کافه‌بوک معرفی و پیشنهاد کتاب

کتاب شارلوت

بانک کتاب رایا

کتاب شارلوت یک رمان – زندگینامه به قلم جذاب دیوید فوئنکینوس است.

داستان اندوهباری که سایه مرگ و خودکشی بر آن سایه افکنده است.

این کتاب روایت زندگی کوتاه اما پر فراز و نشیب شارلوت سالومون، هنرمند نقاش آلمانی است.

شارلوت در جامعه آلمان از طرف نازی‌ ها با حذف از تمام حوزه‌های جامعه روبه‌رو و در نهایت مجبور به ترک موطن و پناهندگی به فرانسه می‌شود؛ جایی که زندگی کوتاهش، در حالی که باردار بود، به پایان می‌رسد.

شارلوت نه تنها تصویری از یک زن استثنایی با سرنوشتی غم‌انگیز است بلکه داستان جستجوی نویسنده‌ای مجذوب در پی یک هنرمند است.

کتاب شارلوت - معرفی کتاب شارلوت در کافه بوک

یادداشت مترجم کتاب در مورد آن

آنچه مسیر زندگی انسان ها را در اعصار گوناگون تعیین می کند، صرفا اراده و خواست شخصی نیست. بلکه همیشه زمان، اجتماع، سیاست، اقتصاد، جنگ و شرایط خانوادگی، عناصر اجتناب ناپذیر در مشخص نمودن خط مشی افراد هستند.

اینها شرایطی هستند که زندگی همه انسان ها را تغییر می دهند. حال اگر هنرمند باشید و دید خاص تری نسبت به پیرامون خود بیاندازید، بی شک در انتقال جزئیات از دیگران پیشی خواهید گرفت و روشی متفاوت برخواهید گزید.

شارلوت سالومون، نقاش آلمانی که محور اصلی داستان شارلوت، نوشته دوید فوئنکینوس است، زندگی پر فراز و نشیب و دلخراشی داشته. تاثیری که جنگ جهانی روی جوانی او می گذارد، بی شک جبران ناپذیر است و در آخر هم در اوج جوانی و هنگامی که باردار است، از میان می رود و اثری بسیار تاثیرگذار به شکل تابلوهای نوشتاری به همراه موسیقی و نقش هایی با رنگ های تند و گرم از خود باقی گذاشته است.

 روش فوئنکینوس در نوشتن این رمان، به گونه ای است که حس شارلوت را به ما منتقل می کند. جملاتی که از سر سطر آغاز می شوند و با نقطه به سطر بعدی می روند، می تواند نشانگر فریادهای فرو خورده شارلوت جوان، ناشی از خشم او از محیط افسرده خانوادگی و بد رفتاری های دولت نازی با او باشد.

سور بز
کلیک کنید!

کتاب شارلوت - معرفی کتاب شارلوت با ترجمه ساناز فلاح فرد

اگر کسی توقع زیادی از من داشته باشد نمی توانم چیزی به او بدهم تحمل نمی کنم جایی منتظرم باشند. آزادی شعار بازمانده هاست!

آلفرد ناگهان خودش را کشف می کند. یک نقاشی. دو نقاشی. صد نقاشی. با ورق زدن کتاب خودش را همه جا می بیند. صورت و کلماتش. همه تئوری هایش. همه گفتگوهایشان. هیچوقت فکر نمی کرد چنین تاثیری خواهد گذاشت. شارلوت مجذوب او و رابطه شان بوده است. بدن آلفرد داغ می شود. پشت گردنش درد می گیرد. روی کاناپه دراز می کشد. و روزها درمانده همانجا می ماند. یکسال بعد در ۱۹۶۲ آلفرد می میرد. او را با لباس روی تختش پیدا می کنند. ظاهر مردی مسافر را دارد. زمان دیدار است. چهره عاقلانه ای دارد. و حتی آرام که از او بعید است. زنی که او را پیدا می کند دستی روی لباسش می کشد. متوجه چیزی در جیبش می شود. جیب داخلی نزدیک قلب. آرام برگه را به خود نزدیک می کند. برای پیدا کردن بروشور یک نمایشگاه. نمایشگاهی برای هنرمندی به نام… شارلوت سالومون

⇓ سلفی دیوید فوئنکینوس با نسخه فارسی از کتاب خودش

کتاب بلبل
کلیک کنید!

ساناز فلاح فرد - کتاب شارلوت

اطلاعات کتاب

  • کتاب شارلوت
  • نویسنده: دیوید فوئنکینوس
  • ترجمه: ساناز فلاح‌فرد
  • انتشارات: هیرمند
  • تعداد صفحات: ۳۶۰
  • قیمت: ۲۰۰۰۰ تومان

نظر شما در مورد این کتاب چیست؟