نشانک

رمان دختر گمشده

هزار و یک کتاب قبل از مرگ

رمان دختر گمشده پرفروش ترین رمان دوسال متوالی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ نوشته گیلین فلین که توسط آرش خیروی ترجمه و در سال ۱۳۹۴ از نشر ملیکان منتشر شده است.
گیلین فلین نویسنده و فیلم نامه نویس آمریکایی ست از بین سه آثارش ،دختر گمشده شناخته شده تراست و برای این رمان چندین جایزه از جمله نامزد گرفتن گلدن گلوب شده است.

می توانید از طریق این لینک معرفی رمان دختر گمشده را در وب سایت رسمی نویسنده بخوانید.

نویسنده رمان دختر گمشده - رمان دختر گمشده در کافه بوک معرفی شده است - رمان دختر گمشده

موضوع رمان دختر گمشده چیست؟

رمان دختر گمشده، ژانر داستانی مهیج و رمزگونه دارد.

رمان به صورت فصل بندی شده از ابتدا شروع میشود که هر فصل از زبان یکی از شخصیت های داستان (نیک دان و ایمی دان) است.

داستان با گم شدن ایمی دان شروع میشود و طی تحقیقات پلیس مظنون اصلی مثل اکثر حوادت اینچنینی همسر فرد است اما در این داستان ماجرا طور دیگری چیده شده است.

رمان دختر گمشده - خلاصه رمان دختر گمشده را در کافه بوک بخوانید

نظر کافه بوک در مورد این کتاب

نیک دان وایمی دان؛ دو شخصیت اصلی داستان، دستان شمارا میگیرند و میبرند وسط زندگیشان!

زندگی که تنها خودشان می دانند چرا تبدیل شده است به پرفروش ترین رمان سال. شما لابه لای پیچ های این رمان سرگشته ای هستید که با هر فصل به یک جهت میروید ولی نهایتا همه چیز روشن میشود و هیجانتان در انتها یقینا بی نهایت لذت بخش و دیدنی است.

در این رمان، شما زن و شوهری را میبینید که هر کدام به نحوی با زندگی مشترکشان که مدتهاست دچار روزمرگی و عادت شده است کنار می آیند. یکی با خیانت ودیگری با انتقامی سخت. اما قهرمان این داستان ایمی است. زنی که هم میشود دوستش داشت و هم میشود از او ترسید.

رمان دختر گمشده - رمان دختر گمشده را در کافه بوک بخوانید - معرفی رمان دختر گمشده

رمان دختر گمشده را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم؟

حتی اگر با خواندن رمان های آگاتا کریستی ذوق زده نمیشوید، حتی اگر حوصله خواندن یک رمان پلیسی هیجان آور پانصد صفحه ای را ندارید این کتاب را بخوانید!

دختر گمشده قابلیت پیشنهاد دادن به هر شخصی با هر سن وسالی را دارد.

کشف کردن برای همه آدمها لذت بخش است.

و پیشنهاد ویژه من این است که قبل از خواندن کتاب ابدا فیلمی که از این رمان اقتباس شده به کارگردانی دیوید فینچر و با بازی بن افلک را نبینید.

قسمت هایی از کتاب

به خانه می روم و مدتی را به گریه کردن می گذرانم. تقریبا سی ودوسالم شده است. سن زیادی نیست،خصوصا در نیویورک. اما حقیقت این است که مدت ها از آخرین باری که کسی را دوست داشته ام گذشته است. پس چطور ممکن است دیگر کسی را ببینم که عاشقش باشم؟ آن قدر عاشقش باشم که با او ازدواج کنم؟

زمانه سختی است برای انسان بودن. تنها یک انسان حقیقی و واقعی بودن. نه مجموعه ای از ویژگی های اخلاقی بی شماری که از دیگران به عاریت گرفته ایم.

قبل از شام، به کاراژ برگشتم. عجیب بود که وقتی تنر به همین سادگی گفت که اندی نمی تواند با من بماند ، اورا از ذهنم پاک کردم. چقدر زود این را پذیرفته بودم. چقدر کم برایش ناراحت شدم. در آن پرواز به میسوری، من از عاشق اندی بودن به عاشق اندی نبودن تغییر موضع دادم. انگار که از یک در رد شده باشم. رابطه مان به سرعت رنگ تیرگی به خود گرفت. تبدیل به گذشته شد. چقدر غریب بود که من زندگی زناشویی ام را به خاطر دختری که هیچ نقطه اشتراکی بامن جز خنده های بلند ونوشیدن مشروب بعد از معاشقه نداشت خراب کرده بودم.

