انتشارات متخصصان

خودت باش دختر

هزار و یک کتاب قبل از مرگ

در صفحه ۱۴۰ کتاب خودت باش دختر می‌خوانیم:

اگر کرم ابریشم بخواهد تا ابد کرم ابریشم بماند، اگر به این نتیجه برسد که آشوب و دردسرهاى تبدیل شدنش خارج از توان تحملش است، هرگز نخواهد فهمید که مى‌توانسته تبدیل به چه موجودى بشود. به نظر شما هم این تغییر کلى در زندگى‌اش دردناک نیست؟ فکر نمى‌کنید ترسناک و دشوار است؟ البته که هست. اما اگر او با ترسش مقابله نمى‌کرد، اگر اجازه نمى‌داد تغییرات او را به آن کسى که واقعا هست تبدیل کند، ما هرگز نمى‌فهمیدیم او چه موجود زیبایى است و خودش هم هرگز نمى‌فهمید که مى‌تواند پرواز کند.

[ مطلب مرتبط: کتاب من یک نجات یافته‌ام – نشر کتاب کوله پشتی ]

کتاب خودت باش دختر

ریچل هالیس یک زنِ خودساخته است. نه اینکه سختى به خود ندیده باشد، که هرچه سختى بیشترى از سربگذرانى سخت‌تر مى‌شوى. وقتى سرى به صفحه اینستاگرامش میزنى (صفحه اینستاگرام ریچل هالیس) از این همه شور و نشاط به وجد مى‌آیى اما این همه مطلب نیست. انسانى که مى‌تواند اینگونه شاد و پرنشاط باشد قطعا مشکلات بسیارى را از سر گذرانده و گره‌هاى بسیارى را گشوده تا توانسته طلوع دوباره خورشید را به چشم ببیند.

ریچل از دوران سخت کودکى و نوجوانى‌اش به شما مى‌گوید. از پدرى کشیش که گرچه دکتراى فلسفه داشته اما نتوانسته به درستى براى آن‌ها پدرى کند. از برادرى مى‌گوید که خودکشى کرد و بنیان‌هاى خانواده که هر لحظه بیم فروپاشى آن مى‌رفت.

همانطور که مى‌بینید این یک زندگى آرام و به دور از دغدغه نیست. تلاطم دریاى خروشان زندگى مى‌توانست ریچل را با خود به درون آب ببرد ولى او خواست که دوباره به زندگى بازگردد و این بار خواستن توانستن بود. البته نه به بهایى اندک! او در کتابش تاکید مى‌کند که بارها زمین خورده و دوباره بلند شده، مى‌دانید چطور توانسته؟

از همه چیز صحبت مى‌کنم: کشمکش‌هاى ازدواجم، افسردگى پس از زایمان و احساس‌هایى مثل حسادت، ترس، خشم، احساس زشت بودن، بى‌ارزش بودن و دوست داشتنى نبودن. (خودت باش دختر – صفحه ۹)

ریچل هالیس در این کتاب از رازهاى موفقیتش به عنوان یک زن، یک مادر شاغل، کارآفرین، ورزشکار و نویسنده مى‌گوید. راز موفقیت او در پذیرش واقعیاتى بود که همه ما درباره‌شان به خودمان دروغ مى‌گوییم. او در کتابش درباره بیست دروغى مى‌گوید که زندگى‌هاى ما را در هم مى‌پیچد و افکارى غیر منطقى راجع به خودمان و اطرافیان به خورد مغزمان مى‌دهد.

«من مادر خوبى نیستم.»
«الان باید جلوتر از اینها مى بودم.»
«وزنم بیانگر شخصیتم است.»
«من به اندازه ى کافى خوب نیستم.»
«از فردا شروع مى کنم.»

پشت جلد کتاب خودت باش دختر آمده است:

تا به‌ حال این فکر به‌ سرتان زده که آن‌ قدرها هم که باید خوب نیستید؟ که به‌ اندازۀ‌ کافی لاغر نیستید؟ که مادر بدی هستید؟ آیا این فکر به سرتان زده که لیاقت‌تان همین‌ است که با شما بدرفتاری شود؟ که هیچ ارزشی ندارید و هرگز به ‌جایی نخواهی رسید؟

تمامی این‌ها دروغ است.

