کافه‌بوک معرفی و پیشنهاد کتاب

بررسی کتاب دختری که رهایش کردی در کافه بوک

کتاب دختری که رهایش کردی

دختری که رهایش کردی نوشته جوجو مویز نویسنده نام آشنای سال اخیر کتاب ایران است که با کتاب من پیش از تو رتبه پرفروش ترین رمان را به خود اختصاص داد.

این رمان بعد از انتشار در سال ۲۰۱۲، بسیار پرفروش شد و توانست نامزد بهترین رمان سال شود.

روی جلد کتاب جمله ای از دیلی میل به چشم می خورد:

کتابی که نمی توانید زمین بگذارید.

در پشت جلد کتاب، قسمتی از متن کتاب آمده است:

می‌ دونی چه حسی داره وقتی خودتو به سرنوشت می‌ سپری؟ یه جورایی بهت خوشامد می‌‌ گه. دیگه نه دردی هست، نه ترسی و نه اشتیاق و آرزویی. مرگ، امید بود که داشت با این تسکین به وجود می‌ اومد. به‌ زودی می‌ توانستم ادوارد رو ببینم. ما تو اون دنیا به هم می‌ رسیدیم، چون مطمئن بودم که خدا مهربونه، خدا هرگز اون‌ قدری بی‌ رحم نیست که ما رو از تسکین تو اون دنیا محروم کنه.

دختری که رهایش کردی اثر جوجو مویز

داستان کتاب دختری که رهایش کردی

کتاب دختری که رهایش کردی به گونه‌ ای زیبا و نوآورانه داستان خود را که به صورت موازی در دو زمان متفاوت با بازه زمانی ۱۰۰ ساله روایت می‌کند.

✔️ جوجو مویز، موضوع اصلی داستان خود را اشغال‌ فرانسه توسط نازی‌ ها و غارت اشیاء هنری فرانسه توسط آنها قرار داده است.


حس نوستالژیک و یادآوری خاطرات و حسی که خاطرات دوران جنگ در آدم‌ ها به وجود می‌ آورد بسیار عمیق و ماندگار است. کتاب دختری که رهایش کردی جزء رمان‌ هایی است که نویسنده آن با بهره گیری از خاطرات و حوادث دوران جنگ جهانی دوم حال و هوای خاصی به خواننده داده و فضاسازی بسیار زیبایی را صورت می‌دهد.

کتاب یک اتفاق مسخره
کلیک کنید!

📖 داستان این کتاب درباره دو زن با برخی ویژگی‌ های مشابه است که یکی از آنها به نام سوفی در زمان اشغال فرانسه مجبور است تا از خانواده‌ اش در نبود شوهر در مقابل نازی‌ها محافظت نماید. زن دیگر لیو نام دارد که در لندن زندگی می‌کند. شوهر لیو قبل از فوت به وی یک تابلو نقاشی هدیه می‌دهد که نمایی از یک زن است و مربوط به یک قرن قبل می‌ باشد و در جریان جنگ از فرانسه به انگلستان منتقل شده است و…

دیگر کتاب های منتشر شده از جوجو مویز در ایران:

معرفی کتاب دختری که رهایش کردی

درباره رمان دختری که رهایش کردی

کلمه جنگ، میشه با مفاهیم منفی سراغ ذهن آدم می آید و غارتگری نیز، یکی از مفاهیم است. با این حال، نویسنده کتاب توانسته است از دوران جنگ و غارتگری های آن داستان خوبی خلق کند.

باید اعتراف کنم که اصلا فکر نمی کردم این کتاب،در این حد جذاب و قوی باشد.

وقتى از عشق حرف مى زنيم
کلیک کنید!

اولین کتابی بود که از جوجو مویز می خوندم و خب این کتاب در کنار ترجمه نه چندان قوی، موضوع پر کششی دارد.

✔️  هیچ وقت فکرشم نمی کردم از یه اتفاق تلخی مثل جنگ و خصوصا جنگ جهانی بشه به همچین نگاه و موضوع و داستانی رسید! پیدا کردن نقاشی که صد سال پیش جایی گمشده یا بخشیده شده به ظاهر موضوع ساده و معمولی میتونه باشه… اما خب این کتاب خیلی قشنگتر از این اتفاق معمولیه.

دختری که رهایش کردی از انتشارات میلکان

قسمت هایی از متن کتاب دختری که رهایش کردی

اینکه انسان بتواند مایحتاج زندگانی خود را از طریق انجام کاری که دوست دارد کسب کند، یکی از بزرگترین موهبت‌های زندگانی است.

می‌ دونی چه حسی داره وقتی خودتو به سرنوشتت می‌ سپری؟ یهجورایی بهت خوشامد میگه. دیگه نه دردی هست، نه ترسی و نه اشتیاق و آرزویی. مرگ، امید بود که داشت با این تسکین به وجود می‌ اومد. بهزودی میتونستم ادوارد رو ببینم. ما تو اون دنیا به هم میرسیدیم، چون مطمئن بودم که خدا مهربونه، خدا هرگز اون‌ قدری بی‌ رحم نیست که ما رو از تسکین تو اوندنیا محروم کنه.

ترس از سرنوشت مادر این بچه با ترس از سرنوشت شوهرم، یکی شده بود. انگار تو گردابی از نگرانی و خستگی گیر افتاده بودم. خبرهای کمی به شهر می‌ رسید. تقریبا هیچ خبری از شهرمون به جایی نمی‌ رفت. جایی خیلی دورتر از اینجا ممکن بود شوهرم سخت بیمار باشه، گرسنه مونده باشه و یا سخت کتک خورده باشه.

منو کشید طرف خودش و محکم منو بوسید، لباش رو لبام بود، دستای بزرگش منو سفت گرفته بودن، بهش چسبیده بودم. منم بغلش کردم و چشمای پر از اشکم را بستم و تو بغلش نفس کشیدم، با همه ی وجودم عطر تنشو بو کشیدمانگار میخواستم آخرین لحظه ی بودنش رو برای تمام نبودنش ثبت کنم. انگار می دونستم که برای همیشه داره میره.

لیو در حال حرکت نزدیک رودخانه بود‌، چیزی بین راه رفتن و دویدن، قبل از آنکه راجع به آن پیام فکر کند، دستش را تاب داد و با یک حرکت روان و آهسته گوشی را توی رودخانه تمیز انداخت. گوشی بدون هیچ صدایی درون آب افتاد و توجه هیچ کس را به خودش جلب نکرد.

مشخصات کتاب

  • کتاب دختری که رهایش کردی
  • نویسنده: جوجو مویز
  • ترجمه: کتایون اسماعیلی
  • انتشارات: میلکان
  • تعداد صفحات: ۴۸۰
  • قیمت  چاپ دوم: ۲۹۰۰۰ تومان
من از گردنم بدم مياد و افکار زنانه دیگر
کلیک کنید!

این متن با همکاری فریبا مرتضی پور نوشته شده است.


فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 439
دوست نداشتم: 82
میانگین امتیازات: 5.35

57 دیدگاه در “کتاب دختری که رهایش کردی

من یکی از ترجمه ها رو خوندم.
ایراد ترجمه‌ای هم داره. البته زیاد نیست.
ولی بیشتر باید گفت که مشکل از ویرایشه. ویراستار محترم فکر کنم اصلاً نخونده بودش.
من حاضرم ویرایشش کنم.

من هم متاسفانه نتونستم با داستان ارتباط برقرار کنم که دلیلش فقط و فقط به خاطر ترجمه خیلی خییییییییییییلی ضعیفش بود
متاسفم واسه ی مترجمش که اصلا کارش در حد ترجمه ی یک کتاب نبود
واقعا متاااااااااااااااسفم و دیگر هیچ جز این نمیتونم بگم

کتاب خوبی بود خواندنش را به همه پیشنهاد می کنم ترجمه روان بود

کلا نتونستم با داستان ارتباط برقرار کنم که فکر میکنم بخشیش به خاطر ترجمه ضعیفشه

غمگین ترین قسمتش به نظرم اونجاییه که ادیت بثیون به فرمانده گفت سوفی مرده . و فرمانده رو برای همیشه با یک عذاب وجدان اشتباه تنها گذاشت

توی اتاق بین سوفی و فرمانده چی گذشت؟! من اصلا متوجه نشدم

داستان خوبی داشت اما سانسور داشت و بشدت بد ترجمه شده بود خیلی جاها عبارات گنگ بود و درکل انقدر ترجمه بد بود تصمیم گرفتم دیگه از این انتشاراتی کتابی نخرم .
دیگه بعد از این کتاب هیچ‌کدوم از کتاب های جوجو‌مویز و نخوندم چونکه داستاناش همه تو یک قالب خاص نوشته میشه .بنظرم فوق العاده ترین اثر این نویسنده «یک بعلاوه یک»

کتاب فوق العاده ایه .

کلا نتونستم با داستان ارتباط برقرار کنم که فکر میکنم بخشیش به خاطر ترجمه ضعیفش

من یه جا رو درک نکردم…
ادوارد و صوفی تو یه کشور دیگه زندگی خودشونو شروع کردن. و ادوارد مریض بود. بعدش چیشد؟ فوت شدن جفتشون؟ خیلی ذهنم درگیر این سوال شده.
من ترجمه زهرا یعقوبیان رو خوندم. اشکالی توش ندیدم و کاملا هم روون بود اما خیلی سانسور داشت. سایت های دیگه و نظرات مختلف رو بررسی کردم و متوجه شدم سانسور نسخه ای که من خوندم بیشتر از بقیه نسخه ها بوده

این کتاب ادامه ی کتاب ماه عسل در پاریس هست که میشه به جرات گفت انقدر داستان کشش داره که نمیخواستم کتاب تموم شه و از دنیای آدم هاش بیام بیرون! ۳>

سلام ممنون میشم یکی به منم توضیح بده که تو اتاق فرمانده چه اتفاقی افتاد.. همین الان کتاب رو تموم کردم و واقعا نتونستم بفهمم سوفی به ادوارد وفادار موند یا….
داستان فوق العاده ای بود و اصلا دوست نداشتم کتاب رو زمین بذارم و وقفه بیفته..

سوفی مجبور به رابطه با فرمانده شد تا به ادوارد برسد.

این که سانسور شده بود اذیت میکرد اما در کل کتاب خوبی بود …روان و بدون پیچیدگی خاص …

من هم این کتابو خوندم هم چندتا کتاب دیگه از جوجو مویز بنظرم کلیت داستانایی که مینویسه یکیه داستانای تکراری تو موقعیت هایی کمی متفاوت…

سلام
خیلی خیلی کتاب خوبیه.فقط این که چرا فرمانده سوفی رو بیرون میکنه از اتاق و دستگیرش میکنه رو متوجه نشدم که دوستمون توضیح دادن. ای کاش داخل کتاب این قسمت حذف نمیشد.چون برام واقعا سوال شد که چرا اون اتفاق میفته و داخل کتاب نبود

منم متوجه نشدم
میشه به منم بگین؟؟

منم نفهمیدم تو اتاق چ اتفاقی افتاد؟؟؟میشه لطف کنید و توضیح بدید؟

داستان خوبی بوده ولی ترجمه اصلا خوب نبود و یه جاهایی کاملا گنگ موند برام به علاوه که سانسور هم زیاد داشت

داستانش زیبا بود ولی کارهای مترجمش رو اصلا نمی پسندم روان نیست و گند می زنه به داستان . ترجیح می دادم این کتاب رو هم خانم مفتاحی یا آرتمیس مسعودی ترجمه می کردند . در ضمن غلط املایی هم زیاد داشت .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.