حالا که مُرده‌ ام، خوشحال‌ ترم. عملاً گم شده‌ام. اما خیلی زود همه مرا مرده فرض خواهند کرد. مختصر و مفید خواهیم گفت مرده. چند ساعت بیش‌ تر نگذشته، اما احساس خیلی بهتری دارم: مفاصل شل، ماهیچه‌ های لرزان. امروز صبح یک لحظه متوجه‌ تغییر قیافه‌ ام شدم. قیافه‌ ام عجیب شده بود. از داخل آینه‌ ماشین، به پشت سرم نگاه کردم. کارتاژ ترسناک را پشت سر گذاشته بودم. شوهر کوته‌ فکرم بیکار، در بار چندش‌ آورش وقت می‌گذراند. متوجه می‌ شوم که با چنین فکری لبخند به لبم آمده است. آها… این حس تازه است.

مردها واقعاً فکر می‌ کنند چنین دختری وجود دارد. شاید به این دلیل گول خورده‌ اند که بسیاری از زن‌ ها می‌ خواهند تظاهر کنند که چنین دختری هستند. برای مدتی طولانی، دختر باحال‌ بودن آزارم می‌ داد. پیش‌ از این، مردهای زیادی را دیده‌ ام – دوستان، همکاران، غریبه‌ها – که گیر زنان متظاهری این‌ چنینی افتاده‌ اند و دلم می‌ خواسته این مردان را بنشانم و به آن‌ ها آرام بگویم: شما با یه زن واقعی قرار نذاشته‌ اید، شما با یه زنی قرار گذاشته‌ اید که کلی فیلم دیده که مردای ناشی از نظر روابط اجتماعی فیلم‌ نامه‌ اونا رو نوشتن و هنوز فکر می‌ کنن چنین زنانی وجود دارن و ممکنه یه روز اونا رو ببوسن. دلم می‌خواست یقه یا کیف این بیچاره‌ ها را درحالی‌ که به‌ طرف این زنان می‌روند بگیرم و بکشم و به آن‌ها بگویم: «این عوضیا مردایی رو که کثیفن اون‌ قدرهام دوست ندارن. هیشکی اون‌ قدرها مردای این‌ جوری رو دوست نداره.» دخترهای باحال حتی بیش‌ تر ترحم‌ برانگیزند:‌ آن‌ها حتا تظاهر نمی‌کنند که زنی هستند که خودشان دوست دارند باشند، آن‌ ها تظاهر می‌ کنند زنی هستند که مردها دوست دارند. اگر هم دختر باحالی نیستید، فقط خواهش می‌ کنم فکرش را هم نکنید که مردان‌ تان از دختران باحال خوش‌ شان نمی‌ آید. ممکن است فرق کمی داشته باشد. ممکن است آن مرد گیاه‌ خوار باشد. پس زن باحال از نظر او، عاشق گلوتن گندم است و سگ‌ها را خیلی دوست دارد. یا ممکن است که آن مرد یک هنرمند معتاد به موادمخدر باشد که دختر باحال مورد‌ علاقه‌ اش خالکوبی دارد، عینک به چشم می‌زند و عاشق کامیک‌ بپوک‌ هاست. کلی دختر بیرون وجود دارد، اما باور کنید که آن‌ها فقط دنبال دختران باحال هستند. همان‌ هایی که چیزهایی را دوست دارند که آن‌ها هم دوست دارند و از چیزی هم شکایت نمی‌کنند ــ چطور می‌شود فهمید که شما آن دختر باحال نیستید؟ وقتی به شما می‌گوید: «من دلم یه زن قوی می‌خواد»، بدانید که او با شخص دیگری رابطه دارد. می‌دانید چرا؟ چون «من از زنای قوی خوشم می‌آد» اسم رمزی است برای «من از زنای قوی متنفرم.»

ایمی مرا به این باور رسانده بود که من یک استثنا هستم که موفق شده‌ام در رقابت رسیدن به سطحی که او دارد شرکت کنم. این هر دومان را می‌ ساخت و در عین حال خراب می‌کرد، چرا که یارای پاسخگویی را به چنین عظمتی نداشتم. من انسان آسایش و میان‌ مایگی بودم و این باعث می‌شد از خودم متنفر باشم. در نهایت، او را به‌خاطر این ضعف خود مجازات کردم. او را تبدیل به موجودی شکننده و آزاردهنده کرده بودم. در ابتدا خود را طوری دیگر نشان داده بودم و بعد کاملا ذات حقیقی خود را به نمایش گذاشتم. از آن بدتر، خودم را قانع کرده بودم که دلیل زندگی مرارت‌ بار ما اوست. سال‌ها از زنگی‌ ام را صرف این کرده بودم که او را تبدیل به چیزی که بود کنم: توده‌ عظیم تنفر.