دروغ‌هایی که توسط جامعه، رسانه‌ها، خانواده‌هایمان، یا صادقانه بگویم، توسط خود شیطان ساخته شده و تداوم یافته‌اند. این دروغ‌ها برای اعتماد به‌ نفس و توانایی‌های ما خطرناک و ویرانگر هستند. بزرگ‌ترین گناه این دروغ‌ها این است که اصلاً آن‌ها را نمی‌شنویم. ما به‌ ندرت دروغ‌هایی را که دربارۀ خودمان ساخته‌ایم می‌شنویم چون سال‌هاست که آن‌ها با صدای بلند در گوش‌هایمان نجوا می‌شوند و از این‌ رو شنیدنشان تبدیل به امری عادی شده است. حرف‌های نفرت‌انگیزی که هر روز بر سرمان آوار می‌شوند اما متوجه‌شان نمی‌شویم. در کتاب خودت باش دختر در می‌یابیم که تشخیص دروغ‌هایی که در مورد خودمان باور کرده‌ایم کلید تبدیل شدن به نسخۀ بهتری از خودمان است. اگر هم‌ زمان با علم به اینکه بر ناملایمات زندگی‌مان تسلط داریم بتوانیم مرکز اصلی آن‌ها را نیز پیدا کنیم آن‌ وقت است که می‌توانیم به‌درستی مسیرمان را تغییر دهیم.

[ مطلب مرتبط: کتاب مانیفست یک فمینیست – نشر کتاب کوله پشتی ]

خودت باش دختر

درباره کتاب خودت باش دختر

سبک نگارش کتاب با آن لحن طنز و گیرا، خواننده را با خود همراه مى‌کند. گاهى مطالب در عین سادگى به حدى جذاب است که احساس مى‌کنید در حال خواندن مطلب یکى از پست‌هاى اینستاگرام نویسنده هستید. موضوعات به شدت با روزمرگى ما گره خورده‌اند و همین سادگى باعث شده تا خواننده با هالیس همگام شود. خنده‌ى از سر آشنایى یا گریه‌ى همدردى، همه در گوشه گوشه‌ى این دویست و خرده‌اى صفحه جا خوش کرده‌اند و منتظرند تا مخاطب را درگیر خودشان کنند.

از سویى، در شروع کتاب بیم آن مى‌رود که هر لحظه مطالب سبک و سیاقِ کتب انگیزشى‌اى را بگیرد که نیمى از افراد جامعه از آن گریزانند. چرا که تنها حس خوب و انگیزه را بدون هیچ زیربناى عملى به مخاطب عرضه مى‌کنند. «تو خیلى خوبى، پس مى‌توانى!» جمله کلیدى غالب این قبیل کتاب‌ها چنین است، اما ریچل هالیس پس از آنکه در هر فصل، با ذکر تجربیاتى از زندگى خود، دروغى را موشکافى مى‌کند، در انتهاى همان فصل حداقل سه روش مناسب براى در هم شکستن وجهه راستى نماى آن دروغ پیشنهاد مى‌کند. این روش‌ها اغلب ساده و کاربردى هستند و هزینه‌اى براى مخاطب به همراه ندارند.

در کل خودت باش دختر کتابى انگیزه‌بخش، دلچسب و دوست داشتنى است براى آنان که مى‌خواهند دست از باور کردن دروغ‌ها بکشند و تبدیل به خود واقعى‌شان شوند.

جملاتی از متن کتاب خودت باش دختر

شادى به اینکه کجا هستى ربطى ندارد، به کسى که هستى مربوط مى‌شود. (خودت باش دختر – صفحه ۲۲)

وقتى واقعا چیزى را بخواهید راهى براى به دست آوردنش پیدا خواهید کرد اما وقتى از ته دل خواستار چیزى نباشید برایش بهانه جور مى‌کنید.  (خودت باش دختر – صفحه ۲۷)

مردم به همان اندازه‌اى به شما احترام مى‌گذارند که به آنها اجازه مى‌دهید. (خودت باش دختر – صفحه ۶۵)

گاهى اوقات تصمیم به تمام کردن یک رابطه، حتى اگر به قیمت شکسته شدن قلبتان تمام شود، بزرگ‌ترین لطف در حق خودتان است. (خودت باش دختر – صفحه ۶۷)

کسى نمى‌تواند به شما بگوید رویایتان چقدر بزرگ است. (خودت باش دختر – صفحه ۷۲)

