انتشارات متخصصان

راز سایه

هزار و یک کتاب قبل از مرگ

راز سایه با عنوان فرعی، داستان زندگی تان را از نو بنویسید، کتاب بسیار خوب دیگری از دبی فورد است.

پشت جلد کتاب آمده است:

چرا به داستانتان می چسبید؟

یک بار داستانی در مورد زنی خواندم که در دریاچه ای شنا می کرد در حالی که سنگی در دست داشت. وقتی وسط دریاچه رسید، وزن سنگ رفته رفته او را به زیر آب کشید. مردمی که از ساحل نظاره گر او بودند، فریاد زدند: آن سنگ را رها کن. اما آن زن همچنان سنگ را در دست داشت و رفته رفته غرق می شد. مردم با صدای بلندتر فریاد زدند: آن سنگ را رها کن. اما باز هم آن زن با در دست داشتن سنگ، می کوشید شنا کند و خود را نجات دهد. مردم دوباره از او خواستند که سنگ را رها کند. زن که از نظرها پنهان شده بود، برای آخرین بار صدایش به گوش رسید که گفت: نمی توانم. این سنگ مال من است.

کتاب راز سایه اثر دبی فورد

کتاب راز سایه

این کتاب در مورد داستان زندگی شماست، داستانی که خودتان برای خویشتن تعریف می کنید و تحت تاثیر آن هستید. دبی فورد در این کتاب به شما نشان می دهد که چگونه از داستان زندگی خود استفاده کنید. چگونه از تمامی ناراحتی ها و کاستی هایتان بهره ببرید تا خود نهفته در زخم هایتان را دریابید.

همچنین این کتاب به ما یاد می دهد که چگونه از شر تفکرات مایوس کننده و از ناکامی هایی که در زندگی داشتیم خلاص شویم و داستان زندگی خود را از نو بنویسیم.

✔️ راز سایه شامل نکته‌ هایی در خصوص خودشناسی است و دبی فورد در این کتاب تلاش می کند تا از زاویه های مختلف داستان های زندگی افراد را بررسی کند.

فهرست مطالب کتاب راز سایه

 1. شما و داستانتان
 2. دستورالعمل بی همتای شما
 3. کشف داستان فوق العاده و اسرارآمیز شما
 4. چرا به داستانتان می چسبید
 5. باز پس گرفتن نیرویتان
 6. نیروی فرآیند
 7. آشتی با داستانتان
 8. یافتن ویژگی های منحصر به فردتان
 9. زندگی بیرون از داستانتان
 10. راز سایه

راز سایه و اثر سایه نوشته دبی فورد

درباره کتاب راز سایه

اگر در زندگی شرایط سختی را تجربه کرده اید و یا در حال حاضر شرایط سختی دارید، این کتاب قطعا به شما کمک می کند. در واقع این کتاب برای افرادی نوشته شده که در اثر این سختی ها داستانی را برای خود تعریف می کنند و تحت تاثیر آن هستند.

راز سایه با اشاره به زندگی افراد مختلف و بررسی داستان آن ها نوشته شده و به طور کلی به خواننده کمک می کند که به حال خوب برسد و پس از پایان هر فصل تمریناتی تحت عنوان گام های شفابخش ارائه می کند.

در نهایت باید اشاره کنم که راز سایه به ما یاد می دهد که نقاط ضعف حاصل از داستان خود را به نقاط قوت تبدیل کنیم و اینکه سعی کنیم با داستان زندگی خود کنار بیایم و داستان بهتری خلق کنیم.

پیشنهاد می کنم حتما کتاب اثر سایه از همین نویسنده را نیز مطالعه کنید. دبی فورد در کتاب اثر سایه به قسمت های تاریک وجود آدم ها می پردازد.

یکی از نکاتی که این کتاب را به یک کتاب بسیار عالی تبدیل کرده است، نویسنده آن است. دبی فورد خود نیز در زندگی شرایط سخت و دشوار را کاملا لمس کرده و وقتی از نوشتن دوباره داستان زندگی صحبت می کند، به خوبی می داند که باید چه چیزهایی را مورد توجه قرار داد.

راز سایه نوشته دبی فورد

قسمت هایی از متن کتاب راز سایه

من بیشتر عمرم را کوشیده ام که کسی باشم. مبارزه کردم تا هدفی بیابم و زندگی ام معنا داشته باشد. با این حال، سال ها جستجوی معنوی به من آموخته بود برای اینکه بتوانم آزاد باشم تا به فردی خاص تبدیل سوم، زنی منحصر به فرد شوم که هستم، باید هم عظمت و شکوه الهی را بپذیرم و هم ناچیز بودنم را در مقام انسان.

شما اینجایید تا با حکم ویژه ی خود در این جهان شریک شوید و به شیوه ای که تنها شما توانش را دارید، به دیگران خدمت کنید.

تا وقتی نفهمیم کیستیم، برای چه قدم به این دنیا گذاشته ایم و درس هایی را نیاموزیم که قرار است زندگی به ما یاد دهد، بی تردید در دام حقارت داستان شخصی مان گرفتار خواهیم بود.

همه ی ضربات روحی و مشکلات عاطفی ما در این دنیا وجود دارند تا بتوانیم خود متالی مان را کشف کنیم.

پذیرش مسئولیت بابت آنچه هستیم، بزرگ ترین محبتی است که می توانیم در حق خودمان بکنیم زیرا به این صورت می توانیم خود را به کمال برسانیم، به نیرویی عظیم دست یابیم و این پذیرش از ما حمایت می کند تا جلو برویم و توانایی هایمان را بروز دهیم.

روزی دختربچه ای از پیرزنی خردمند پرسید: «چطوری آدم به پروانه تبدیل می شود؟» پیرزن با لبخندی بر لب و برقی در چشمانش پاسخ داد: «باید آن قدر مشتاق پرواز باشی که دیگر دلت نخواهد کرم ابریشم باقی بمانی.»

ذهن گناهکار در پی مجازات است. گناه سبب می شود که مردم یا شرایط زندگی نیز به نوعی آن احساس گناهی را که در ما وجود دارد، تایید کنند.

مشخصات کتاب

 • کتاب راز سایه
 • نویسنده: دبی فورد
 • ترجمه: دکتر فرزام حبیبی اصفهانی
 • انتشارات: لیوسا
 • تعداد صفحات: ۲۱۵
 • قیمت چاپ اول: ۱۵۰۰۰ تومان

نظر شما در مورد این کتاب چیست؟

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 370
دوست نداشتم: 250
میانگین امتیازات: 1.48

چاپ کتاب

8 دیدگاه در “راز سایه

راز سایه را اول باید خواند یا اثر سایه را

بدون شک جزو صد کتاب برتر حوزه روانشناسی هستش….

سلام وقت بخیر کتاب راز سایه رو میخوام تهیه کنم ارسالی دارین

سلام – کافه بوک در زمینه فروش کتاب فعالیت نمی کند.

سلام
ببخشید این کتاب داستانی هستش یا روانشناسی؟
بعد واسه یه ۱۸ ساله به درد میخوره که بخوندش ؟

باتشکر

سلام
این کتاب روانشناسی هستش. به درد افراد ۱۸ ساله هم میخوره.
با تشکر

کتاب بسیار خواندنی و جذابیه..مخصوصا برای کسایی که در گذشتشون سختی هایی رو تجربه کردن و چه بسا عنوز هم دچارشن..

کتابی بسیار زیبا و آموزنده که تاثیر مثبت بسیار زیادی روی زندگی و نگرش من به زندگی داشته. سالها بود که احساس میکردم به خاطر اتفاقاتی که در کودکیم افتاده، آدم بی ارزشی هستم. ولی با خواندن این کتاب متوجه شدم که این داستان ساختگی بوده. خواندن این کتاب رو به دوستانی که احساس ناخوشایندی به خودشون و زندگی گذشته شون دارند، موکدا توصیه می کنم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *