کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف از سو هادفیلد

کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف

کتاب رمان

در مقدمه‌ی کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف آمده است:

این کتاب به شما الهام می‌بخشد و راهنمایی‌تان می‌کند که درباره‌ی زندگی کنونی‌تان بیندیشید. حتی این که هیچ کاری انجام ندهید هم نوعی تصمیم است و به این معناست که به زندگی فعلی‌تان ادامه خواهید داد. ایجاد تغییرات آگاهانه در زندگی به این معناست که می‌خواهید زندگی‌تان را به شکل متفاوتی ادامه دهید. اگر آماده‌ی ایجاد تغییر و استقبال از ایده‌ها و چالش‌های تازه‌ هستید، کتاب حاضر به شما نشان می‌دهد که چگونه تمرکز لازم برای برداشتن این قدم را به دست آورید. همچنین با آوردن نمونه‌هایی واقعی از زندگی افرادی که مثل شما دوست دارند به آرزوهایشان برسند و زندگی به دور از حسرتی داشته باشند، به شما الهام خواهد بخشید.

و در صفحه آخر کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف این با این جمله روبه رو می شودید:

اگر دنبال راهنمایید، این کتاب چراغ راهتان خواهد بود.

نویسنده این کتاب خانم سو هادفیلد است که بیشتر از ۲۰ سال به تدریس در دانشگاه ها و مدارس مشغول بوده و سخنرانی های عمومی زیادی داشته است. او برای مدیران و معلمان دوره های اعتماد به نفس و ابراز وجود برگزار می کند و به صورت فرد به فرد بزرگسالان و کودکان را آموزش می دهد.

کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف - خلاصه کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف - معرفی کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف

کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف

این کتاب به آموزش روش های علمی و در عین حال ساده به عموم مردم می پردازد تا با یادگیری یک سری مهارت زندگی خود را بررسی کنید.

کتاب به بررسی عوامل مختلف از جمله ناکامی در زندگی، پیشرفت نکردن، تصمیم نگردن و … می پردازد و سعی می کند خواننده را کمک کند تا مسیر زندگی خود را پیدا کند.

کتاب در ۸ فصل به شرح زیر نوشته شده است:

 1. انگیزه – مابقی عمرتان پیش روی شماست
 2. تعیین هویت – خود رابشناسید و بدانید که چه می خواهید
 3. تشخیص – نیاز به هدف و معنا
 4. فردافکنی – چه چیزی متوقف تان می کند؟
 5. الهام گرفتن – دیگران چه کار می کنند؟
 6. مهیا شدن – اگر امکان اقدام فوری برایتان وجود ندارد تکلیف چیست؟
 7. اجرا – فرصت آفرینی
 8. اراده – همه چیز به خودتان بستگی دارد

نویسنده در کتاب از لحن بسیار ساده و شیوایی استفاده کرده و آموزش های خود را به ساده ترین شیوه ممکن ارائه کرده است. ترجمه کتاب هم بی نقص و بسیار روان است.

خلاصه کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف - کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف

درباره کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف

به جرات می تونم بگم که این کتاب برای همه می تونه خیلی موثر باشه. تمرین های ساده برای ایجاد تغییرات کوچک در زندگی ارائه شده که اگر اون ها رو انجام بدید در دراز مدت می بینید که کیفیت زندگی شما خیلی بهتر شده. البته ممکنه این تصور در شما شکل بگیره که کارها و توصیه های کتاب خیلی جزئی هستند اما به هر حال محتوا کتاب بر همین اساس تنظیم شده است.

اگه احساس می کنید آمادگی تغییر، چالش و ایده های جدید رو دارید این کتاب به شما نشون میده که چطور به آرزوهاتون برسید.

وقتی این کتاب را می خوانید به نحوه زندگی خودتون فکر می کنید. به این که کارهای کوچک چقدر می تونه تاثیر گذار باشه.

این کتاب یکی از بهترین کتاب های سو هادفیلد می باشد و تجربه سال ها آموزش را منعکس می کند.

بدون شک این کتاب می تواند یک هدیه مناسب و بسیار ارزشمند برای همه افراد در همه جایگاه ها باشد.

می توانید این کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف را به نوجوان ها و جوان ها پیشنهاد بدهید و با تغییری کوچک در زندگی آن ها تحولی شگرف رو شاهد باشید.

مدیران کسب و کارها نیز می توانند از آموزه های این اثر برای بهبود کسب و کار خود استفاده کنند. ( این کتاب در مجموعه ی مدیریت دسته بندی شده است.)

خلاصه کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف

تنها زمانی احساس قدرت خواهید کرد که تصمیم بگیرید تغییری ایجاد یا چیز جدیدی وارد زندگی تان کنید. به این ترتیب زندگی تان هرگز مثل قبل نخواهد ماند. ایجاد هر تغییر جزئی، به منزله موج مثبتی است که همه جنبه های زندگی را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف - خلاصه کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف

الگوی موفقیت در هر شخص متفاوت است. وقتی ارزش ها و اهداف تان را تعریف کنید، می توانید برای رسیدن به حس رضایت و شادمانی تلاش کنید. حسی که به واسطه نائل آمدن به خواسته هایتان حاصل می شود.

برای این که زندگی واقعا شادی داشته باشیم، به هدف، چالش و همچنین لذت نیاز داریم. پول و شهرت می توانند در قالب شادمانی لحظه ای، باعث ایجاد لذت شوند. اما بسیاری از افراد مشهور و ثروتمند دریافته اند که اگر در زندگی هدف و چالش وجود نداشته باشد، این شادمانی بسیار کوتاه مدت و ناخوشایند خواهد بود.

برای رسیدن به حس هدفمندی و تکامل در زندگی لازم نیست در همان ابتدا همه ی نیازهایتان برآورده شوند یا زندگی اجتماعی کاملا مناسبی داشته باشید. بلکه باید انگیزه و اراده و شاید تمایل به ترک لذت های مادی در وجودتان پرورش یافته باشد.

معرفی کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف - خلاصه کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف در کافه بوک

داشتن زندگی موفق به این معنا نیست که همواره در حال بالا رفتن از یک نردبان باشید و هیچ وقت به بالای آن نرسید. زندگی موفق به زبان ساده یعنی شکوفا کردن استعدادهایتان. لزومی ندارد زندگی شغلی تان بر مبنای الگوی سنتی افزایش حقوق یا ارتقای رتبه باشد. می توانید تصمیم بگیرید که رویکرد متفاوتی نسبت به موفقیت داشته باشید. طوری که زندگی را سیستمی کلی در نظر بگیرید و به ارتباطات و خود خلاق تان این فرصت را بدهید که شکوفا و موفق شود.

اطلاعات کتاب

 • کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف
 • نویسنده: سو هادفیلد
 • ترجمه: دکتر احمد روستا، دکتر محمدرضا ابراهیمی
 • انتشارات: آوند دانش
 • تعداد صفحات: ۱۷۱
 • قیمت چاپ اول: ۱۵۵۰۰ تومان

نظر شما در مورد کتاب تغییری کوچک تحول شگرف چیست؟

کانال کافه بوک

نقد و بررسی کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف - خلاصه کتاب تغییری کوچک تحولی شگرف

این کتاب را در شبکه های اجتماعی به اشتراگ بگذارید. ⇓