مادر کامل بودن دروغ است. مادر بى‌عیب و نقص بودن محال است اما مادر خیلى خوب بودن در اکثر اوقات، در واقع امکان پذیر است. (خودت باش دختر – صفحه ۱۱۱)

فقط باید مراقب باشید. نه فقط مراقب فرزندانتان که حتى مراقب خودتان هم باید باشید. اگر خودتان ناراحت باشید و با خود بدرفتارى کنید هرگز نمى‌توانید از فرزندانتان مراقبت کنید و به آنها یاد بدهید چطور خوب و خوشحال باشند. (خودت باش دختر – صفحه ۱۱۲)

معلوم شد زیباترین اتفاقات زندگى‌ام اصلا در لیست «کارهایى که باید انجام بدهم» نبودند. (خودت باش دختر – صفحه ۱۲۶)

واکنشى که به استرستان نشان مى‌دهید آن چیزى است که شما را متفاوت از بقیه مى‌کند. (خودت باش دختر – صفحه ۱۳۵)

اگر به خاطر اتفاقات خوب قدردان گذشته نیستید پس نمى‌توانید تقصیر اتفاقات بد و ناخوشایندى را که در زندگى‌تان مى‌افتد هم گردن گذشته بیندازید. (خودت باش دختر – صفحه ۱۴۳)

به نظرم خلق کردن عالى‌ترین نوع اداى احترام است چون به این باور رسیده‌ام که اشتیاق خلق یک اثر هدیه‌اى از جانب خداوند است. (خودت باش دختر – صفحه ۱۶۸)

[ مطلب مرتبط: کتاب تختخوابت را مرتب کن – نشر کتاب کوله پشتی ]

کتاب خودت باش دختر

مشخصات کتاب

  • عنوان: خودت باش دختر
  • نویسنده: ریچل هالیس
  • ترجمه: هدیه جامعى
  • انتشارات: کتاب کوله پشتى
  • تعداد صفحات: ۲۳۰
  • قیمت چاپ اول: ۲۰۰۰۰ تومان

👤 نویسنده مطلب: مهشید موسوی

نظر شما در مورد کتاب خودت باش دختر چیست؟ لطفا اگر این کتاب را خوانده‌اید نظرات خود را در مورد آن با ما و همه کاربران کافه‌بوک به اشتراک بگذارید.


» معرفی چند کتاب خوب دیگر از نشر کتاب کوله پشتی:

  1. کتاب احتمال عشق در نگاه اول
  2. کتاب تولستوی و مبل بنفش
  3. کتاب همه جا آتش‌های خرد
فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 817
دوست نداشتم: 443
میانگین امتیازات: 1.84

چاپ کتاب

51 دیدگاه در “خودت باش دختر

من این کتاب رو تازه خوندم و در بیشتر بخشی های این کتاب خودم رو جای خانم ریچل می گذاشتم. انگار که از زندگی ما خبر داشته باشه به همه جوانب زندگی روزمرگی پرداخته بود. قبل از اینکه این کتاب رو بخونم .فکر می کردم فقط زندگی من این طور باشه . ولی درحین خوندن کتاب این حس به من القا می شد که من تنها زنی نیستم که با این مسائل و مشکلات دست و پنجه نرم می کنم. واقعا کتاب تاثیر گذاری است.

سلام من بیست سالمه و به شدت عاشق کتاب و کتاب خوندنم با این حال زیاد از “دختر خودت باش” خوشم نیومد ، راستش اول فک کردم این کتاب برای اینه که اعتماد به نفسو تو دخترای جوون بالا ببره ولی بعدا دیدم بیشتر در مورد ازدواج و رابطه و اینجور چیزا حرف میزنه . در کل فک میکنم ارزش خوندن داره ولی برعکس اسمش برا دخترا نیست برا خانومای میان ساله
ممنون از سایتتون

کتاب خودت باش دختر خیلی کتاب فوق العاده ایه . یکی از ویژگی های خوبش از نظر من صداقتی هست که تو کلام نویسنده عزیز این کتاب ریچل هالیس هست . پیشنهاد میکنم به همه دختر ها و خانمها که این کتابو بخونن 👌

ببخشید یه سوال داشتم ، به نظرتون اغلب کتب انگیزشی تو دنیا کم فروشند ؟ آخه کلا جملات انگیزشی پرطرفدار اند

من دختری سیزده ساله هستم مادرم برای اینکه اعتماد به نفس ندارم این کتاب را برایم تهیه کرد من تا صفحه ی ۲۰ و خورده اش را خوندم ولی ازش چیزی سر در نیوردم چون بیشتر درباره‌ی فرزند و همسر میگه و من نمیتونم خیلی خوب درکش کنم برای همین لذت نبردم ازش و ادامه ندادم و فکر می‌کنم این کتاب برای بزرگ ترها مناسب تر باشد
ممنون❤️

این کتاب برای چه سنی مناسبه ؟

عموم کتاب‌هایی که ما معرفی می‌کنیم برای بزرگسالان هستش اما این کتاب رو نوجوان‌ها هم می‌تونن مطالعه کنن.

کتابی بسیار عالی و ب زبان عامیانه است
که خواندنش برای حداقل یکبار برای هر شخص نه تنها دخترها بلکه همه ی افرادی که بدنبال موفقیت ‌واقعی هستند ضروریست

با سلام.
نسبت به سایر کتاب هایی از دسته کتاب های با سبک روانشناسی که خونده بودم ، ویژگی های برتر این کتاب یکی این بود که از داستان هایی مربوط به خود نویسنده شروع میشد،دیگه اینکه روان ساده و گاهی هم طنزآمیز بود.محتوای سوگیرانه ای هم نداشت و کاملا منطقی بود.

قسمت هایی از کتاب “دختر جان خودت باش” نویسنده ریچل هالیس

تلخیص محمود زرین

کتاب خودت باش دختر، کتابی که برای زنان و دختران نوشته شده است. اما برای همه می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

این کتاب، خوانندگان را تشویق می‌کند که از باورهای محدود و بسته‌ خود فراتر رفته و دیدگاه قدرتمندتری را بپذیرند که بواسطه‌ آن، مسئولیت زندگی خود را قبول کرده و بتوانند آن را تغییر دهند.

نویسنده به ما می‌گوید که باید از باور کردن دروغ‌هایی که درباره‌مان گفته می‌شود دست برداریم تا تبدیل به همان کسی شویم که واقعاً هستیم.

به خودت دروغ نگو دختر

لیست زیر، همه‌ دروغ‌هایی است که ریچل توصیه می‌کند از آن‌ها فاصله بگیرید:

فردا شروع می‌کنم، من به اندازه کافی خوب نیستم، از تو بهترم، عشق به او برای من کافی است، من نمی‌دانم چطور یک مادر باشم، من یک مادر خوب نیستم، من نیاز دارم که خودم را کوچک‌تر از بقیه ببینم، هرگز از این گذشته خلاص نخواهم شد، نمی‌توانم حقیقت را بگویم، من به یک قهرمان نیاز دارم.

از موضوعات مهم این کتاب می توان به این موارد اشاره کرد: اهدافتان را باید نام ببرید، امیدها و آرزوهاتون رو فریاد بزنید، کمی روی تمرکز به رویایی زمان بگذارید، یه تکه کاغذ بردارید و رویاهاتونورو بنویسد، زود باش هیچکس حواسش به تو نیست، شاید شما اولین باره با این رویا روبه رو شدید، شاید با یه چیز کوچک آغاز کنید، دست از ول کردن بردارید، فقط یک بار به پایان رسوندن رو تجربه کنید.

هیچ کس، نه صدای یک مرجع، مادرتون نه بهترین‌متخصصان حق ندارن بگن رویاهای شما ممکنه چقدر بزرگ باشند. آنها هر چقدر بخوان میتونن حرف بزنند اما شما حق دارید تصمیم بگیرید که میخواید گوش بدید یا نه.

مثالهایی از افرادی میزند که به رویاهایشان رسیده اند. فکر می‌کنید رسیدن به رویاها خیلی زمان می بره؟

۱۰ سال طول کشید تا جولیا چای با کتاب تسلط بر هنر آشپزی فرانسوی، آشپزی را برای مردم همه جهان تغییر داد و شروع کننده شغلش بود.

جیمز کامرون ۱۵ سال روی اوتار کار کرد و فیلمش موفق ترین فیلم تاریخ شد.

پل بروکلین هنوز نماد نیویورکه و بعد از ۱۳۵ سال هر سال ۴۳ میلیون ماشین از طریق اون به منهتن رفت و آمد می‌کنند.

او می نویسد؛ هیچ چیز پایداری، به سرعت انجام نشده بلکه حاصل مجموعه ای از تجربه ها و تلاش هاست.

از تأسیس شرکتم در حوزه رویداد و تجارت، و تاسیس رسانه‌ای ۱۳ سال گذشته تا به اینجا رسیدم هیچ کدوم از این سال‌ها تلف نشد. من ۱۳ سال برای کسب یک دانش زمان لازم داشتم

پیام اصلی این است که همه‌ ما مسئول زندگی خود هستیم و اینکه چه اتفاقی در زندگی ما می‌افتد.

برای خودتان احترام قائل باشید؛ چرا که دیگران، همان‌گونه با شما رفتار خواهند کرد که شما با خودتان رفتار می‌کنید.

بیائید از همین امروز شروع کنیم تا بهترین خودمان باشیم؛ محترم و دوست‌داشتنی…

البته در این کتاب به موضاعاتی چون انتخاب کنید تا شاد باشید، به خود احترام بگذارید، تا به شما احترام بگذارند، هرگز از رویاهای خود دست نکشید نیز پرداخته شده است.

لطفا کتآب های خوبی پخش کنید باتشکر از شما

با احترام به نویسنده و کافه بوک عزیز……
به نظرم کتابی بسیار ضعیفی بود. شخصا دوستش نداشتم. انتظار قلمی قوی و حرفی تازه از این کتاب نباید داشت.

من نسخه چاپی این کتاب رو خوندم، نمیگم امید بخش نبود ولی به نظر من خیلییی کتاب ضعیفی بود و من رو اصلا قانع نکرد .درکل من نمیتونم به کسی پیشنهادش بدم ولی نه اینکه از خوندنشم پشیمون باشم بالاخره هر کتابی چیزی برای یاد دادن داره.

سلام
به نظر من کتابی بود که با خودنش به آدمها یاد میداد که چطور واقع بینانه به فرآیند زندگی نگاه کنندو اینکه اگرما بخوایم انتظار یک زندگی بدون نقص و کاملی رو داشته باشیم تنهاچیزیکه در نهایت دستگیرمون میشه اینه که سرخورده میشیم درصورتی که زندگی و در کل شخصیت ها وآدمها مجموعه ای از همه ی این جنبه های مثبت ومنفی هستند که باید آن را پذیرفت و باهاش کناراومد.
خوندنش رو به همه ی خانم های مجرد و متاهل توصیه میکنم چون شاید نکاتی رو که مطرح میکنه ساده و تکراری باشه ولی من خودم شاهدم که خیلی از خانم ها واقعا این نکات و توصیه ها رو رعایت نمی کنند.

چند تا کتاب که از نظرتون خوبه معرفی میکنید لطفا؟

نمیدونم بخونم یا نه صفحات اولی ک خوندم ب نظر جالب نبود و همش منفی بود اگه پیشنهادی دارید خوشحال میشم بشنوم …

کتاب چهار اثر از فرولانس عالیه من دارم میخونم

برای چند ساله میسه ۱۱ بخونه

سایت کافه بوک به شکل پیش‌فرض برای بزرگ‌سال کتاب معرفی می‌کند اما این کتاب را نوجوانان هم می‌توانند مطالعه کنند.

من این کتابو از سایت کتابیار خریدم، عالیه این کتاب، به نظرم هر زنی باید این کتابو بخونه. این کتاب ضد مرد نیست به نظرم به شما کمک می کنه که بتونید رابطه خوبی داشته باشید.

سلام مرسی از سایت خوبیتون این کتاب را خواهرم سفارش داده تا براش بخرک گفتم اول توی اینترنت یک کوچولو جستجویی بکنم و در اخر مطالبی که دوستان نوشته بودن به کلمه کتاب ضد مرد برخوردم. آیا واقعا کتاب دختر خودت باش کتاب ضد مردی هست؟ من معتقدم ضد مرد بودن مخصوا برای بانویی که همسری داره خیلی پیشنهاد جالبی نباشه البته در دنیای امروز همه عقاید قابل احترام و قابل بررسی هستن اما لطفا در مورد این کتاب پاسخم را بفرمائید که آیا واقعا ضد مرد هست؟؟ ممنونم

خیر نه تنها ضد مرد نیست بلکه خیلی قشنگ و ملموس در مورد روابط زن و شوهر نوشته

سلام دوست عزیز . من کتاب رو خوندم چند بار به هیچ عنوان ضد مرد نیست و واقعا برای باور جنبه های مختلف روح و شخصیت زن لازمه . توصیه میکنم حتما مطالعه کنید . موفق باشید.

من پدر هستم به خاطر دخترم میخونمش پیشنهاد میکنم کسانی که دختر دارن کتاب اگر فرزند دختر دارید بخوانید رو بخونن

سلام. نه اصلا. میشه گفت یکی از کتاب هایی هست که هر زنی باید بخونه. حین خوندن فکر میکنی این کتاب رو خودت نوشتی و واقعا چیزی یادمیگیری که خیلی زیاد نیاز داری

درود برشما

به نظرم قلمش اصلا قوی نبود. حرفاش تکراری بود. برای من جاذبه نداشت.

فقط میشه به شما گفت آفرین به این پدر

مرسی که هستید!!! واقعا در انتخاب کتاب نیاز به پیشنهاد دارم.

لطفا وقتی از یک کتاب چند ترجمه وجود دارده، همه ی ترجمه ها رو معرفی کنید.

درود بر تمامی کافه بوکی ها.. از معرفی این کتاب لذت بردم و مشتاق شدم که اونو بخونم..
میخوام از سایتتون قدردانی کنم چون واقعاً یه محیط لذت بخش شده برام.. هر روز صبح توی محل کارم بعد از روشن کردن کامپیوتر، سایت کافه بوک رو نگاه می کنم..
سرافراز و سربلند باشید

سلام و درود
ممنون از انرژی مثبت شما و بسیار خوشحالیم که می توانیم در انتخاب کتاب به شما کمک کنیم.
شاد باشید

همین چند جمله ای که از کتاب منتشر کردید منو شیفته خودش کرد.
واقعا معلومه کتاب فوق العاده ای هستش حتما خریداری میکنم.
سپاس بابت معرفی این اثر زیبا

کتاب خیلی درجه یکیه…ولی یه مشکل اساسی هست که آزارم میده که چرا ما تو ایران یه سایت بزرگ فروش اینترنتی کتاب نداریم؟!ای کاش که شما کافه بوکی ها انقدر گسترده کنید سایتتونو که کتابی نباشه که تو سایت شما برای خرید پیدا نشه…
سپاس فراوان

مریم عزیزم سایت دیجی کالا ایران کتاب به خصوص ایران کتاب اکثر کتاب های خوب رو برای فروش داره…جدا از اون هم تخفیف های گهگاهی داره هم دسته بندی بر اساس موضوع و جوایزی که یک کتاب داره…

در جریانم سحر جان…ولی متاسفانه کتاب خودت باش دختر تو هیچ کودومشون پیدا نمیشه!!!…

کتاب خودت باش دختر رو میتونید از اپلکیشن طاقچه خریداری کنید. کلن اپلکیشن خوبیهه…کتابای زیادی داره. تازه یه بخش هم داره به اسم کتابخانه همگانی…اونجا حق عضویت پرداخت میکنید برای مدت مشخصی و یه عالمه کتاب میتونید دانلود کنید و بخونید. من خودم همین کتاب رو از طاقچه گرفتم.

شهر انلاین کتاب رو سر بزن . داره . من الان نگاه کردم

دیجیتال کالا قیمت های نجومی و تخفیف های الکی داره بهترین مکان برای خوندن کتاب های صوتی و پی دی اف اپلیکیشن کتابراه هست با قیمت بصرفه تر گاهی هم رایگان

فیدیبو هم سایت هم اپلیکیشن کتاب داره
تخفیف دار هم هستند البته تو گوشی میخونید این کتاب هارو
کتاب صوتی هم داره

عزیزم از خود انتشارات میتونی سفارش بدی

سلام. من اکثر کتاب هام رو از شهر آنلاین کتاب میخرم . و دیدم که ارسال به تمام نقاط کشور رو داره . خیلی هم راحت و زود به دستتون میرسه

لطفا کتاب های ضد مرد بیشتری معرفی کنید

فمینیسم کتابخوان جالبه

فمنیست ها ضد مرد نیستند. ایشون واقعا به مطالعه بیشتری احتیاج دارن

سلام دوست عزیز این کتاب ها ضد مرد نیستن و جنبه فمینیستی دارن و معنای فمنیست هم ابدا ضد مرد بودن نیست.
این سبک کتاب ها به دنبال دور کردن خانم ها از کلیشه های اشتباهه، پیروز باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *