انتشارات متخصصان

۹ رمان برتر جهان

هزار و یک کتاب قبل از مرگ

اگر شما هم از عاشقان کتاب باشید این موضوع را تایید می‌کنید که خرید کتاب از جمله لذت‌بخش‌ترین کارهای ممکن است. حتی ممکن است در بیان دوستان خود از خرید کتاب با عنوان «خرید درمانی» یاد کنید. قبلا درباره خرید کتاب صحبت کردیم و گفتیم یک فروشگاه اینترنتی کتاب چه ویژگی‌های خوبی می‌تواند داشته باشد. در این مطلب قصد داریم در کنار معرفی ۹ رمان برتر جهان یکی از بهترین فروشگاه‌های اینترنتی کتاب را به شما کاربران گرامی معرفی کنیم. فروشگاهی با بیش از ۵۰۰۰۰ عنوان کتاب مختلف که هر سفارشی را در سریع‌ترین زمان ممکن ارسال می‌کند:

» بانک کتاب مارکا

اما در میان کتاب‌ها شخصیت‌هایی وجود دارند که اگر مدتی را با آن سپری کنید دیگر برای همیشه در ذهن شما ماندگار خواهند بود. و یا صحنه‌هایی وجود دارند که بعید است از خاطر شما محو شوند. در واقع کتاب‌هایی هستند که خود را وارد زندگی خواننده می‌کنند و شیوه تفکر خاصی را پیش روی آن‌ها قرار می‌دهند. در اینجا به ۹ رمان اشاره می‌کنیم که علاوه بر اینکه هر کسی باید آن‌ها را در زندگی خود بخواند، باعث ایجاد یک نگرش جدید در شما می‌شود. این کتاب‌ها هر کدام ویژگی‌های خاص خودشان را دارند و از جمله بهترین کتاب‌هایی است که می‌توانید بخوانید. ما این ۹ رمان برتر جهان را بر اساس تجربه شخصی برای شما انتخاب کرده‌ایم.

9 رمان برتر جهان

1. کتاب پیرمرد و دریا اثر ارنست همینگوی

به جرات می‌توان گفت هر کسی بعد از خواندن رمان کوتاه پیرمرد و دریا به شخص متفاوتی تبدیل می‌شود. داستان این رمان درباره سانتیاگو، پیرمردی ساده و فقیر است که ۸۴ روز شده که نتوانسته ماهی صید کند اما در روز ۸۵ – ام با اطمینان به سمت دورترین نقطه دریا می‌رود تا به صید بپردازد. همینگوی در این رمان داستان این صید را روایت می‌کند که به خواننده نشان می‌دهد «آدم را برای شکست نساخته‌اند. آدم ممکنه از بین بره، ولی شکست نمی‌خوره.» در پیرمرد و دریا ما با درد و رنج، ایستادگی و مقاوت و همچنین چرخه زندگی آشنا می‌شویم که خود می‌تواند بزرگ‌ترین درس زندگی برای هر خواننده‌ای باشد. ویلیام فاکنر که خود از بزرگ‌ترین نویسندگان جهان است، اعتقاد دارد پیرمرد و دریا شاید بهترین نوشته در میان همه نوشته‌ها باشد.

2. کتاب ۱۹۸۴ اثر جورج اورول

رمان ۱۹۸۴ کتابی است که به شکل گسترده وارد زندگی واقعی، دنیای ادبیات، دنیای سینما و… شده است. ۱۹۸۴ یک رمان تخیلی محسوب می‌شود که در آن حزب حاکم همه جنبه‌های زندگی شخصیت‌های داستان و در واقع همه مردم را کنترل می‌کند. چیزی به نام امنیت و حریم خصوصی که یکی از دغدغه‌های مهم انسان است در این رمان وجود ندارد. اورول در این رمان تصویری از شوروی ارائه می‌کند که بسیار خوفناک است. این کتاب از جمله پرفروش‌ترین کتاب‌ها در سراسر تاریخ نیز می‌باشد.

3. کتاب همه می‌میرند اثر سیمون دوبوار

این رمان از ادبیات فرانسه، شاهکاری است که دید هر فردی را نسبت به زندگی تغییر می‌دهد. این کتاب داستان زندگی یک بازیگر تئاتر است که در سفرهایش به شهرهای مختلف، یک روز با شخصی عجیب به نام – رایموندو فوسکا – که شخصیت اصلی رمان است آشنا می‌شود. فوسکایی که در برهه‌ای از زمان به دنیا آمد که در آن توسط یک معجون سبز زندگی ابدی پیدا کرد و رمان همه می‌میرند خاطراتی از ذهن فوسکا است که برای رژین تعریف می‌شود. در این رمان ما پی می‌بریم که جاودنگی و ابدیت به چه معناست و همچنین پی می‌بریم که مرگ چگونه می‌تواند دید ما را به زندگی عوض کند. ارزش و احترام قائل شدن برای زندگی از سراسر این کتاب دریافت می‌شود.

