معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی

در این قسمت جدید از وب‌سایت معرفی و پیشنهاد کتاب کافه‌بوک، از شما دعوت می‌کنیم تا در کنار هم، پیرامون مسائل مختلف و مرتبط با کتاب به بحث و گفتگو بپردازیم تا از تجربیات همدیگر استفاده کنیم. در این مطلب قصد داریم در مورد معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی صحبت کنیم.

یک کتاب خوب هرکسی را به مطالعه و کتابخوانی علاقه‌مند می‌کند اما مسئله این است که در ابتدای راه و در ابتدای کتابخوان شدن با یک کتاب خوب کار را شروع کنیم. امیدواریم با کمک شما عزیزان در معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی به کسانی که به دنبال کتاب مناسبی برای شروع هستند کنک کنیم و در نهایت یک لیست خوب از کتاب‌های مناسب تهیه کنیم.

البته می‌دانیم که معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی به هیچ وجه کار ساده‌ای نیست. در دنیای امروز تبلیغات در هر زمینه‌ای به شدت زیاد شده و اگر کسی بخواهد کتاب خواندن را شروع کند، به راحتی ممکن است تحت تاثیر تبلیغات در دنیای کتاب قرار گیرد و چه‌ بسا یک کتاب نامناسب برای شروع کتابخوانی انتخاب کند. در این صورت تنها چیزی که رخ می‌دهد دوری بیشتر و بیشتر از کتاب است. ما تلاش می‌کنیم تا از این اتفاق دوری کنیم و با معرفی کتاب خوب برای شروع کتابخوانی به دیگران کمک کنیم از کتاب لذت ببرند و بیشتر و بیشتر به کتاب نزدیک شوند.

شاید مهم‌ترین نکته برای شروع کتابخوانی و انتخاب کتاب این است که ما شناخت خوبی از خودمان داشته باشیم. بدانیم در چه زمینه‌ای مایل هستیم کتاب بخوانیم، آیا رمان را ترجیح می‌دهیم یا کتاب‌های فلسفی را، روانشناسی را ترجیح می‌دهیم یا کتاب‌های زندگی‌نامه را و یا شاید بهتر در همه زمینه‌ها کتاب‌هایی بخوانیم؟ ممکن است این سوال پیش بیاد که: من از کجا بدانم به چه چیزی علاقه دارم؟

این سوال جواب ساده‌ای ندارد و ممکن است با انتخاب کتاب مناسب به هر زمینه‌ای علاقه‌مند شوید، بنابراین پیشنهاد ما در ابتدا این است که خود را محدود نکنید و کتاب‌های مختلفی بخوانید. به مرور متوجه خواهید شد که به چه کتاب‌هایی و در چه زمینه‌هایی علاقه دارید بیشتر مطالعه کنید و کتاب بخوانید.

شاید بد نباشد به این مورد اشاره کنیم که ما در اینجا توجه ویژه‌ای به ادبیات داستانی داریم و ممکن است در آینده که لیستی از کتاب‌های مناسب برای شروع کتابخوانی را منتشر کردیم قسمت عمده‌ای از آن رمان و یا داستان کوتاه باشد.

[ مطلب مرتبط: گفت‌وگو درباره خرید کتاب ]

معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی

علاوه بر شناخت خودمان، لازم است که از برخی از موضوعات پیرامون کتاب هم آگاهی داشته باشیم تا گرفتار یک کتاب سخت‌خوان براش شروع کتابخوانی نشویم. به عنوان مثال، اغلب کتاب‌هایی که به شکل جریان سیال ذهنی نوشته شده‌اند کتاب‌های مناسبی برای شروع کتابخوانی نیستند.

مثلا تصور کنید شما کتابخوانی را با کتاب‌هایی مانند رمان خشم و هیاهو، کتاب پدرو پارامو و یا کتاب کنستانسیا شروع کنید! به شما قول می‌دهم در همین ابتدا با مشکل مواجهه خواهید شد. درک کتاب‌هایی که به شکل جریان سیال ذهنی نوشته شده‌اند در بیشتر موارد کار سخت و طاقت‌فرسایی است.

اما از کجا بدانیم که یک کتاب به چه شکل نوشته شده است؟ یک راهکار مناسب این است قبل از انتخاب کتاب درباره آن تحقیق کنید. ما در کافه‌بوک معرفی کاملی از هر کتاب ارائه می‌کنیم و شما با خواندن این معرفی‌ها می‌توانید تشخیص بدهید که آیا این کتاب برای شروع کتابخوانی مناسب است یا خیر.

یک نکته بسیار مهم برای کتاب خواندن و تبدیل شدن به یک کتابخوان حرفه‌ای این است که مطالعه را ادامه بدهید. اینکه در ابتدا کتاب مناسب و خوب بخوانید مهم است اما از این مهمتر ادامه مسیر است. شما هرچه بیشتر کتاب بخوانید با کتاب‌های بهتر و مفیدتر آشنا می‌شوید و در این زمینه به یک آدم حرفه‌ای تبدیل می‌شوید.

این مطلب هنوز کامل نیست و در آینده با کمک کامنت‌های شما کابران تکمیل خواهد شد ولی در ادامه چند رمان در ژانرهای مختلف معرفی می‌شود که برای شروع کتابخوانی از دید ما مناسب هستند. خیلی مهم است که شما کتاب‌ها را با تحقیق و براساس فاکتورهای مختلف انتخاب کنید. ما در اینجا صرفا چند کتاب را پیشنهاد می‌کنیم که معرفی این کتاب‌ها در سایت نیز وجود دارد و شما می‌توانید معرفی کامل آن‌ها را بخوانید.

پیشنهاد چند کتاب برای شروع کتاب‌خوانی:

 1. کتاب موش‌ها و آدم‌ها
 2. کتاب جاناتان مرغ دریایی
 3. رمان مردی به نام اوه
 4. کتاب احتمال عشق در نگاه اول
 5. کتاب گیرنده شناخته نشد
 6. رمان راز مادرم
 7. کتاب دختر پنهانم
 8. رمان شب‌های روشن
 9. کتاب کیمیاگر
 10. رمان مروارید
 11. رمان ملت عشق
 12. رمان نفرتی که تو می‌کاری
 13. کتاب دوست بازیافته
 14. کتاب هنر خوب زیستن
 15. کتاب خودت باش دختر

لطفا شما هم توصیه‌ها و پیشنهادات خود را برای شروع کتابخوانی برای ما بنویسید و در معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی به ما و همه کابران کمک کنید. برای ما بنویسید که فکر می‌کنید چه فاکتورهایی در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرند و چه کتاب‌هایی را برای خواندن پیشنهاد می‌کنید؟

همچنین برای ما بنویسید که شروع کتاب‌خوانی شما با چه کتاب‌هایی بوده است؟

از کامنت‌های خوب شما عزیزان برای تکمیل کردن مطلب استفاده می‌شود و یا با نام خود شما در مطلب قرار خواهد گرفت.

» اینستاگرام کافه‌بوک

معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی

معرفی چند مطلب مفید:

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 139
دوست نداشتم: 25
میانگین امتیازات: 5.56

تبلیغ سایت نشانک

54 دیدگاه در “معرفی کتاب برای شروع کتابخوانی

کتاب، غذای روح هست. اگر رو افکارمون کار نکنیم، به تدریج ذهنمون به سمت فکرهای پوچ و حتی ویرانگر میره. من از بین کتابهایی که خوندم، چهار اثر فلورانس و کتاب های مثبت اندیشی و شکرگزاری ، بیشترین آثار مثبت رو برام داشتند. از بین نویسنده های ایرانی هم کتاب خانم کیمیا مظفریان به اسم از فرش خاکی تا عرش خوشبختی ابدی ، افکارم رو واقعا تغییر داد و اثر خیلی مثبتی روم گذاشت

سلا م من با آقای کد خدایی موافقم بهتره با کتاب های کوچک و داستان کوتاه شروع کنید پیشنهاد من برای شما کتاب خدا همین نزدیکی هاست رو پیشنهاد میکنمبسیار زیبا و آموزنده است البته مجموعه داستان کوتاست رمان ربه کا هم برای شروع عالیست ولی من خودم با رمان نوجوان خواب شصت ساله رز شروع کردم نوشته ی آن شی هان پیشنهاد میکنم اگر در سن پایین تصمیم به کتاب خوانی دارید با این کتاب شروع کنیداگر فکر می کنید با رمان ایرانی بهتر می توانید شروع کنید رمان تاوان عشق نوشته فهیمه رحیمی عالیست همچنین رمان بسته شده به قلم کالین هوور نیز رمان ساده و عاشقانه بسیار دوست داشتنی ای می باشد

با سلام و ادب 👋
یادمه اولین باری که رفته کتاب فروشی (همراه با دوستی که اهل کتاب هم بود) واسم تجربه ای عجیب و غریب و خاصی بود ،‌ همینطور که پابه پای او بین قفسه های کتاب راه میرفتم ، واسم درباره کتابایی که خونده بود حرف میزد و اگه کتابی رو که خونده بود رو میدید، بهم نشون میداد ، منم سعی میکردم اسم های کتاب ها رو توی قفسه ها بخونم که یکمی سرگیجه گرفتم (اون موقع ۱۴ سالم بود) چون تا اون موقع هیچ کتابی نخونده بودم …
دوستم بهم کتابی معرفی کرد (استاد عشق👌که یکی از بهترین کتاب هایی هست که خوندم)و هدیه هم بهم داد (کتاب من منم که داستان های کوتاهی داره) .
بعد از اون رفتم سراغ کتاب هایی که معروف بودن و همینطور کم حجم (مثله شازده کوچولو و مزرعه حیوانات و .. ) ، تا اینکه توی عید بود و شهرداری ۲۰ درصد تخفیف کتاب گذاشته بود و همینطور از کتاب فروشی ای که چند تا کتاب خریده بودم اون هم ۲۰ درصد تخفیف گذاشته بود و من اون روز وسوسه شدم و کتاب بینوایان رو که ۱۴۰ بود رو ۸۰ تومان خریدم ، خلاصه اینکه منی که کتابی بیشتر از ۱۰۰ ، ۱۵۰ صفحه بیشتر نخونده بودم نشستم پای کتابی حدودا ۲۰۰۰ صفحه ای 😳 و در عرض ۲۰ روز تمومش کردم که اصلا باورم نمیشد ، قبل از اون کتابی که دستم میگرفتم هر خطی که میخوندم نگاه میکردم ببینم صفحه ی چندم هستم.

پ ن : به نظر من اول سراغ کتابایی برین که کم حجم و معروف هستن و خودتون کم کم کشیده میشید سمت علاقه تون .
من کلی کتاب دارم که نخوندمشون و خوشم نیومده شاید حتی بشه گفت نصفشون ، ولی خوبیش اینه که الان میدونم که چی بخونم چی نخونم .
🌺✋

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.