شماره ۱۱ ره آورد مدیریت

تبلیغ سایت نشانک

ره آورد مدیریت فصلنامه‌ای است که در آن چکیده ارزشمندترین کتاب‌های روز مدیریت گنجانده شده است. در شماره ۱۱ ره آورد مدیریت که بهار ۹۷ به چاپ رسیده است چکیده ۴ کتاب آورده شده است که ادامه بیشتر در مورد آن ها صحبت می‌کنیم.

یکی از ویژگی‌های ارزشمند این مجله این است که خلاصه کتاب‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که ممکن است به زودی ترجمه‌ای از آن ها به فارسی ارائه نشود. بنابراین شما اگر تسلط به زبان انگلیسی ندارید و یا با تهیه کتاب‌های دسته اول در زمینه مدیریت مشکل دارید، ره آورد مدیریت یک گزینه مناسب برای شما خواهد بود. ضمن اینکه در این فصلنامه یادداشت‌های اختصاصی نیز وجود دارد.

در این شماره، که در بهار ۹۷ به چاپ رسیده است، ۱۲ یادداشت اختصاصی از نویسنده‌های کتاب‌های مدیریتی گنجانده شده است. برخی از این یادداشت‌ها عبارتند از:

 • یادداشت اختصاصی «میل رابینز» نویسنده کتاب «قانون پنج ثانیه»
 • یادداشت اختصاصی «بری کاتز» نویسنده کتاب «از نو بساز»
 • یادداشت اختصاصی «رابی بکستر» نویسنده کتاب «اقتصاد عضویتی»
 • یادداشت اختصاصی «جفری کلون» نویسنده کتاب «بازاریابی ویرانگر»

شماره ۱۱ ره آورد مدیریت

در این شماره علاوه بر یادداشت‌های اختصاصی چکیده ۴ کتاب آورده شده است:

 1. قدرت لحظه نوشته چیپ هیث و دان هیث
 2. فروش به مثابه امری انسانی نوشته دنیل پینک
 3. تیم‌های عالی نوشته دان ییگر
 4. قدرت رهبری مثبت نوشته جان گورون

[ مطلب مرتبط: کتاب کفش‌باز – خاطرات بنیان‌گذار نایکی ]

شماره 11 ره آورد مدیریت

در کتاب قدرت لحظه در مورد تجربه‌ها و لحظات تعیین‌کننده صحبت شده‌است. مواردی که شکل معنادار در حافظه ما کاملا زنده هستند. این کتاب به شما یاد می‌دهید تا لحظات تعیین‌کننده و سرنوشت‌ساز را به شکلی کاملا ارادی برای خود، خانواده، مشتری‌ها و کارکنان بسیازید. فقط کافی است چهار عنصر اعتلا، درک، غرور و ارتباط را برای سخاتن آن‌ها با هم تلفیق کنید.

قسمتی‌هایی از چکیده کتاب قدرت لحظه:

بسیاری از شرکت‌ها وقتی قرار باشد بین حذف ایرادات و نقاط منفی محصولات یا خدماتشان و افزودن به نقاط مثبت آن‌ها یکی را انتخاب کنند ۸۰ درصد زمان و منابع در اختیار خود را، صرف از بین بردن ایرادات می‌کنند. این جای تاسف دارد چرا که مطالعات و تحقیقات نشان داده‌اند مشتریانی که به شدت مشعوف شده‌اند ۸ برابر بیشتر از سایرین در آینده به سراغ شما می‌آیند. کار کردن و وقت گذاشتن روی نقاط مثبت نسبت به تمرکز روی ایرادات و نقایص به مراتب پرمنفعت‌تر و به‌یادماندنی‌تر خواهد بود.

در محیط کسب‌وکار، پاسخگو و دغدغه‌مند بودن برای ایجاد ارتباطات بهتر، حیاتی است. اگر می‌خواهید مشتری‌های شما در آینده از شما بیشتر خرید کنند، باید هر طور شده راهی پیدا کنید تا به مشتری چنین القا نمایید که «تو ویژه هستی! تو برای ما صرفا نمایانگر یک عدد نیستی. ما بنا داریم تا تجربه‌ای فوق‌العاده را برایت رقم بزنیم.»

در کتاب فروش به مثابه امری انسانی، دنیل پینک به ما می‌گوید که فروش یک‌جور سازش خشک و جدی با فرهنگ بی‌رحمِ بازار نیست. فروش بخشی از شاکله انسانی ماست و در نتیجه کاری است که تنها زمانی در آن موفق خواهیم بود که انسان باشیم.

قسمتی‌هایی از چکیده کتاب فروش به مثابه امری انسانی:

هرآن کس که چیزی می‌فروشد چه آن‌ها که مشتری را متقاعد می‌کنند چه آن‌ها که همکاری را به انجام کاری ترغیب می‌کنند باید انتظار امتناع پشت امتناع، پس زدن پشت پس زدن و انکار پشت انکار را داشته باشند.

خود را برای زمانی که بهترین بازارگرمی‌هایتان جواب نمی‌دهد و نقشه‌هایتان نقش بر آب می‌شود آماده کنید. آمده باشید تا پیشنهادتان را بی‌درنگ اصلاح کنید. در گذشته معرفی‌های فروشِ قالبی جواب می‌داد. به بیان دیگر فروشندگان با از بَر کردن یک متن از پیش نوشته شده، مشتری بالقوه را به خرید ترغیب می‌کردند؛ اما امروزه متون از پیش نوشته شده کارایی لازم را ندارند.

همه را به چشم عزیزی نگاه کنید که دست بر قضا هشتاد هزار فالوور توییتری دارد.

در کتاب تیم‌های عالی ۱۶ ویژگی تعیین‌کننده هر تیم بزرگ که باید به آن توجه داشته باشیم مورد بررسی قرار گرفته است. نویسنده در این کتاب به مخاطب نشان می‌دهد که تیم‌های بزرگ تک‌تک افراد را به هدفی بسیار والاتر گره می‌زنند. در تیم‌های عالی هر کسی باید بداند که در نهایت به چه کسی خدمت می‌کند و اصلا چرا چنین کاری اهمیت دارد. در واقع تیم‌های بزرگ از افراد قابلی بهره‌مند هستند که نه تنها مهارت بالایی دارند بلکه به خوبی می‌دانند برای رسیدن به بیشترین تاثیر چگونه با دیگران همکاری کنند.

قسمتی‌هایی از چکیده کتاب تیم‌های عالی:

در تیم‌های بزرگ افراد هر روز با درک کاملا روشنی از هدف و مقصودشان سرکار حاضر می‌شوند. همگان می‌دانند در تلاش برای دستیابی به چیزی بسیار فراتر از اهداف شخصی‌شان دخیل و سهیم هستند.

شما باید کاری کنید که افرادتان «چرایی» آنچه انجام می‌دهید را بفهمند و ارزشش را درک کنند و از این طریق پلی عاطفی با رسالتتان برقرار سازید. این کار همه را تهییج و ترغیب می‌کند تا بهترین نمایش خود را در کار به منصه ظهور برسانند.

تیم‌های عالی از داده‌های تجزیه و تحلیلی برای کشف فرصت‌های بهبود و ارتقاء وضعیت استفاده می‌کنند. آنان از این داده‌ها برای دیدن پشتِ دیوار و تشخیص روندهایی که دیگران هنوز سراغشان نرفته‌اند بهره می‌گیرند.

در کتاب قدرت رهبری مثبت‌نگر در مورد مثبت بودن همراه با اثربخشی صحبت می‌شود. تمام رهبران بزرگ تاریخ در چندین ویژگی باهم مشترک بوده‌اند: همگی خوش‌بین، با اعتقاد راسخ، رویاپرداز و عمل‌گراهایی بوده‌اند که مشکلات را پشت سر گذاشته‌اند و چیزهای بزرگ را شدنی کردند. در این کتاب در مورد اینکه رهبران مثبت‌نگر چگونه به محیط کار انرژی مثبت تزریق می‌کنند و موارد دیگر صحبت می‌شود.

قسمتی‌هایی از چکیده کتاب تیم‌های عالی:

رهبری مثبت به زبان ساده و بی‌پیرایه یعنی دیدن آینده‌ای روشن‌تر و سپس تحقق بخشیدن به آن. تاریخ نشان داده است که اگر به عنوان یک رهبر می‌توانید چیزی را بهتر ببینید، خواهید توانست برای رسیدن به آن نیز راهی بگشایید.

عظمت در رهبری از انجام کارهای کوچک برای آن‌هایی که رهبری‌شان می‌کنید آغاز می‌گردد.

مشخصات مجله

 • شماره ۱۱ ره آورد مدیریت
 • بهار ۹۷
 • صاحب امتیاز و مدیر مسئول: یاسر آسمان‌دره
 • تعداد صفحات: ۱۰۷
 • قیمت: ۱۲۰۰۰ تومان

نظر شما در مورد این شماره از مجله ره آورد مدیریت چیست؟ لطفا نظرات ارزشمند خود را با ما به اشتراک بگذارید.


» معرفی چند کتاب مدیریتی:

 1. رهبری عملگرا
 2. رهبری
 3. دروغ‌های مسلح