ایمی سمی بود اما زندگی بدون او را هم نمی توانستم تحمل کنم، من بدون ایمی چه کسی خواهم بود؟! هیچ گزینه دیگری وجود ندارد که بتواند راضیم کند. اما او را باید به زانو درآورد. ایمی در زندان،این پایان خوبی برای اوست. باید او را جایی در جعبه ای پنهان کنم تا نتواند به من آسیب برساند و گاهی به او سر بزنم، یا لااقل فکر کنم آنجاست. جایی هست که قلبم برایش می تپد…

هر وقت یادِ همسرم می‌افتم، قبل از هر چیز به سرش فکر ‌‌می‌کنم. همه‌ چیز از شکلِ سر شروع می‌شود. اولین‌بار از پشتِ سر بود که دیدمش و چیز جالبی که درباره‌ی آن نظرم را جلب کرد، زاویه‌ اش بود؛ مثل مغزِ سفت‌ و‌ سخت و درخشانِ یک دانه ذرت یا سنگواره‌ ای بود در بستر رودخانه. سرش همان شکلی بود که در دوره‌ ویکتوریا به آن “سرِ خوش‌حالت” می‌ گفتند. به‌ راحتی می‌ توانستی‌ شکلِ جمجمه‌ اش را تصور کنی. به‌هر‌حال من که او را از سرش شناختم.

رمان دختر گمشده - معرفی کتاب

نظر شما در مورد رمان دختر گمشده چیست؟

این مطلب توسط فریبا مرتضی پور نوشته شده است.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 254
دوست نداشتم: 149
میانگین امتیازات: 1.7

چاپ کتاب

24 دیدگاه در “رمان دختر گمشده

خب جنایی ژانر مورد علاقه منه و کتابای زیادی در این ژانر خوندم و واقعا نمیدونم دلیل این همه شهرت این کتاب چیه؟
اوایل گفتم شاید به دلیل مهربون بودن و احساسات بیش از حد و فداکاری زن داستان محبوب شده که اونم نبود. گفتم شاید به خاطر حمایت از زنان و شوهران بد معروف شده و وسطای داستان از ایمی خوشم میومد اما پایان اصلا درست و خوب نبود.
در کل اگه دونستین چرا محبوب شده بهم بگین
تقریبا ۲۰۰ صفحه اول کتاب کسل کننده و کشدار بود و جزئیات به درد نخوری رو نوشته بود. و هیچ چیز غافلگیر کننده هم نداشت.
شاید صفحه جملات خوب داشت. نمیدونم واقعا راجب داستان چی بگم ولی من توصیش نمیکنم.
در مورد نویسنده سایت که گفته بود از کتابای آگاتاکریستی جالب تره باید بگم که اکثر کتابای اون واقعا خوبن و قابل مقایسه با این کتاب نیستن

واقعا عالی بود من که راضی راضی هستم واقعا جذاب بود ولی ی تقاضا رمان ها رو دخترانه و کاملا معمولی بزارین ممنونم😍

سلام
من به تازگی خوندن این کتاب رو به اتمام رسوندم؛ باید بگم کتاب لذت بخشی نبود.
۳۰۰ صفحه ی اول کتاب واقعا خسته کننده بود
نویسنده بعصی اوقات زیاد حرف میزد! چه علتی داره که خواننده بدونه ماشینی که از کناره شخصیت رد میشه چقدر سرعت داشته!
کتاب ایده ی جالبی داشت اما پایانش راضی کننده نبود.
من این کتاب رو به کسی پیشنهاد نمی کنم، این ژانر مورد علاقه ی منه و کتابایی بهتری میتونین انتخاب کنین.

شما چه کتاب هایی که بهتر از این کتاب باشند و تو این ژانر باشند پیشنهاد میکنید؟

کتاب عالی بود من که خواندم خیلی خوشم آمد

من این کتاب و خوندم و واقعا عالی بود ایمی شخصیت فوق العاده ای داشت من از اون نترسیدم خیلی ازش خوشم اومد و به نظرم این کتاب از کتاب دختری در قطار هم بهتر بود فیلمش هم عالی بود و دیدنش خیلی واجبه در کل هر کسی میتونه این کتاب و بخونه

داستان کتاب جالبه اما نکته ای که من رو در مورد این کتاب اذیت میکرد غلطای ویرایشی زیاد تو متن کتاب بود که واقعا اذیت میکرد من فکر کردم شاید من ترجمه بدی رو انتخاب کردم اما دیدم فقط همین ترجمه موجوده و این اشتباهات باعث میشه واقعا نخواهی کتاب رو به کسی معرفی کنی تا به حال هیچ کتابی حتی قدیمی این قدر اشتباه نداشت واقعا انگار کتاب ویراستار نداشته!

دختر گمشده کتاب قابل تحسینی هست خیلی از متخصصین داستان نویسی دختری در قطار رو جلد دوم این کتاب می دونند توصیه می کنم به همین ترتیب بخونید.

سلام ادامه ای این داستان را متونیم کجای سایت بخونیم

چطور میتانم کتاب دختر گمشده را دانلود کنم

ما کتاب‌ها رو برای دانلود قرار نمیدیم – فقط کار معرفی کتاب رو انجام میدیم

سلام
بخشید من یه سوال داشتم دختر عموی من با خواندن کتاب دختری در قطار از کتاب زده شده است(البته من عاشق دختری در قطار هستم)میخواستم بدونم اون با خواندن این کتاب، علاقه ی آن بیشتر میشود؟
با تشکر بسیار فراوان🌷

سلام عزیزم به نظرم کتاب دختر گمشده گزینه مناسبیه البته این کتاب کتابی نیست که هر کسی خوشش بیاد شاید در اخر داستان فرد از ایمی بدش بیاد ولی حتما این کتاب و به ایشون پیشنهاد کنید رمزگشایی و کشف کردن برای هر کسی جالب و لذت بخش هستش .

سلام و خسته نباشید میخواستم ببینم آیا این کتاب مناسبی برای شروع کتاب های جنایی است من قبل از این ۳ کتاب جنایی خوندم و بیشتر از کتاب درون آب لذت بردم با سپاس فراوان

سلام – در مورد کتاب و کتابخوانی همه چیز به سلیقه شما بستگی دارد. ممکن است بخوانید و لذت ببرید و یا این کتاب را هم بخوانید و آن را حد دختری در قطار در نظر بگیرید. اما اگر به ژانر جنایی – معمایی علاقه دارید می توانید به کتاب های دیگری مثل کتاب های شرلوک هولمز و مجموعه پلیسی نشر قطره که مجموعه خوبی هستند مراجعه کنید. اما با این حال سلیقه را فراموش نکنید.

از آگاتا کریسای شروع کن واقعا جنایی نویس فقط اونه داستان های کاراگاه پوآرو عالین من کتابخونی رو از آگاتا کریستی شروع کردم

سلام
من از آگاتا فقط کتاب من او را دوست داشتم رو خوندم به نظرم جالب بود البته عاشقانه بود وزمانی که کتاب به طرف صفر ایشان رو شروع کردم نتونستم ادامش بدم بنظرم واقعا بد نمی دونم شایدم اشکال از ترجمه بود ولی اصلا ازش راضی نبودم

فکرمیکنم انا گاوالدا رو با آگاتا کریستی اشتباه گرفتید چون کتاب من او را دوست میداشتم نوشته ی آنا گاوالداست

سلام و خسته نباشید من از دوستان گرامی و سایت خوبتون یک سوال دارم میخواستم بدونم آیا این کتابی مناسب برای شروع خواندن کتابهای جنایی معمایی است من قبل از این ۳ کتاب جنایی خوندم درون آب ، دختری در قطار، الیزابت گمشده است و بیشتر از کتاب درون آب لذت بردم با سپاس فراوان از سایت خوبتون

سلام و خسته نباشید میخواستم از دوستان عزیز و سایت خوبتون یک کمک بگیرم من میخوام کتاب جنایی بخوانم و قبلا فقط رمان درون آب رو خوندم میخواستم بدونم این کتاب شروع خوبی برای رمان های جنایی است با سپاس فراوان از سایت عالی شما

بشدت مهیج و جذاب
البته به نظرم از اونجایی که ایمی خودشو لو می ده یکم جذابیتش کم تر می شه اما واقعا از مطالعش لذت بردم و به همه پیشنهادش می کنم…

نکته ی اول اینه که هر چند فیلم این کتاب را دیده باشید باز هم خود کتاب جذابه و شخصیت مستقلش رو حفظ کرده!
اما چیزی که در مورد این کتاب هست یک ژانر مستقل در دل ژانر جنایی ایجاد کرده، جوری که تا انتهای کتاب به نتیجه ی نهایی نمیرسید.
میتونم بگم با اینکه خود فیلمش هم سنگین بود ولی باز به نظرم تولیدکننده ها بار روانی فیلم را سبکتر کرده بودند.
افرادی که علاقه به ژانر جنایی دارند از این کتاب لذت میبرند و میشه این کتاب را پیشرو کتاب هایی مانند “دختری در قطار ” دانست.
شاید بودن فیلم اقتباس شده از این کتاب بین ۱۰ کتاب نامزد اسکار کتاب ۲۰۱۶ قدری از قدرت اون رو به نمایش بزاره.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *