انتشارات متخصصان

کافه بوک

کتاب سکوت

هزار و یک کتاب قبل از مرگ

کتاب سکوت – قدرت درون گراها در جهانی که از سخن گفتن نمی ایستد. این کتاب پرفروش ترین کتاب نیویورک تایمز نیز بوده است که خانم سوزان کین آن را نوشته است. کتاب سکوت را درسا عظیمی ترجمه کرده است و نشر البرز آن را در اختیار علاقه مندان قرار داده است.

سوزان کین نویسنده کتاب می گوید که تقریبا تمام دوران بزرگسالیش را صرف نوشتن این کتاب کرده است و به عقیده او سکوت برای درون گراها یک قدرت درونی می باشد.

او از سال ۲۰۰۵ به طور جدی کار بر روی کتاب را شروع کرده است و کتاب در سال ۲۰۱۲ به چاپ رسیده است.

حالب است بدانید که خود نویسنده نیز یک درونگرا می باشد.

کتاب سکوت در مورد چیست؟

از نگاه روانشناسی انسان ها را به دو دسته درونگرا و برونگرا تقسیم می کنند. کتاب سکوت در مورد افراد درونگرا می باشد. سوزان کین تاکید دارد که درونگرایی و برونگرایی دو الگوی مختلف رفتاری و شخصیتی هستند که به یک اندازه ارزشمند محسوب می‌شوند و می‌توانند در دنیای ما اثربخش و تاثیرگذار باشند.

در این کتاب داستان های جالبی را می خوانیم که در آخر متوجه می شویم که افراد ویژگی هایی جالب نظیر درونگرایی را دارند. به عنوان مثال زن سیاه پوستی که باعث شعله ور شدن جنبش مدنی آمریکا شد یک فرد درونگرا بود.

در کتاب سکوت با اشاره به داستان ها و افراد مختلف نویسنده سعی دارد به خواننده بیاموزد که درونگرا بودن می تواند یک قدرت محسوب شود و این نوع سبک زندگی هیچ ایرادی ندارد.

کتاب سکوت - معرفی کتاب سکوت - کتاب سکوت قدرت درون گراها

درباره کتاب سکوت

من به شخصه خودم یک آدم درونگرا هستم و بعد از خواندن کتاب سکوت باید بگم که حس خوبی پیدا کردم و متوجه شدم که بعضی از رفتارهای من کاملا طبیعی هستش و این جزئی از زندگی من می باشد.

وقتی کتاب را می خوانید متوجه می شوید که ایرادی ندارد اگر شما بیش از حد دوست دارید تنها باشید و یا اینکه زیاد اهل مهمانی رفتن نباشید. و یا خیلی از رفتارهای دیگر که ممکن است دوستان و آشناهای شما آن را درک نکنند.

در کتاب به ویژگی افراد برونگرا نیز اشاره شده است. و به خوبی این دو نوع تیپ شخصیتی را برای خواننده شرح می دهد. در نهایت به نظر من پیام کتاب این است که برونگرا یا درونگرا بودن صرفا دو نوع از ویژگی های شخصیتی است و هیچکدام بر دیگری برتری ندارد.

شاید خواندن کتاب یک مقدار سخت باشه و حوصله شما سر برود و این به نظرم به علت ترجمه کتاب هستش. بعضی مواقع با جمله های سنگین و طولانی مواجه می شوید که مدام با کاما و خط تیره از هم جدا شده اند و چندین مطلب در دل هم فرو رفته اند. همین باعث می شود که بعضی جمله ها را چندین بار بخوانید تا متوجه شوید.

این کتاب را به چه کسانی پیشنهاد می کنیم؟

اگر فرد درونگرایی هستید حتما پیشنهاد می کنم این کتاب را بخوانید.

اگر هم برونگرا هستید بازهم این کتاب را به شما پیشنهاد می کنم تا در مورد افراد برونگرا دید بهتری داشته باشید.

کتاب سکوت را در کافه بوک بخوانید - کتاب سکوت اثر سوزان کین - کتاب سکوت قدرت درون گراها

قسمت هایی از کتاب سکوت

فراموش نکنیم که انسانهایی که معمولاً ساکت هستند و در خودشان فرو می‌روند به یک صفت خوب هم شناخته می‌شوند: اهل تفکر بودن.

ایده آل برون گرا یک کشف و اصطلاح جدی نیست، از نظر برخی روان شناسان، برون گرایی دقیقا در دی ان ای ما وجود دارد. این ویژگی در مردم آسیا و آفریقا نسبت به اروپا و آمریکا که جمعیت آن ها به علت مهاجرت روز به روز افزایش پیدا می کند رواج کمتری دارد. یکی از محققان معتقد است که این آمار دقیقا درست است زیرا جهانگردان و کسانی که به سفر کردن علاقه دارند، برون گراتر از کسانی هستند که ترجیح می دهند در خانه بمانند، و این خصوصیات را به فرزندان و نوه هایشان نیز ارث می دهند.

تحقیقات نشان داده است که احتمال اینکه درون گراها واقعیت های خصوصی و شخصی خودشان را، که حتی خانواده و دوستانشان هم از خواندن آن ها متعجب شوند، به صورت آنلاین پخش کنند، بیشتر از برون گراهاست. آن ها به صورت آنلاین خودشان را بهتر نشان می دهند و می توانند زمان بیشتری را در برخی مکالمات آنلاین صرف کنند.

من اسبی با یک افسارم، برای جفت شدن و کار گروهی ساخته نشدم. به قدری بالغ شده ام که بدانم به منظور دستیابی به هر هدف قطعی و مشخص شده، لازم است که یک نفر بیندیشد و دستور دهد. – آلبرت اینشتین

برانگیخته شدن و تحریک شدی ممکن است مانع یادگیری شود. اخیرا مطالعه ای نشان داده که مردم اغلب پس از قدم زدن آرام در میان جنگل، بهتر از زمانی که در خیابانی شلوغ و پر رفت و آمد پیاده روی کرده اند، مطالب را یاد میگیرند.

درونگراها ترجیح می دهند مستقلانه کار کنند و تنهایی می تواند کاتالیزور خلاقیت باشد.

مطالعات نشان می دهند که بهترین و موثرترین تیم ها آن هایی هستند که از ترکیب مناسب افراد درونگرا و برونگرا درست شده اند. این موضوع در ساختار رهبری و مدیریتی نیز صادق است.

روان شناسان اغلب تفاوت بین خلق و خو و شخصیت را مورد بحث قرار می دهند. خلق و خو، به الگوهایی ذاتی و بیولوژیکی رفتاری و احساسی اطلاق می شود که در دوران نوزادی و اوایل کودکی قابل مشاهده هستند. اما شخصیت یک اختلاط پیچیده است که در اثر نفوذ فرهنگی و تجربیات شخصی بروز می کند. برخی می گویند که خلق و خو پایه و شالوده و شخصیت خود، ساختمان اصلی است.

درون گراها ترجیح می دهند که درهای اتاق کارشان را ببندند و غرق انجام کارهایشان بشوند، زیرا برای آن ها این فعالیت های فکری آرام، نوعی تحریک جالب و مفید است د رحالی که برون گراها، زمانی کارایی بهتری دارند که در فعالیت های قوی تر، مانند سازماندهی کردن یک کار گروهی تیمی یا ریاست کردن جلسه ای شرکت داشته باشند.

کارول تاوریس در کتابش به نام خشم: احساس اشتباه، داستانی درباره یک مار کبرای بنگالی را که به نیش زدن روستایی های زهگذر علاقه داشته تعریف می کند. یک روز یک سوامی – مردی که بر خود مسلط شده است – مار را متقاعد می کند که نیش زدن اشتباه است. مار قسم می خورد که فورا این کار را متوقف کند و همین کار را هم انجام می دهد. پس از مدتی طولانی، پسرهای روستا بدون ترس از مار بزرگ شدند و شروع به اذیت و آزارش کردند. مار که زخمی و خونین شده بود به سوامی گله کرد که این اتفاق به علت نگه داشتن قولش افتاده است. سوامی به او گفت: من به تو گفتم نیش نزن، ولی به تو نگفتم که صدای هیس هم در نیاور.

فرهنگ ما، زندگی به عنوان برون گرا را یک حسن می داند. ما سیر و سیاحت های درونی و جست و جوی مرکز و درون خود را نفی می کنیم. بنابراین خودمان را گم کرده ایم و باید دوباره پیدایش کنیم.

کتاب سکوت اثر سوزان کین - معرفی کتاب سکوت در کافه بوک

اینستاگرام کافه بوک را می توانید از طریق این لینک دنبال کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 261
دوست نداشتم: 137
میانگین امتیازات: 1.91

چاپ کتاب

10 دیدگاه در “کتاب سکوت

مطمعنا نویسنده بروی جامعه آماری زیادی از انسان های برون گرا و درون گرا تحقیق نموده با ارتباط داشته است و به عنوان یک روانشناس تیپ شخصیتی درون گرا را که در جوامع آسیای شرق و آفریقا خاورمیانه مورد نقد بیشتر قرار میگیرد را واکاوی بیشتری نموده و به طبع این کتاب برای افراد برون گرا با هدف درک تیپ شخصیتی مخالف (درون گرا) بسیار خواندنی هست.
از طرفی اعتماد به نفس افراد درون گرا را در جامعه افزایش میدهد.

این کتاب سعی داشت بگه درونگراها و برونگراها هر دو به یک اندازه می تونن موفق باشن و نباید یکی رو به دیگری برتری داد. برای درونگرایی که اعتماد به نفسش کمه و به خاطر شخصیتی که داره رنج می کشه، این کتاب گزینه ی خوبیه. اما منی که معتقدم درونگرایی بهترین ویژگی ای هست که هر کسی می تونه داشته باشه، این کتاب چندان کمکی بهم نکرد. با اینحال از خوندنش پشیمون نیستم. چون بعضی از مطالبش رو نمی دونستم.
اینم بگم کسی که اهل کتاب نیست نباید از این کتاب شروع کنه. به شدت خسته کننده اس و فضای خشکی داره. به کتاب خوان ها و کسایی که می خوان خودشون رو بیشتر بشناسن مطالعه ی این کتاب رو پیشنهاد می کنم.

واقعا کتاب خوبیه و ارزش خوندن داره
به عنوان یه درونگرا واقعا لذت بردم از خوندن این کتاب مطمئنا هر درونگرایی لازمه حددداقل یکبار این کتاب رو بخونه

من درونگرا هستم زیاد اهل رفت وامد و صحبت نیستم.اما متاسفانه خیلی از ادمهای بیسواد اطرافم میگن ، خودشو میگیره! اما تنهایی مطلق رو دوست ندارم دلم میخاد با یه نفر رفت وآمد داشته باشم.

من خیلی دنبال این کتاب گشتم از بد شانسی من هر جا رفتم پیدا نشده خیلی هم کتاب میخونم ..میفهم اونهای که این کتاب رو خوندن چی میگن ..

من به شدت درونگرا هستم حتی گاهی اوقات شده ۲۰ روز بیرون نرفتم فقط کتاب میخونم. این کتاب واسه من خیلی مهمه. سوزان کین میگه: درون گراها آدم هایی فوق العاده هستند.

سلام
دوتا ترجمه از این کتاب وجود داره
انتشارات البرز و انتشارات منظومه نگاران
میشه راهنمایی کنید که کدوم ترجمه بهتره?
من خیلی علاقه مندم که این کتابو مطالعه کنم

ممنون

سلام. من از این کتاب دو سه ترجمه دیگر هم دیدم. ولی به نظرم ترجمه روح الله صادقی از نشر “در دانش بهمن” بهتره. جلد کتابی که از سوی این انتشارات منتشر شده سفید هستی و یک سکوت برجسته روی جلد کتاب دیده میشه.
موفق باشید.

سلام من کتاب سکوت ترجمه روح الله صادقی و دارم ازش راضی هستم و متن روون هستش .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *