سعی میکنم کتاب رو از کتابفروشی ها تهیه کنم که هم مطمئن هستش و هم لذتش بیشتره…

سلام، من همیشه از فروشگاه اینترنتی کتابیار خرید می کنم، تمام کتاب ها رو دارن با تخفیف می فروشن، ارسالشون هم به موقع هست.

همونطور که اکثر دوستان گفتن، خرید کتاب از کتابفروشی خیلی لذتبخشه.
من میخوام از یک تجربه بد از خرید کتاب از دیجی کالا بگم.
کتاب “هنر خوب زیستن” کتاب بسیار ارزشمندی هست من به دلایلی این کتابو از دیجی کالا سفارش دادم وقتی تحویل گرفتم دیدم که این سایت که خودش ناشر نیست و فقط فروشنده است، اسم خودش پشت جلد و داخل کتاب چاپ شده که این موضوع خیلی ناراحتم کرد. پیشنهادم اینه که از دیجی کالا کتاب نخرید. ممنون از دوستان

سلام
من به پیشنهاد دوستان از سایت (ایران کتاب) دو کتاب تهیه کردم. در شهرستان هستم برای همین خرید آنلاین برام راحت تره.
این سایت (ایران کتاب) برای خرید های بیشتر از ۳۰ هزار تومان هزینه پستش رایگان هست. بسته بندی شون هم خیلی خوب و مناسب هست. در کل من ازشون راضی هستم پیشنهاد میکنم به شما دوستان هم که از ایران کتاب خرید کنید چون خدماتش عالی هست هزینه پستی هم رایگانه. با سپاس.

راسش خرید اینترنتی رو ترجیح میدم چون تخفیف های خوبی دارن تو این وضع قیمتا و تو این زمینه میتونم “۳۰بوک” رو بهتون پیشنهاد کنم که از انتشارات مختلف کتاب داره، زیر ۶ روز تحویل میده، بسته بندیش خوبه حتی براتون علامت کتاب هم میذاره=) و تقریبا برا هر مناسبت یا شروع فصلی کد تخفیف میده که تو صفحه اینستاگرامش هم اعلام میکنه، نماد اعتماد داره و قسمت پیگیری و اینا هم داره
تخفیفش در مقایسه با سایت “باناشر” در یه کتاب(انتشارات یکسان) که من مقایسه کردم کمتر بود و اینم به این دلیل هس که باناشر جدیده و تنوع انتشاراتیش کمه اما بسته بندی( و دیزاین بسته بندیش حتی) عالیه

من از ایران کتاب و با ناشر خرید کردم .راضی بودم❤
باناشر تخفیف خوبی داره . 👌
فقط باید صبور باشید چون بعضی کتاب ها چند روزی برای موجود شدن براتون طول میکشه . اون هایی که موجود هست هم به موقع می رسند.

سلام به همه دوستان من در نمایشگاه کتاب با انتشارات معین آشنا شدم این انتشارات کتابهای خودش رو با ۵۰ درصد تخفیف می فروخت و جالب بود که حتی بعد از پایان نمایشگاه هم شماره ای به من دادند که با همین مقدار تخفیف کتاب ها رو ارسال میکردند

آخ که نمیشه از لذت کتاب خونی و کتاب خریدن گذشت! وقتی یه کتاب جدید می خری! وقتی میری تو کتاب فروشی و بین قفسه ها راه میری و دستت و می کشی رو کتابا!وقتی قبل از خریدن کتاب میگیری و بازش میکنی و بوش میکنی!آخ که چه لذتی داره!!
توصیه میکنم حتما و حتما این لذت های ساده ولی بزرگ زندگی رو تجربه کنید
من خودم الان چند روزی میشه که کتاب ۱۹۸۴ و زوربای یونانی و گرفتم و باعث شده کل این هفته یه ذوق و حس و حال خاصی داشته باشم
دمتون گرم واسه زحمت ها و سایت ردیفه تون

راستش الان کتابفروشی ها واقعا کارشون کساده… (منظورم اونایی نیست که کتاب تست و کنکوری میارن)
من خودم برای حمایت هم که شده میرم از این کتابفروشی های کوچک خرید میکنم و سعی میکنم زیاد سمت شهر کتاب ها و مراکز بزرگ نرم و پی دی اف نخونم و کتابخونه نرم… ضمن اینکه من عاشق اینم که کتابی که میخونم توی کتابخونم باشه و کتابخونمو گسترش بدم….حس یه کلکسیون ارزشمند رو میده به آدم…..

واقعا حس خیلی خوبیه وقتی تو کتاباتو حضوری بخری…. من روزایی که وقت کافی ندارم اول تو سایت کتاب فروشی که قراره برم ی سرچی میکنم ببینم داره یا نه…. وروزهایی که وقت کافی دارم وای خیلی بهتره از این کتاب فروشی به اون کتابفروشی…. تا کتابمو پیدا کنم بعد اگه اون کتاب رو پیدا نکردم میرم کتابخونه….. حسی که تو قدم زدن توی کتابخونه و کتاب فروشی هست هیچ جای دیگه واقعااا نیست من عاشق کتابم😻😻

چند سال پیش بود با کسروی آشنا شده بودم ، پی دی اف کتاب هاش داشتم اما دوس داشتم یه نسخه از کتاب هاش هم داشته باشم.یادمه رفتم ماسوله و کتاب هاش توی ویترین یک مغازه دیدم،رفتم داخل اولین سوالی که کردم این بود چطور این کتاب ها رو تو ویتریتون گذاشتین بهتون گیر نمیدن 😅 گفتن نه …از شدت علاقه یه یکی از کتابایی که دوس داشتم انتخاب کردم و مبللغ بالای هم بابتش دادم …بهم گفت چاپ آلمانه …بعدها متوجه شدم چاپ پشت در خونش بوده 😅 از هر جایی کتاب نخریم ☺

مشهد چندین کتاب فروشیه خیلی خیلی خوب داره.
بنظرم مشهد یا شهر های بزرگ که کتابفروشیه خوب و کامل دارند خیلی کم نیاز به خرید اینترنتی پیدا میشه.
عجیبه دوستمون گفتن مشهد به ترجمه و نشر توجه نمیکنن !!! و ترجمه های خوب نیستتتت !!!!!!!
شاید هم من مشهد نیستم.
پیشنهاد میکنم دوست عزیز حتما به پردیس کتاب مشهد که قطعا کاملترینه و یا کتابفروشی های اطرافش ( امام یا گلستان کتاب یا … ) که بهترین ترجمه و نشر هارو دارند سر بزنید. هیچ شهر بزرگی نمیتونه ترجمه های ابکی رو به راحتی بفروشه. حتی جمعه بازار کتاب هم بهترین ترجمه ها پیدا میشه.

به نظرم یکی از بهترین فروشگاه ها ۳۰بوک هست. قیمتای خیلی مناسبی داره. دیجی کالا هم خوبه چون خیلی سریع ارسال میکنه. اما من بیشتر کتابای الکترونیک میخونم چون در شهر ما هیچ کتابفروشی وجود نداره(!!!) من همش مجبور بودم اینترنتی بگیرم تا وقتی که کتابخوان فیدیبوک رو گرفتم. از اون به بعد خیلی راحت تر شدم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.