گفتگو درباره خرید کتاب (به‌روز رسانی شد)

تبلیغ گروه هنری نشانک

در این قسمت جدید از وب‌سایت معرفی و پیشنهاد کتاب کافه‌بوک، شما را دعوت می‌کنیم تا در کنار هم، پیرامون مسائل مختلف و مرتبط با کتاب به بحث و گفتگو بپردازیم تا از تجربیات همدیگر استفاده کنیم. در این مطلب قصد داریم در مورد خرید کتاب صحبت کنیم.

بدون تردید هر کسی که عاشق کتاب باشد، این موضوع را تایید می‌کند که در کنار کتاب خواندن، خرید کتاب نیز یکی از لذت‌بخش‌ترین کارهای ممکن است. حتی می‌توان گفت خرید کتاب در شاد کردن عاشقان کتاب بسیار موثر است و من شخصا تا حالا کسی را ندیده‌ام که از خرید کتاب خوشحال نشده باشد. قدم زدن در میان قفسه‌های کتاب، نشستن و ورق زدن آن‌ها و یا لذت دریافت یک بسته پستی که شامل کتاب‌های خریداری شده است، برای عاشقان کتاب تقریبا با هیچ‌چیزی برابری نمی‌کند. اما در این میان مسائل دیگری هم وجود دارد که ممکن است یک فرد عاشق کتاب را به‌شدت ناراحت و یا حتی خشمگین کند. در ادامه بیشتر در این مورد صحبت می‌کنیم.

به یاد داشته باشید که مشارکت شما در مطالب «دعوت به گفتگو» بسیار مهم است و به همین خاطر تصمیم گرفتیم به مرور زمان این مطلب را – مطلب خرید کتاب را – با استفاده از کامنت‌های شما تکمیل کنیم. پس حتما در انتهای این مطلب نظرات ارزشمند خود را برای ما کامنت کنید.

[ لینک: پیشنهاد کتاب‌های خوب برای مطالعه ]

روش‌های مختلف خرید کتاب

قطعا هر کسی با توجه به شرایطی که دارد و متناسب با نیاز خود ممکن است از راه‌های مختلفی کتاب تهیه کنید. در این میان اما خرید حضوری کتاب از جمله لذت‌بخش‌ترین آن‌هاست و برای اکثریت کتاب‌خوان‌ها نمایشگاه کتاب چیزی شبیه بهشت است. یک کتابفروشی به وسعت تمام ناشران کتاب. اما خرید حضوری برای همه و در همه‌جا ممکن نیست و افراد بسیار زیادی خرید کتاب خود را از طریق اینترنت انجام می‌دهند. موضوعی که هدف اصلی ما در این مطلب است و بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

شما می‌توانید با توجه به نیازی که دارید، کتاب صوتی و یا کتاب الکترونیک نیز تهیه کنید که بعدا در مطالب دیگر در مورد آن‌ها صحبت خواهیم کرد. اما همان‌طور که اشاره شد، در این مطلب قصد داریم در مورد خرید کتاب فیزیکی از فروشگاه‌های کتاب صحبت کنیم و در این مورد بحث و گفتگو کنیم.

[ لینک: معرفی رمان‌های عاشقانه ]

گفتگو درباره خرید کتاب

خرید کتاب از فروشگاه‌های اینترنتی

شخصاً فکر می‌کنم خرید حضوری کتاب بهترین و لذت‌بخش‌ترین راه ممکن است. شما در همان لحظه هر کتابی را که مایل باشید ورق می‌زنید، با صاحب کتابفروشی و یا دوستانتان در مورد آن صحبت می‌کنید، از سلامت کتاب اطمینان حاصل می‌کنید و بلافاصله کتاب را با خود به خانه می‌آورید. اما با خرید کتاب از فروشگاه‌های اینترنتی شما لذت لمس کردن کتاب را از دست می‌دهید و مهم‌تر از همه، باید چند روز صبر کنید تا کتاب به دست شما برسد.

البته هر کدام از این روش‌ها معایب و مزایای خاص خود را دارند.

در اینجا از شما دعوت می‌کنیم تا تجربه خود را از خرید کتاب – مخصوصا خرید از فروشگاه‌های اینترنتی کتاب – برای ما بنویسید.

از کدام فروشگاه اینترنتی کتاب خرید می‌کنید؟ مزایا و معایب وب‌سایتی که از آن خرید می‌کنید چیست؟ آیا بسته‌های پستی که تحویل می‌گیرید سالم هستند؟ آیا از پشتیبانی و نحوه پاسخ‌گویی راضی هستید؟ به طور کلی خرید حضوری را ترجیح می‌دهید یا خرید آنلاین؟ لطفا در مورد خرید کتاب از تجریبات خود برای ما بنویسید.

در ادامه ویژگی‌های یک فروشگاه اینترنتی کتاب که در ایده‌آل‌ترین حالت ممکن باشد تعریف می‌شود. می‌توانید فروشگاه اینترنتی را که برای خرید کتاب از استفاده می‌کنید با این قسمت نیز مقایسه کنید.

ایده‌آل‌ترین فروشگاه اینترنتی برای خرید کتاب

اولین و شاید مهم‌ترین موضوع برای خرید از یک فروشگاه اینترنتی کتاب این است که مخاطب بتواند به آن اعتماد کند. برای اینکه بفهمیم آیا یک وب‌سایت فروش کتاب قابل اعتماد است یا خیر، حتما باید به نماد اعتماد الکترونیک آن توجه کنید. این نماد هویت صاحب و محل فعالیت کسب و کارهای اینترنتی را احراز می‌کند و توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به یک وب‌سایت داده می‌شود. (یک نکته: به طور کلی این نماد برای هر وب‌سایتی که کار فروش انجام می‌دهد و شما را به صفحه پرداخت هدایت می‌کند ضروری است.) خود نماد اعتماد الکترونیک نیز درجه‌بندی دارد و از یک تا پنج ستاره رتبه‌بندی می‌شود. طبیعتاً ستاره بیشتر بهتر است. نکته نهایی اینکه با کلیک روی این نماد می‌توانید مشخصات آن وب‌سایت را ببینید. دومین موردی که می‌توان برای اطمینان بررسی کرد، نشان ثبت ملی رسانه‌های دیجیتال است.


برای یک فروشگاه اینترنتی کتاب وضعیت موجودی کتاب‌ها نیز بسیار مهم است. یک فروشگاه اینترنتی خوب باید کتاب‌های زیادی را در حالت موجود داشته باشد تا مخاطب با محدودیت مواجه نباشد.

یک وب‌سایت مناسب و خوب هم ویژگی‌های مختلفی دارد. باید بتوان در آن کتاب‌ها را براساس ناشر، نویسنده، مترجم، پرفروش‌ترین، محبوب‌ترین، قیمت، کتاب‌های فلسفی، کتاب‌های موفقیت، رمان و… جستجو کرد.

یک فروشگاه اینترنتی خوب، مراحل خرید را به ساده‌ترین شکل ممکن پیش روی مخاطب قرار می‌دهد و می‌تواند با گذاشتن تخفیف، تحویل رایگان، داده هدیه و… رضایت مخاطب را جلب کند.


یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای یک فروشگاه اینترنتی کتاب، نحوه تحویل کتاب است. فروشگاه کتاب باید کتاب‌ها را در در سریع‌ترین زمان ممکن و در سلامت کامل به مشتری تحویل دهد و حتی این موضوع را ضمانت کند. اگر کتابی در هنگام تحویل به مشتری مخدوش شده باشد، وب‌سایت مورد نظر باید با پشتیبانی کامل و با به عهده گرفتن مسئولیت کتاب را تعویض کند.

از جمله مواردی که یک فروشگاه اینترنتی کتاب ایده‌آل می‌تواند داشته باشد این است که بعد از سفارش مشتری، به او کد رهگیری مرسوله پستی را تحویل دهد تا مشتری از وضعیت بسته پستی خود باخبر باشد. شما با در اختیار داشتن این کد می‌توانید به سامانه رهگیری مرسولات پستی مراجعه کنید و ببینید که در بسته پستی در چه وضعیتی قرار دارد.

به نظر شما، یک فروشگاه اینترنتی کتاب، چه ویژگی‌های دیگری می‌تواند داشته باشد؟ لطفا در این مورد هم نظرات خود را برای ما کامنت کنید.


» معرفی چند مطلب مفید:

  1. معرفی کتاب خوب
  2. معرفی کتاب‌های فلسفی
  3. جملاتی از میان کتاب‌ها

کامنت‌های خوب با نام خود فرد در این مطلب قرار خواهد گرفت.

همان‌طور که اشاره کردیم، این مطلب به مرور به کمک کامنت‌های کابران تکمیل خواهد شد. در ادامه نظر برخی از دوستان درباره خرید کتاب را مرور می‌کنیم:

کاربری به نام T.m نوشته است:

سلام. کتاب خریدن بسیار لذت بخشه. به نظرم لذتی که در خرید حضوری و مراجعه به کتابفروشی‌هاس تجربه‌ای تکرار نشدنی است، علی‌الخصوص که برخی از فروشگاه‌های کتاب فضای بسیار ویژه‌ای دارند و شما با حضور در این مکان حالتون بهتر میشه و سرشار از انرژی مثبت میشین. من با اینکه کارم و محل کارم به کتاب مربوطه ولی هیچ‌وقت این فرصت رو از خودم دریغ نمی‌کنم.
تشکر از سایت خوبتون.


صنم نوشته است:

من ترجیح میدم فقط حضوری خرید کنم چون هزینه‌ی ارسالش بنظرم به صرفه نیست و به ریسکش نمی‌ارزه حتی اگر تخفیف داشته باشه!! فقط اگر مجبور بشم خرید اینترنتی میکنم مثل کتابای زبان اصلی جنگل، که اونم یه بار چندتا از برگه‌های کتابم سفید بود و قبول نکردند که مرجوع کنند:// ولی خب چاره ای ندارم دیگه، در کل فقط حضوری و با خیال راحت:)


فاطمه نوشته:

من چون تو شهرستانم کتاب فروشی شهرمون فقط کتاب کمک آموزشی 😢دارن. به خاطر همین مجبورم یا اینترنتی خرید کنم یا به شهر های مجاور واسه خرید برم. من از سایت دیجی کالا دو تا کتاب رمان مشهور خریدم. کیفیت بسته بندیش خوب بود هردو کتاب جدا بسته بندی شده بودن و داخل یه کارتن مناسب بودن ولی یکی از کتاب های کمی تو صفحات آخرش چین خوردگی داشت و به نظر میرسید انگار انبار کتاب نمناک بوده ولی من بی خیالش شدم. کتاب ها حدودا ۵ روزه دستم رسید (شنبه شب سفارش دادم و پنچشنبه صبح به دستم رسید) با اینکه مبلغی بابت پست سفارشی پرداخت کرده بودم. و اینکه موقع خرید عکس کتاب رو با یک مترجم دیگه گذاشته بود در حالی ک کتاب با یک ترجمه دیگه واسم ارسال شد (هرچند ک خیلی خوشحال شدم این ترجمه فرستاده شده) ولی درکل امنیت خرید زیر سوال رفت. الان ک واسه دانشگاه به شهر بزرگتری اومدم، همیشه از کتاب فروشی خرید میکنم ک خود فروشنده سررشته کامل از کتاب ها داره و اینکه بهترین مترجم ها رو گلچین میکنه… در کل به نظر من خرید حضوری بهتره چون هم میشه از کیفیت ظاهری کتاب اطمینان حاصل کرد و هم اینکه پول پست نمیدیم و میشه چندین مترجم رو باهم مقایسه کرد.


دنیا رمضانی نوشته:

سلام.
من عاااااااااااشق خرید کتابم. از وقتی بچه بودم بیشتر پولم را حتی وقتی که نیازهای ضروری تر از کتاب داشتم، برای خرید کتاب می دادم. حتی یه بار بخاطر اینکه از قلکم پول درآوردم و پولش را برای خرید کتاب دادم، مادرم بدجور دعوام کرد. اما حالا که خودم پول دارم همیشه ماهانه یه پولی را برای خرید کتاب اختصاص میدم. اغلب کتاب هایی که میخوام در شهرمون پیدا میشه و فقط یه بار به صورت اینترنتی از سایت کتابسرای اشجع دوتا از کتابهای نورمن وینسنت پیل را خریدم. که از بسته بندیش راضی بودم ولی حدود ده روز طول کشید تا کتابام به دستم رسید (علیرغم مسافت کم). در کل به نظرم خرید حضوری کتاب و رفتن توی مغازه های کتابفروشی و بو کردن بوی کاغذ لذت دیگه ای داره و من اغلب ترجیح میدم به صورت حضوری کتاب هامو تهیه کنم.


سهیل نوشته:

راستش الان کتابفروشی ها واقعا کارشون کساده… (منظورم اونایی نیست که کتاب تست و کنکوری میارن) من خودم برای حمایت هم که شده میرم از این کتابفروشی‌های کوچک خرید میکنم و سعی میکنم زیاد سمت شهر کتاب ها و مراکز بزرگ نرم و پی دی اف نخونم و کتابخونه نرم… ضمن اینکه من عاشق اینم که کتابی که میخونم توی کتابخونم باشه و کتابخونمو گسترش بدم…. حس یه کلکسیون ارزشمند رو میده به آدم.

به‌نظر برای خرید کتاب هیچ‌چیزی به اندازه خرید حضوری لذت‌بخش نیست و بیشتر افرادی که در این مطلب کامنت گذاشته‌اند خرید حضوری را ترجیح می‌دهند، مگر در موارد خاص که کتابفروشی کتاب مورد نظر را ندارد و یا افرادی که در شهرستان زندگی می‌کنند.

شما از چه طریقی کتاب می‌خرید؟ لطفا از تجربیات خرید کتاب خود برای ما بگویید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 125
دوست نداشتم: 19
میانگین امتیازات: 6.58

تبلیغ سایت نشانک

39 دیدگاه در “گفتگو درباره خرید کتاب (به‌روز رسانی شد)

برای خرید اینترنتی من از سایتهای ۳۰book و iranbuybook استفاده میکنم از هر دو چندین بار خرید داشتم و تا حالا راضی بودم
مهمترین مزیت سایت ۳۰book قیمت خوبش چون همیشه کتابها رو با تخفیف ۲۰% (بعضی مناسبتای خاص یا عناوین خاص تا ۴۰% ) به فروش میرسونه
مهمتریت مزیت سایت iranbuybook هم موجودی کتابهاشه جوری که من بعضی کتابایی که دیگه چاپ نمیشن و خود ناشر هم نداشت رو تونستم از سایتشون تهیه کنم

من یه بار از سایت “بامیلو” سه تا کتاب سفارش دادم. یکی از اونا چند صفحه ش لک داشت! یه لک نارنجی، عین لک روغن ماکارونی! 😐 بدجوری توی ذوقم خورد.
اما سایت “شهرکتاب آنلاین” به نظرم به مراتب قابل اعتمادتر هست.
shahreketabonline.com

سلام، بنظرم لذتی که تو خرید کتاب به صورت حضوری هست تو هیچ خرید دیگه ای نیست، من اصولا حضوری خرید میکنم، و حتی اگر خرید هم نداشته باشم گاهی اوقات توی کتاب فروشی ها قدم میزنم و کتاب میبینم، تنها در صورتی اینترنتی خرید میکنم که یه کتاب خاص رو بخوام و وقت گشتن توی کتاب فروشی ها رو نداشته باشم.
کتاب صوتی هم اصلا گوش نمیکنم، یا پی دی اف یا خود کتاب!!!

خوشبحالتون میتونید کتاب بخرید لذت خریدش ی چیز دیگه ست موجب انبساط روح من دوست داشتم ی کتابخونه پر از کتاب داشتم همیشه این حسرت دارم و داشتم.کتابایی که میخوام یا امانت میگیرم یا از اینترنت دانلود میکنم چ پی دی اف چه صوتی با این وجود هیچ وقت نشده از کتاب سیر بشم

من اگر بخوام اینترنتى خرید کنم از سایت آدینه بوک کتابامو سفارش میدم چون یه مزیت داره و اون اینه که میتونى کتاب رو توى حساب کاربرى ت ذخیره کنى و اینجورى یه ارشیو از کتابهایى که میخواى توى سایت داشته باشى و هربار چندتاشون رو بخرى. (با گزینه ى خرید در آینده) و من عاشق این امکانم. بنظرم همه ى سایت هاى خرید کتاب باید این گزینه رو داشته باشن.

سلام
من عاااااااااااشق خرید کتابم. از وقتی بچه بودم بیشتر پولم را حتی وقتی که نیازهای ضروری تر از کتاب داشتم، برای خرید کتاب می دادم. حتی یه بار بخاطر اینکه از قلکم پول درآوردم و پولش را برای خرید کتاب دادم، مادرم بدجور دعوام کرد. اما حالا که خودم پول دارم همیشه ماهانه یه پولی را برای خرید کتاب اختصاص میدم. اغلب کتاب هایی که میخوام در شهرمون پیدا میشه و فقط یه بار به صورت اینترنتی از سایت کتابسرای اشجع دوتا از کتابهای نورمن وینسنت پیل را خریدم. که از بسته بندیش راضی بودم ولی حدود ده روز طول کشید تا کتابام به دستم رسید (علیرغم مسافت کم). در کل به نظرم خرید حضوری کتاب و رفتن توی مغازه های کتابفروشی و بو کردن بوی کاغذ لذت دیگه ای داره و من اغلب ترجیح میدم به صورت حضوری کتاب هامو تهیه کنم.

سلام،من از لذت خرید حضوری کتاب و رفتن به کتابفروشی نمیتونم بگذرم شاید باورتون نشه ولی وقتی که میخوام برم کتابفروشی از شب قبلش هیجان زده م.وقتی بین کتابا میگردم واز بالا تا پایین مغازه رو زیر رو رو میکنم ،خیلی کیف میکنم تا چند روز بعد از خرید کتاب خیلی شارژم؛ ))بخاطر همین تا حالا سراغ خرید اینترنتی نرفتم امیدوارم اوضاع قمر درعقرب قیمت کتاب ها با این تعداد باقیمانده عاشق کتاب کمی راه بیاد.ممنون از کافه بوک عزییییزم…

من معمولا کتاب رو حضوری میگیرم و خیلی خیلی هم دوسش دارم.
بدترین خاطرم این بود که یکبار یک کتاب خریدم رفتم خونه فهمیدم که وسطاش چند صفحه رو کنده بودن بودن‌ نمیدونم انگار سانسور شده بود:(

سلام . بسیار عالی ! من عموما کتاب‌هام رو از کتابفروشی که کار می‌کنم می‌خرم البته کتاب‌هایی هم هستن که توی کتابفروشی نیست و اونوقت سایت می‌خرم . سایت باناشر 🙂 … درود بر شما و خسته نباشید

من شخصا خرید حضوری رو ترجیح میدم علاوه بر حس عالی در دست گرفتن کتاب ، اطمینان از سلامت کتاب هم هست ولی وقتی مجبور باشم اینترنتی خرید میکنم وقتی که نمیتونم کتاب رو از کتاب فروشی ها پیدا کنم

نظرات خوندم ماشاالله وضعتون خوبه که کتاب میخرید ان شاالله خدا بهتون بیشتر بده

من کلا سخت کتاب میخرم،نه که خسیس باشم و نخوام پول برای کتاب بدم،نه.از بس قبلا کتاب خریدم و خوندم و خوشم نیومد و با سلیقه ـم جور در نمی اومد و باهاش ارتباط برقرار نمیکردم دو سالی میشه اول اون کتابی که میخوام بخونم ـو سعی میکنم از کتابخونه امانت بگیرم و بخونم ، بعد اگه واقعا ازش خوشم اومد و ارزش اینو داشت که یه نسخه ـشو داشته باشم میرم کتابفروشی و میخرمش.سال های قبل بیشتر اینترنتی خرید میکردم ولی الان اون حس خوب پرسه زدن بین کتاب های یه کتابفروشی و تورق ـشون رو با هیچ چیزی عوض نمیکنم و همه خریدهامو حضوری انجام میدم.

من چون تو شهرستانم کتاب فروشی شهرمون فقط کتاب کمک آموزشی 😢دارن. به خاطر همین مجبورم یا اینترنتی خرید کنم یا به شهر های مجاور واسه خرید برم. من از سایت دیجی کالا دوتا کتاب رمان مشهور خریدم. کیفیت بسته بندیش خوب بود هردو کتاب جدابسته بندی شده بودن و داخل یه کارتن مناسب بودن ولی یکی از کتاب های کمی تو صفحات آخرش چین خوردگی داشت و به نظر میرسید انگار انبار کتاب نمناک بوده ولی من بی خیالش شدم. کتاب ها حدودا ۵روزه دستم رسید(شنبه شب سفارش دادم و پنچشنبه صبح به دستم رسید) با اینکه مبلغی بابت پست سفارشی پرداخت کرده بودم. و اینکه موقع خرید عکس کتاب رو با یک مترجم دیگه گذاشته بود در حالی ک کتاب با یک ترجمه دیگه واسم ارسال شد(هرچند ک خیلی خوشحال شدم این ترجمه فرستاده شده) ولی درکل امنیت خرید زیر سوال رفت.
الان ک واسه دانشگاه به شهر بزرگتری اومدم، همیشه از کتاب فروشی خرید میکنم ک خود فروشنده سررشته کامل از کتاب ها داره و اینکه بهترین مترجم هارو گلچین میکنه… در کل به نظر من خرید حضوری بهتره چون هم میشه از کیفیت ظاهری کتاب اطمینان حاصل کرد و هم اینکه پول پست نمیدیم و میشه چندین مترجم رو باهم مقایسه کرد

با سلام
الان مساله خرید حضوری یا اینترنتی نیست
متاسفانه مساله خود خرید کتاب هست!!!!!

از اونجایی که تهیه حضوری کتاب برام سخته اکثرا اینترنتی خرید میکنم و تا حالا که راضی بودم.
قبول دارم لذت خرید حضوری بیشتره و بنظرم همچین حسی رو هر چند وقت یکبار باید تجربه کرد مخصوصا نمایشگاه کتاب!
از سایت کتاب شرق و سی بوک خریدام رو انجام میدم که تخفیف هم دارن ولی پیشنهاد میکنم حضوری اونم با عزیز و دوست کتابخون برین خرید تا لذتش بشینه به دلتون
تشکر میکنم از سایت خیلی خوبتون و لطفا همینطور عالی ادامه بدین

من از سی بوک خرید کردم ولی آیا کتاب شرق هم مثل سی بوک تائید میکنید؟

سلام
واقعا خرید حضوری لذت خاص خودشو داره و مهم ترین ویژگیش و شاید بهترین ویژگیش اینه که میبینی کتاب سالم.
آنلاین خرید کردنم، مهم ترین ویژگی که داره وقتو هدر نمیده که آخرشم مجبور شی کلی کتاب دستت بگیری تا برسی خونه.
من از سی بوک خرید میکنم و راضیم. کتابامم حدودا ۲ روزه برام میاد. اما خب بعضی کتابا خیلی بیشتر از یک ماه طول میکشه تا موجود شه.
مهم ترین نکته چه برای خرید حضوری چه آنلاین اینه که آدمایی باشن که لااقل یه اطلاعات کمی راجع به کتابای تخصصی بدن.

من ترجیح میدم فقط حضوری خرید کنم چون هزینه ی ارسالش بنظرم به صرفه نیست و به ریسکش نمی ارزه حتی اگر تخفیف داشته باشه!! فقط اگر مجبور بشم خرید اینترنتی میکنم مثل کتابای زبان اصلی جنگل، که اونم یه بار چندتا از برگه های کتابم سفید بود و قبول نکردند که مرجوع کنند:// ولی خب چاره ای ندارم دیگه 🙂 در کل فقط حضوری و با خیال راحت:)

من در مشهد هستم
بیشتر کتابهای مورد نظرم در مشهد نیست یا کمیابه. به نظر من مشهدیها به نظر میرسه به کیفیت ترجمه و نشر توجه چندانی ندارن و هر ترجمه ای از هر انتشاراتی فروش میشه.
اگر خریدار کتاب سخت گیر و دقیقی هستید، در مشهد کار بجایی نمیبرید. فقط باید اینترنتی خرید کنید.
در مورد فروشگاههای اینترنتی هم سه گزینه لازمه که در فروشگاه پیش بینی شده باشه:
۱-سبد خرید
۲-علاقه مندی
۳-رزرو
من به شدت بر این باورم که باید بیشتر کتابهارو از کتاب فروشیهای شهر خودمون و حتی محله خودمون خریداری کنیم. اما کتابفروشیها هم باید کیفیت کتابها رو از نظر ترجمه، چاپ، انتشارات در نظر بگیرن نه هر کتابی از هر کسی و هر نشری بیارن.

سلام
کتاب خریدن بسیار لذت بخشه.به نظرم لذتی که در خرید حضوری و مراجعه به کتابفروشی هاس تجربه ای تکرار نشدنی است،علی الخصوص که برخی از فروشگاه های کتاب فضای بسیار ویژه ای دارند و شما با حضور در این مکان حالتون بهتر میشه و سرشار از انرژی مثبت میشین .من با اینکه کارم و محل کارم به کتاب مربوطه ولی هیچ وقت این فرصت رو از خودم دریغ نمی کنم .
تشکر از سایت خوبتون

من شخصا خرید حضوری رو دوست دارم. اما این امکان همیشه فراهم نیست و معمولا خرید‌های خودم رو از سایت‌ها انجام میدم. تا حالا چندین بار از سایت‌های مختلف خرید کردم ولی در بین این سایت‌ها از سایت سی‌بوک بیشتر از مابقی سایت‌ها راضی بودم.
سی‌بوک موجودی کتاب‌هاش خیلی خوبه، تخفیف داره، وقتی کتابی رو نداشته باشن اگر درخواست بدی معمولا سه چهار روزه موجود می‌کنن. بسته‌بندی کتاباش خوبه و تا به حال نشده برای من بیشتر از یک هفته طول بکشه تا به دستم برسه.
هیچ‌وقت هم مشکل آنچنانی پیش نیومده تا به پشتیبانی زنگ بزنم و نحوه برخوردشون رو ببینم که همین خودش خیلی نکته مهمیه اما در عین حال باعث میشه از برخورد پشتیبانی هم اطلاعی نداشته باشم.
البته ایرادهایی هم داره این سایت. مثلا اینکه همه کتاب‌هاش با تخفیف ارائه نمیشه و ارسال رایگان هم نداره. شاید اگر ارسال رایگان داشت من همیشه از این سایت خرید می‌کردم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.