4. کتاب محاکمه اثر فرانتس کافکا

دنیای کافکایی در ادبیات بسیار معروف است و هنگامی که رمان محاکمه را بخوانید به خوبی متوجه می‌شوید منظور از دنیای کافکایی چیست. داستان کتاب محاکمه از این قرار است: «یوزف کا.» مشاور ارشد بانک است و در آستانه تولد سی سالگی‌اش است یک روز صبح در اتاقش به شکل عجیبی بازداشت می‌شود. او نمی‌تواند حدس بزند که آیا این شوخی همکارانش برای غافلگیر کردن اوست و یا واقعا قانونی را زیر پا گذشته است. تقریبا هیچ‌چیز در کتاب محاکمه عادی نیست. نه جرمی که به واسطه آن یوزف کا. بازداشت شده عادی است نه دادگاهی که در آن محاکمه می‌شود و نه حتی روند محاکمه. خواننده نیز دقیقا نمی‌داند با چه نوع دادگاهی روبه‌رو است اما هرچه بیشتر همراه شخصیت اصلی در مسیر حرکت می‌کند، پی می‌برد که احتمالا محکومیت یوزف کا. به خود او بستگی دارد. در واقع چیزی در درون او وجود دارد که به این محکومیت دامن می‌زند. این‌طور نیست که فقط یوزف کا. در برابر دادگاه حضور داشته باشد، دیگران نیز در مسیر دیده می‌شوند ولی داستان کا. متفاوت است. بنابراین رمان محاکمه بدون شک در لیست ۹ رمان برتر جهان قرار خواهد گرفت.

5. کتاب برادران کارامازوف اثر داستایفسکی

برادران کارامازوف که شاهکار بی‌مانند نویسنده بزرگ روس است یک رمان سرشار از طغیان، سرشار از جدال بین نیروی‌های خوب و بد، جدال بین شک و ایمان با مفاهیم فوق‌العاده زیبا و عمیق از جمله بخشش، اشتراک در گناه، اشتراک در رستگاری، عذاب کشیدن و بسیاری موارد دیگر است. به نظر می‌رسد این رمان در فرایند نوشته شدن کتابخانه‌ی کوچکی را بلعیده باشد: رمان پر از نقل‌قول، تقلید و تلمیح است. شخصیت‌هایش فقط سخنگو نیستند، بیش‌ترشان نویسنده نیز هستند: نامه، مقاله، شعر، جزوه، رساله، خاطرات و یادداشت می‌نویسند. شخصیت‌ها نمایش اجرا می‌کنند، سخنرانی می‌کنند، لطیفه می‌گویند یا موعظه و اعتراف می‌کنند. در مطالعه این رمان تردید نکنید.

6. کتاب خوشه‌های خشم اثر جان اشتاین‌بک

این رمان درباره زندگی سخت کارگران آمریکایی است که به دنبال زندگی بهتر در حال مهاجرت هستند. داستان اصلی رمان درباره خانواده جادها است اما در فصل‌های کوتاه نیز به بررسی کلی زندگی کارگران مهاجر پرداخته می‌شود. این رمان درباره مردم بیچاره‌ای است که جز امید هیچ چیز دیگری ندارند. در سخت‌ترین شرایط سعی می‌کنند دل‌هایشان را به چیزایی خوش کنند که حتی وجود خارجی هم ندارد اما می‌دانند اگر امیدشان را از دست بدهند نابود می‌شوند و چه بسا در طول رمان افرادی از این خانواده از ادامه دادن قطع امید می‌کنند. خوشه‌های خشم در محکومیت بی‌عدالتی نوشته شده است. یک بی‌عدالتی بسیار گسترده که در حدود دویست هزار نفر آن را تجربه‌ کرده‌اند. بی‌عدالتی علیه مهاجرانی که از روی ناچاری و بدبختی مجبور به مهاجرت شدند. کسانی که از سرزمین‌های خودشان بیرون انداخته شدند و در سرزمین‌های جدید هم تحقیر و طرد شدند.

7. کتاب زوربای یونانی اثر نیکوس کازانتزاکیس

زوربای یونانی اثر برجسته‌ای از بزرگ‌ترین نویسنده معاصر یونان، نیکوس کازانتزاکیس است. جوانی فردی به نام زوربا را با خودت به جزیزه کرت می‌برد، کسی است که معنای زندگی خود را در میان کتاب‌ها جستجو می‌کند. نگاهی که او به مسائل و اتفاقات دارد برگرفته از آثاری است که خوانده و در واقع فلسفه زندگی این جوان، برگرفته از کتاب‌هاست. اما در مقابل، الکسیس زوربا کسی است که فلسفه زندگی‌اش را خودش تعیین کرده است. زوربا به معنای واقعی کلمه، به استقبال زندگی و ماجراهای آن رفته، به جاهای مختلفی سفر کرده و کارهای بسیار زیادی انجام داده و فلسفه او حاصل همین تجربیاتش است. برخورد این دو دیدگاه، همسفر و هم‌نشینی این دو فکر، کتاب خواندنی است که نیکوس کازانتزاکیس تقدیم مخاطب خود می‌کند. زوربا، مردی است که زندگی را ارج نهاده و از آن نهایت استفاده را برده است، خاطره‌ها دارد و در هر موقعیتی می‌تواند خاطره‌ای شیرین و شنیدنی نقل کند. بعید است کسی این رمان را مطالعه کند و شخصیت زوربا را فراموش کند.

8. کتاب مادام بوواری اثر گوستاو فلوبر

یک اثر کلاسیک و جذاب اثر فلوبر، نویسنده فرانسوی. شخصیت اصلی این کتاب زنی است که می‌خواهد زندگی را تسلیم خود کند. درباره شخصیت مادام بوواری می‌توان بسیار نوشت. شخصیتی که فلوبر به شکل بسیار دقیق و عالی در کتاب پیش روی ما قرار می‌دهد. اِما در روستا زندگی آرامی داشته است. سراسر آسوده با خیالی راحت. زندگی‌ای که شاید آدم شهری در پی آن باشد تا شاید به همان آرامشی برسد که اِما از آن برخوردار است. اما می‌بینیم که اِما از قبل این آرامش و آسودگی را تجربه کرده و به دنبال چیز دیگری است. به همین دلیل است که با شارل ازدواج می‌کند و از محیط زندگی‌اش در روستا خارج می‌شود. او دیگر دریای آرام را دوست ندارد و «دریا را فقط به خاطر توفان‌هایش دوست می‌داشت». اِما لازم داشت خودش را رها کند و هیجان را تجربه کند. سرنوشت اما بوواری از جمله مشهورترین موارد در دنیای ادبیات است.

9. کتاب آنا کارنینا اثر لئو تولستوی

داستان کتاب از اینجا شروع می‌شود که زن و شوهری به نام‌های استپان آرکادیچ و داریا الکساندرونا با هم اختلافی خانوادگی دارند. آنا کارنینا خواهر استپان آرکادیچ است و از سن پترزبورگ به خانه برادرش می‌آید تا اختلاف آن‌ها را حل کند. به این دلیل به آنا، «کارنینا» گفته می‌شود که همسرش «کارنین» نام دارد. آنا بعد از اینکه به دیدن زن بردارش (داریا) برای حل اختلاف داریا و استپان می رود با مردی مجرد آشنا می‌شود و روابط نامشروع پیدا می‌کنند. این اثر کلاسیک و سرنوشت شخصیت اصلی آن دقیقا مانند اما بوواری از جمله مهم‌ترین موارد در دنیای ادبیات است.


امیدواریم از لیست ۹ رمان برتر جهان که ما خدمت شما ارائه کردیم استفاده برده باشید. برای سفارش این نه رمان برجسته و هزاران کتاب دیگر می‌توانید به بانک کتاب مارکا مراجعه کنید و کتاب‌های خود را با تخفیف و ارسال رایگان دریافت کنید.

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 141
دوست نداشتم: 105
میانگین امتیازات: 1.34

چاپ کتاب

7 دیدگاه در “۹ رمان برتر جهان

از سینوحه ، زنان وحشی آمازون ، فاجعه لنینگراد و ….نام نبردید

مرشد و مارگاریتا بولگاکوف.آنک نام گل اومبرتو اکو.بیگانه کامو.مسخ کافکا.جنایت و مکافات داستایوفسکی.دن کیشوت سروانتس و …….
بعضیا فقط با این اسما بازی میکنن و میخوان خودی نشون بدن که بله ما هم
اما واقعا این کتابا رو بعد اینکه خوندم تازه فهمیدم که خدان
حتما بخونینشون
دست از سر خوندن رمانای عاشقانه تو خالی بردارین.
هی میدیدم که پرندگان خارزار عالیه.رفتم خوندم دیدم هیچی نیست یا مثلا بلندیهای بادگیر

مرشد و مارگاریتا که نباشه .فاوست که نباشه.آنک نام گل که نباشه یعنی این لیست لیست درستی نیست

آناکارنینا، خشم و هیاهو، اولیس، درجستجوی زمان از دست رفته بهترین رمانهای تاریخ هستند.

سلام
همه کتابهایی که گفتید خیلی خوبن ولی به نظر من از کتابهای نیکوس کازانتزاکیس کتاب مسیح باز مصلوب نسبت به زوربای یونانی گیرایی بیشتری داره.

زوربای یونانی در حد و اندازه ای نیست که اسمش در کنار هشت تا کتاب دیگه لیست قرار بگیره.

به نام خدا
سلام. از مطالب سایتتون استفاده می کنم و لذت می برم. پایدار باشید.
این مطلب هم بسیار عالی بود. سپاسگزارم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *