بررسی کتاب دختری که رهایش کردی در کافه بوک

کتاب دختری که رهایش کردی

نشانک

دختری که رهایش کردی نوشته جوجو مویز نویسنده نام آشنای سال اخیر کتاب ایران است که با کتاب من پیش از تو رتبه پرفروش ترین رمان را به خود اختصاص داد.

این رمان بعد از انتشار در سال ۲۰۱۲، بسیار پرفروش شد و توانست نامزد بهترین رمان سال شود.

روی جلد کتاب جمله ای از دیلی میل به چشم می خورد:

کتابی که نمی توانید زمین بگذارید.

در پشت جلد کتاب، قسمتی از متن کتاب آمده است:

می‌ دونی چه حسی داره وقتی خودتو به سرنوشت می‌ سپری؟ یه جورایی بهت خوشامد می‌‌ گه. دیگه نه دردی هست، نه ترسی و نه اشتیاق و آرزویی. مرگ، امید بود که داشت با این تسکین به وجود می‌ اومد. به‌ زودی می‌ توانستم ادوارد رو ببینم. ما تو اون دنیا به هم می‌ رسیدیم، چون مطمئن بودم که خدا مهربونه، خدا هرگز اون‌ قدری بی‌ رحم نیست که ما رو از تسکین تو اون دنیا محروم کنه.

دختری که رهایش کردی اثر جوجو مویز

داستان کتاب دختری که رهایش کردی

کتاب دختری که رهایش کردی به گونه‌ ای زیبا و نوآورانه داستان خود را که به صورت موازی در دو زمان متفاوت با بازه زمانی ۱۰۰ ساله روایت می‌کند.

✔️ جوجو مویز، موضوع اصلی داستان خود را اشغال‌ فرانسه توسط نازی‌ ها و غارت اشیاء هنری فرانسه توسط آنها قرار داده است.

حس نوستالژیک و یادآوری خاطرات و حسی که خاطرات دوران جنگ در آدم‌ ها به وجود می‌ آورد بسیار عمیق و ماندگار است. کتاب دختری که رهایش کردی جزء رمان‌ هایی است که نویسنده آن با بهره گیری از خاطرات و حوادث دوران جنگ جهانی دوم حال و هوای خاصی به خواننده داده و فضاسازی بسیار زیبایی را صورت می‌دهد.

📖 داستان این کتاب درباره دو زن با برخی ویژگی‌ های مشابه است که یکی از آنها به نام سوفی در زمان اشغال فرانسه مجبور است تا از خانواده‌ اش در نبود شوهر در مقابل نازی‌ها محافظت نماید. زن دیگر لیو نام دارد که در لندن زندگی می‌کند. شوهر لیو قبل از فوت به وی یک تابلو نقاشی هدیه می‌دهد که نمایی از یک زن است و مربوط به یک قرن قبل می‌ باشد و در جریان جنگ از فرانسه به انگلستان منتقل شده است و…

دیگر کتاب های منتشر شده از جوجو مویز در ایران:

معرفی کتاب دختری که رهایش کردی

درباره رمان دختری که رهایش کردی

کلمه جنگ، میشه با مفاهیم منفی سراغ ذهن آدم می آید و غارتگری نیز، یکی از مفاهیم است. با این حال، نویسنده کتاب توانسته است از دوران جنگ و غارتگری های آن داستان خوبی خلق کند.

باید اعتراف کنم که اصلا فکر نمی کردم این کتاب،در این حد جذاب و قوی باشد.

اولین کتابی بود که از جوجو مویز می خوندم و خب این کتاب در کنار ترجمه نه چندان قوی، موضوع پر کششی دارد.

✔️  هیچ وقت فکرشم نمی کردم از یه اتفاق تلخی مثل جنگ و خصوصا جنگ جهانی بشه به همچین نگاه و موضوع و داستانی رسید! پیدا کردن نقاشی که صد سال پیش جایی گمشده یا بخشیده شده به ظاهر موضوع ساده و معمولی میتونه باشه… اما خب این کتاب خیلی قشنگتر از این اتفاق معمولیه.

دختری که رهایش کردی از انتشارات میلکان

قسمت هایی از متن کتاب دختری که رهایش کردی

اینکه انسان بتواند مایحتاج زندگانی خود را از طریق انجام کاری که دوست دارد کسب کند، یکی از بزرگترین موهبت‌های زندگانی است.

می‌ دونی چه حسی داره وقتی خودتو به سرنوشتت می‌ سپری؟ یهجورایی بهت خوشامد میگه. دیگه نه دردی هست، نه ترسی و نه اشتیاق و آرزویی. مرگ، امید بود که داشت با این تسکین به وجود می‌ اومد. بهزودی میتونستم ادوارد رو ببینم. ما تو اون دنیا به هم میرسیدیم، چون مطمئن بودم که خدا مهربونه، خدا هرگز اون‌ قدری بی‌ رحم نیست که ما رو از تسکین تو اوندنیا محروم کنه.

ترس از سرنوشت مادر این بچه با ترس از سرنوشت شوهرم، یکی شده بود. انگار تو گردابی از نگرانی و خستگی گیر افتاده بودم. خبرهای کمی به شهر می‌ رسید. تقریبا هیچ خبری از شهرمون به جایی نمی‌ رفت. جایی خیلی دورتر از اینجا ممکن بود شوهرم سخت بیمار باشه، گرسنه مونده باشه و یا سخت کتک خورده باشه.

منو کشید طرف خودش و محکم منو بوسید، لباش رو لبام بود، دستای بزرگش منو سفت گرفته بودن، بهش چسبیده بودم. منم بغلش کردم و چشمای پر از اشکم را بستم و تو بغلش نفس کشیدم، با همه ی وجودم عطر تنشو بو کشیدمانگار میخواستم آخرین لحظه ی بودنش رو برای تمام نبودنش ثبت کنم. انگار می دونستم که برای همیشه داره میره.

لیو در حال حرکت نزدیک رودخانه بود‌، چیزی بین راه رفتن و دویدن، قبل از آنکه راجع به آن پیام فکر کند، دستش را تاب داد و با یک حرکت روان و آهسته گوشی را توی رودخانه تمیز انداخت. گوشی بدون هیچ صدایی درون آب افتاد و توجه هیچ کس را به خودش جلب نکرد.

مشخصات کتاب

  • کتاب دختری که رهایش کردی
  • نویسنده: جوجو مویز
  • ترجمه: کتایون اسماعیلی
  • انتشارات: میلکان
  • تعداد صفحات: ۴۸۰
  • قیمت  چاپ دوم: ۲۹۰۰۰ تومان

این متن با همکاری فریبا مرتضی پور نوشته شده است.


فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 877
دوست نداشتم: 265
میانگین امتیازات: 3.31

کانال تلگرام کافه بوک

103 دیدگاه در “کتاب دختری که رهایش کردی

کتاب خوبى بود ، پایه مبلمون شکسته بود گذاشتیمش زیر پایه مبل.
اى کاش یه کم نازکتر بود

چجوری باید داتلواد کرد دان نمیشه ک

ما در کافه‌بوک فقط معرفی کتاب داریم دوست عزیز و کتابی برای دانلود قرار نمیدیم.

کتاب رو تازه تموم کردم.کتاب بدی نیست.اگر از مشکلات ترجمه ایش بگذریم -که البته کار سختیه- من هم با برخی دوستان موافقم که گفتن در حد تبلیغش نیست.ولی خوب این خاصیت تبلیغ کردنه :اغراق کردن واسه فروش رفتن کالا.در کل واسه سرگرمی خوبه یکبار خوندنش.
یه نکته هم بگم ترجمه ای که من خوندم در پشت صفحه کتاب متاسفانه ناشر مطالبی رو نوشته که نشون میده اصلا نویسنده پشت جلد ، کتاب رو نخونده و همین جوری یه چیزی نوشته.نویسنده مطلب پشت جلد فک کرده کتاب مربوط به جنگ دوم جهانیه.با وجود تاکیدی که لیو تو کتاب داره که داستان ربطی به نازی ها نداشته و مربوط به جنگ جهانی اول و تاریخ های عنوان شده در کتاب هم همینو میگن اما ناشر محترم نوشتن داستان محافظت یک زن از خانوادش در برابر نازی هاست و مربوط به خاطرات جنگ جهانی دوم!
آخه لااقل کتابی رو که منتشر میکنین اگر نمی خونین بدین یکی دیگه بخونه که همچین معرفی ای ازش ننویسین.کتابی که من خوندم نشر آفرینه منتشر کرده.

این دومین اثری هست که از این نویسنده خوندم . ارتباط برقرار کردن با شخصیت های داستان خیلی راحته . همه ما تکه هایی از گذشتمون رو همیشه به دوش می کشیم و این گاهی مثل یک وزنه میمونه که ادامه دادن و جنگیدن رو سخت میکنه هرچند اون گذشته زیبا و مقدس باشه اما حسرت از دست دادنش امکان ساخت آینده بهتر رو ازما می گیره و ما میمونیم با یک گذشته از دست رفته و یک آینده نابود شده گاهی باید اون گذشته رو رها کرد و جنگید همون کاری که صوفی به لئو آموخت . کتاب شاید فراز و نشیب آنچنانی نداشته باشه اما شما رو به دنبال کردن داستان وا میداره پس از دستش ندید در مورد ترجمه هم قطعا می تونست خیلی بهتر از این باشه

سلام میشه بهم کمک کنید در مورد این کتاب موضوع این چیه؟

کتاب خوبیه، ولی از لحاظ ترجمه ضعیفه. البته ترجمه ابتدای کتاب خوب و روان بود ولی نزدیک وسطای کتاب ترجمه خیلی بد بود و برای درک بهتر میبایست هر پاراگرافی رو چند دور با دقت بخونی تا متوجه بشی که اصلا چی گفته. من فکر میکنم ترجمه چند نفر بوده نه یک‌نفر بتنهایی.

بنظر من هم همینطور که دوستان گفتند متن مربوط به جنگ واضح و روان بود و ادامه دادن داستان آدم را به هیجان میاره ولی متن مربوط به لیو بدون مفهوم

اینقدر شخصیت در این کتاب هست پر از اسم هست مخصوصا قسمت لبو هضمش خیلی سنگین بود

چرا زحمت هنرمند حالا چه فیلمساز چه نویسنده و .. را با سانسور کردن نابود میکنید ، سانسور و ترجمه ضعیف تمام لذتی که میشد از خواندن این رمان ببریم را از بین برد.. واقعا جای تاسفه

کتاب در دوران جنگ بسیار زیبا بود. اما در قسمت لیو بسیار کسل کننده و طولانی بود بطوریکه اگر قسمت زیادی از بخش حال حذف میشد هیچ اتفاقی در روند داستان نمی افتاد و خواننده چیزی رو از دست نمی‌داد.
در واقع کتاب ساده و سرگرم کننده ای بود.

دقیقن از کجا میشع دانلودش کرد پیداش نمیکنم

ما در کافه بوک فقط کتاب را معرفی می کنیم.

ترجمش خیلی بد بد بود اگر ترجمش بهتر بود حتما جذاب تر میشد

همه ترجمه هاش همینه، چون یه جاهاییش درهم برهمه و اصلا خوب ترجمه نشده، من از سه ترجمه مختلف خوندم و همش عین همه!!!
انگار کپی کردن!!!
البته به نظرم ترجمه آقای قاسملو، انتشارات میلاد/ بدک نبود.

بنظرمنم ترجمش خیلی ضعیفه یه جاهایی رودوباره برمیگردم میخونم تابفهمم کی گفته

به قدری این کتاب قوی هستش که موقع خوندش واقعا خودمو تو اون شرایط داستان حس میکردم،و قشنگ وقایع رو برای خودم تصویر سازی میکردم. و همین موضوع بود که اخر داستان به زور جلوی احساساتی شدن خودمو گرفتم.

سلام.آقا میشه بهم بگید فرمانده چرا از سوفی ناراحت شد؟و کلا فرمانده و سوفی ب کجا رسیدن آخر؟

به نظرم داستان جالبی داره اما ترجمه ضعیفه

به نظرتون ارزششو داره وقت بزاریم و بخونیم

واقعا داستان قشنگی داره حتما بخونین

عالی بود:))
تو دو روز تمومش کردم
[کتابی ک نمی شود زمینش گزاشت]

با توجه به چاپ بالای کتاب و تعریف هایی ک شنیده بودم، واقعا انتظار بیشتری از این کتاب داشتم. بنظرم کاراکترها خیلی سطحی بودن، نمیشد واکاوی شون کرد.البته این خاصیت رمانهای قرن بیست به بعد هست اما به عنوان نامزد بهترین رمان سال میتونست قوی ترهم باشه و بنظرم اگر فیلمش ساخته بشه شاید جای حرف بیشتری برای گفتن داشته باشه…

کتاب رو تازه تموم کردم و ناراحتم از اینکه تموم نکرده قضاوتش کردم…
خیلی خوب بود،بعد از خوندن یه درد شیرینی رو میزاره تو دلمون…
منتهی کاااااش طور بهتری ترجمه میشد.

ترجمه افتضاح…
سخت میشد ارتباط برقرار کرد و ذهن رو اذیت میکرد…
نسبت به اون همه تبلیغی که ازش شنیده بودم،جا خوردم وقتی کتابو میخوندم

به نظرم داستان قشنگی داشت مخصوصا اخرش که شگفت زدت کرد ولی قلم نویسنده خیلی حوصله سر بر بود ترجمه هم افتضاح بود.از مکالمه های شخصیت های داستان اصلا خوشم نیومد همچنین از شخصیت های اصلی داستان سوفی و خصوصا لیو

من رمان و کتاب خیلییییی زیاد میخونم . اثر خیلی قوی و جالبی بود. به رمان خونای حرفه ای توصیش میکنم .

یکی از بهترین کتاب هایی بود که تا به حال خونده بود ترجمه اس هم عالی بود .ممنون بیشتر از داستان زندگی لیو خوشم اومد

متاسفانه دو مجموعه قبل از این کتاب من پیش از تو .و پس از تو هم ترجمه خوبی ندارن .حتی یه جاهایی اسم ها اشتباه بیان شده

اولا ترجمش به شدت ضعیف بود*_* من از نشر میلکان خریدم و اصلا هم نتونستم با هاش به ارتباط برقرار کنم یه جاهاییرو باید دو بار میخوندی تا میفهمیدی چیو میخواد برسونه بعدشم به نظرم داستان چندان مهیجی نداشت یه داستان تکراری مثل کارهای دیگه ی جوجو مویز و اینکه اصلا از شخصیت سوفی خوشم نیومد …..

ترجمش خیلی ضعیفه گاهی نمیفهمی‌کی جملرو‌گفته!!!

من کتاب صوتی این نوشته ((دختری که رهایش کردی)) را گوش دادم و بسیار لذت بردم

من این کتاب رو از مادرم هدیه گرفتم کتاب خییییییلی قشنگیه و بر خلاف اینک همه از ترجمش ناراضی هستن من مشکلی ندارم و در عرض یک هفته تمومش کردم کتابی ک اگر بخونید هرگز زمین نخواهید گذاشت

اصلا نمیشه با داستان ارتباط برقرار کرد بخاطر ترجمه ضعیفش گاهی وقتا برمیگردم عقب تا بفهمم چه اتفاقی افتاده ترجمش خیلی ضعیفه

کتاب خیلی تبلیغ شده بود که آدم با یه دیدگاه خاصی بهش نگاه میکرد و همش در کتاب منتظر بودم چیز خاص تری بخونم باتوجه به حد تبلیغات .. ترجمه کتاب اصلا جالب نبود . پرش پاراگراف و بند خیلی داشت که کتاب را نامفهوم میکرد تا میخواست خوب پیش بره خراب میشد تا جایی که چند بار برمی گشتم بفهمم چی شده . روی کتاب خیلی اغراق شده کتابی که نمی توانید زمین بگذارید .. به زور ادامه دادم

من یکی از ترجمه ها رو خوندم.
ایراد ترجمه‌ای هم داره. البته زیاد نیست.
ولی بیشتر باید گفت که مشکل از ویرایشه. ویراستار محترم فکر کنم اصلاً نخونده بودش.
من حاضرم ویرایشش کنم.

من هم متاسفانه نتونستم با داستان ارتباط برقرار کنم که دلیلش فقط و فقط به خاطر ترجمه خیلی خییییییییییییلی ضعیفش بود
متاسفم واسه ی مترجمش که اصلا کارش در حد ترجمه ی یک کتاب نبود
واقعا متاااااااااااااااسفم و دیگر هیچ جز این نمیتونم بگم

کتاب خوبی بود خواندنش را به همه پیشنهاد می کنم ترجمه روان بود

کلا نتونستم با داستان ارتباط برقرار کنم که فکر میکنم بخشیش به خاطر ترجمه ضعیفشه

غمگین ترین قسمتش به نظرم اونجاییه که ادیت بثیون به فرمانده گفت سوفی مرده . و فرمانده رو برای همیشه با یک عذاب وجدان اشتباه تنها گذاشت

توی اتاق بین سوفی و فرمانده چی گذشت؟! من اصلا متوجه نشدم

داستان خوبی داشت اما سانسور داشت و بشدت بد ترجمه شده بود خیلی جاها عبارات گنگ بود و درکل انقدر ترجمه بد بود تصمیم گرفتم دیگه از این انتشاراتی کتابی نخرم .
دیگه بعد از این کتاب هیچ‌کدوم از کتاب های جوجو‌مویز و نخوندم چونکه داستاناش همه تو یک قالب خاص نوشته میشه .بنظرم فوق العاده ترین اثر این نویسنده «یک بعلاوه یک»

کتاب فوق العاده ایه .

کلا نتونستم با داستان ارتباط برقرار کنم که فکر میکنم بخشیش به خاطر ترجمه ضعیفش

من یه جا رو درک نکردم…
ادوارد و صوفی تو یه کشور دیگه زندگی خودشونو شروع کردن. و ادوارد مریض بود. بعدش چیشد؟ فوت شدن جفتشون؟ خیلی ذهنم درگیر این سوال شده.
من ترجمه زهرا یعقوبیان رو خوندم. اشکالی توش ندیدم و کاملا هم روون بود اما خیلی سانسور داشت. سایت های دیگه و نظرات مختلف رو بررسی کردم و متوجه شدم سانسور نسخه ای که من خوندم بیشتر از بقیه نسخه ها بوده

این کتاب ادامه ی کتاب ماه عسل در پاریس هست که میشه به جرات گفت انقدر داستان کشش داره که نمیخواستم کتاب تموم شه و از دنیای آدم هاش بیام بیرون! ۳>

سلام ممنون میشم یکی به منم توضیح بده که تو اتاق فرمانده چه اتفاقی افتاد.. همین الان کتاب رو تموم کردم و واقعا نتونستم بفهمم سوفی به ادوارد وفادار موند یا….
داستان فوق العاده ای بود و اصلا دوست نداشتم کتاب رو زمین بذارم و وقفه بیفته..

سوفی مجبور به رابطه با فرمانده شد تا به ادوارد برسد.

این که سانسور شده بود اذیت میکرد اما در کل کتاب خوبی بود …روان و بدون پیچیدگی خاص …

من هم این کتابو خوندم هم چندتا کتاب دیگه از جوجو مویز بنظرم کلیت داستانایی که مینویسه یکیه داستانای تکراری تو موقعیت هایی کمی متفاوت…

سلام
خیلی خیلی کتاب خوبیه.فقط این که چرا فرمانده سوفی رو بیرون میکنه از اتاق و دستگیرش میکنه رو متوجه نشدم که دوستمون توضیح دادن. ای کاش داخل کتاب این قسمت حذف نمیشد.چون برام واقعا سوال شد که چرا اون اتفاق میفته و داخل کتاب نبود

میشه به منم توضیح بدید لطفا متوجه نشدم

منم متوجه نشدم
میشه به منم بگین؟؟

منم نفهمیدم تو اتاق چ اتفاقی افتاد؟؟؟میشه لطف کنید و توضیح بدید؟

اول که در زمان جنگ جهانی اول بوده دوم ادیت وقتی تو دادگاه شهادت میده که تابلو را خود سوفی به فرمانده داده وظاهرا در قرن ۲۱ بوده چند ساله بوده منم اینجاشو نفهمیده باید بالای ۱۰۰ وچند سال داشته باشه چون تابلو را هم اکن توجنگل به فرمانده میده

میشه به منم توضیح بدین؟

داستان خوبی بوده ولی ترجمه اصلا خوب نبود و یه جاهایی کاملا گنگ موند برام به علاوه که سانسور هم زیاد داشت

داستانش زیبا بود ولی کارهای مترجمش رو اصلا نمی پسندم روان نیست و گند می زنه به داستان . ترجیح می دادم این کتاب رو هم خانم مفتاحی یا آرتمیس مسعودی ترجمه می کردند . در ضمن غلط املایی هم زیاد داشت .

کتاب اتاق از امادون اهو بسیار کتاب قشنگ و زیبایی است توصیه می کنم بخوانیدش.

سلام,کسی این کتاب انتشارات نیک فرجامشو خونده؟؟ترجمش چطوره؟

اینجا ک اصن لینک دانلود ندارین

خیر دانلود نداریم. ما فقط معرفی کتاب رو انجام میدیم و شما می تونید کتاب ها رو از کتابفروشی ها تهیه کنید

خیلی خوب بود هرچند سانسور زیاد داشت ولی واقعا جذاب بود

کافه بوک عزیز ؛ من این کتاب رو به نام ((دختری که رهایش کردی)) از انتشارات میلاد خریدم که با ترجمه آقای محمد مهدی قاسملو
ترجمه خارقالعاده(از نظر سانسور نکردن:) و روانی داره و علاوه بر این جلد بسیار زیبا و گیرایی داره در ضمن قیمش هم ۲۵ هزار تومنه به اگه براتون امکان داره این ترجمه از کتاب رو هم تو لیست عالی وبسایتتون وارد کنین

من دنبال یه رمان عاشقانه و در عین حال غمگین و گریه دار مثل من پیش از تو میگردم این کتاب تو اون ژانر هست ایا؟؟ شبیه اونه؟؟ چیزی شبیه اونو میتونید پیشنهاد کنید بهم؟؟

ترجمش خیلی بد بود و خیلی سانسور شده بود و به همین دلیل درک داستان و خوندن مطالب که با جمله های به هم وصل بودن خیلی دشوار بود

کتابی است که واقعا نمی توانید زمین بگذارید کتابی خارق العاده جوری که چنان در شخصیت اصلی اول یعنی سوفی قرار می گیرید که در جای جای زندگیتون دلتون میخواهد به سوفی فکر کنید دختری مغرور ،شجاع ،جذاب ،دلربا که آدم غرق در شخصیتش می شود . حتما بخوانید کتابی که واقعا نمی توانید زمین بگذارید.

خیلی جذاب نیس واسم فعلا این ۳۰ صفحه ای ک خوندم

من ۳۰صفحه ازاین کتابو خوندم فعلا،تااینجا ک خیلی جذاب نیس موضوعش واسم

سلام دوستان گلم
ممنون میشم پاسخ بدین
سوفی با فرمانده چه رفتاری کرد که فرمانده باهش اینکارو کرد؟!

فرمانده قرار بود در ازای داشتن رابطه با سوفی اون رو بفرسته پیش شوهرش. اما وسط رابطه فرمانده متوجه بی حسی و بی میلی سوفی شد و اون رو از اتاقش بیرون کرد و گفت من این دختر پرشور توی نقاشی رو می خواستم.

به نطر من ترجمه بدی نداشت. اما ممیزی بهش خورده بود. من اصلا نفهمیدم که سوفی با فرمانده چه رفتاری کرد که این ماجرا رو پیش آورد

داشتم فک میکردم کاش ی قسمت ب سایتتون اضافه کنید
که با انقدر بودجه چ کتابی میشه خرید
واینکه ی تقسیم بندی داشته باشید
ک مثلا این عاشقانه…شعر…داستان
یا اینکه این کتابا برای هدیه ب کسی ک دوسشون دارید:))

خیلی خوبید;)

سلام. پیشنهادات خوبی بود – حتما بهشون فکر می کنیم

ماری لویل وآنتون چه شخصیتی درداستان داشتند

خیلی زیبا و عمیقه،نظر شخصیم اینه که از بقیه داستان های مویز بهتره….

سخت تلاش کن …قوی باش و به خواسته خودت برس

من خیلی دوس داشتم این کتابو….حتا بیشتر از من پیش از تو…
با اینکه بعضی جاها ترجمش اذیت میکرد ولی واقعا من باهاش همراه شده بودم…مخصوصا حدود ۱۴۰ صفحه اولشو خیلی دوس داشتم…
مرسی از شما…برای سایت خیلی خیلی خوبتون…

سلام این کتاب قشنگ تره یا رمان من پیش از تو؟؟

سلام.
خوب بودن هر کدام از این کتاب ها به سلیقه شما بستگی داره، ما تا جایی که امکان داشت هر دو کتاب رو معرفی کردیم.

من این کتاب رو خوندم خیلی بد ترجمه شده .

متاسفانه ترجمه در کشورمون خیلی ضعیفه

توروخدایروزاین کتابارورایگان دراختیارمردم بذاریدمن عاشق کتاب خوندنم ولی هزینشونمیتونم پرداخت کنم چون انقدرتوزندگیمون چاله چوله هست که پولی براکتاب نمیمونه بایدچکارکرد

اگر این کتاب ها به رایگان عرضه بشه، دیگه صنعت چاپ و انتشار کتابی وجود نخواهد داشت دوست عزیز

عزیزم توی گوگل سرچ کن نگاه دانلود،یه سایت میاد پره کتاب،شاید اندازه جوجو مویز قوی نباشه ولی نویسنده های خوبی داره،تازه با ده تومن میتونی توی کتابخونه عضو بشی و هرکتابی که دلت میخواد بخونی،امیدوارم موفق باشی…

میتونید به دوستاتون به صورت مشارکت کتاب بخرید و کتابخونه خودتون درست کنید

دوست عزیز میتوانید این کتابها رو از کتابخانه های عمومی امانت بگیرید

چرا عضو کتابخونه نمیشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.