کافه‌بوک معرفی و پیشنهاد کتاب

کتاب خوب

کتاب خوب از دیدگاه هر فرد، تعریف خاص و منحصر به فردی دارد. تعریفی که ممکن است در شرایط و زمان های مختلف، متفاوت باشد. اما موضوعی که در آن هیچ شک و تردیدی وجود ندارد، این است که شما وقتی کتاب‌های بیشتر و بهتری می‌خوانید دید وسیع‌تری پیدا می‌کنید و به همان نسبت تعریف شما از کتاب خوب کامل‌تر می‌شود. و نکته مهم اینکه شما هرچقدر بیشتر کتاب بخوانید، بهتر متوجه می‌شوید که به چه نوع کتابی علاقه دارید.

وقتی که یک کتاب خوب می‌خوانید تک تک جملات در ناخودآگاه شما باقی می‌مانند، فقط کافی است کمی به آن فکر کنید و خودتان را در آن موقعیت قرار دهید. کتاب خوب به شما یاد می‌دهد در زندگی چطور رفتار کنید، چطور بیندشید و چطور خط فکری خودتان را پیدا کنید و شکل بدهید. کتاب خوب به شما اجازه می‌دهد به جای تمام زندگی‌هایی که نداشته‌اید زندگی کنید. به جای تمام تجربه‌هایی که نداشته‌اید و به جای تمام تصمیم‌هایی که هنوز به سراغ‌تان نیامده‌اند فکر کنید و از قبل جواب مناسب را بدانید. با مطالعه زیادتر کتاب‌های خوب شما هیچ‌وقت در زندگی واقعی غافلگیر نمی‌شوید! انگار همه چیز را از قبل می‌دانید و یاد گرفته‌اید که چطور رفتار کنید. حفظ کردن جملات یا ادبی حرف زدن به شما هیچ کمکی نمی‌کنند! روح آدمی باید کتابی را ببلعد.

سربازان سالامیس
کلیک کنید!

این صفحه از سایت معرفی کتاب کافه‌بوک را به شما کاربران گرامی اختصاص داده‌ایم تا کتاب‌های خوب و مفیدی را که خوانده‌اید با ما و دیگر دوستان به اشتراک بگذارید. پس:

لطفا برای ما بنویسید که بهترین کتاب یا کتاب‌هایی که تا به امروز خوانده‌اید و در ذهن شما ماندگار شده‌اند چه کتاب (هایی) هستند؟

تا به این لحظه، شهریورماه ۹۷، دوستان کافه‌بوک ۳۱۷ کامنت بر این مطلب نوشته‌اند و کتاب خوب معرفی کرده‌اند. در میان این ۳۱۷ کامنت، کتاب‌های زیر بیشتر به چشم می خورد.

در بین رمان‌های خارجی، دوستان کافه‌بوک این موارد را معرفی کرده‌اند:

چهار میثاق
کلیک کنید!

در میان رمان‌های ایرانی که نسبت به رمان خارجی به مراتب علاقه‌مندان کمتری دارد، دوستان کافه‌بوک از این موارد به عنوان کتاب خوب نام برده‌اند:

علاوه بر رمان ایرانی و خارجی، دوستان به اسامی کتاب‌های دیگری از جمله کتاب‌های فلسفی، روانشناسی، علمی و غیره نیز اشاره کرده‌اند که در اینجا به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:

کتاب دنیای سوفی | معرفی + اینفوگرافیک
کلیک کنید!

» فکر می‌کنید جای کدام کتاب(ها) در این میان خالی است. لطفا شما هم با معرفی کتاب خوب به کامل‌تر شدن این مطلب کمک کنید.  این مطلب هرچند وقت یک‌بار به‌روز‌رسانی خواهد شد تا لیست کتاب‌های خوب از دیدگاه شما کابران گرامی کامل شود.

کتاب خوب

فیسبوک توییتر گوگل + لینکداین تلگرام واتس اپ کلوب

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 518
دوست نداشتم: 99
میانگین امتیازات: 5.23

412 دیدگاه در “کتاب خوب

بی سوادی که حساب و کتاب سرش می شد
مجموعه نایت ساید
فارست گامپ
پیرمرد صدساله ای که از پنجره فرار کرد و ناپدید شد
فوتبال علیه دشمن
کتاب فروش خیابان ادوارد براون
تسوکوروتازاکی بی رنگ و سال های زیارتش
اولین تماس تلفنی از بهشت
تشیع سرخ
دیوانه وار

یکی از بهترین کتابهایی که خوندم کافکا در ساحل و وقتی نیچه گریست البته خوندن کتاب و اینکه به نظرت خوبه یا نه جدا از همه مسائل به حال و مود اون زمانت هم بستگی داره

جز از کل استیو تولتز/بیگانه و سقوط آلبرکامو/بوف کور هدایت/عقاید یک دلقک هاینریش بل و …

شاید بگید که این کتاب قدیمیه و خز شده اما برای من هیچوقت هیچوقت هیچوقت این کتاب تکراری نمیشه.هری پاتر بهترین کتابیه که من خوندم و به این دلیله که ادم با این کتاب خو میگیره خودشو توی مخیطی که رولینگ ساخته غرق میکنه و تورو وارد ی دنیای دیگه فراتر از جهان ما و دنیایی کتاب ها میبره؛جادو و الان که فکرشو میکنم برای اینکه همیشه تو ذهنت بمونه هری پاتر چیه باید کل اتاقتو با تم هری پاتر اغشته کنی و توش غرق بشی

بهترین کتابی که خوندم مزایای منزوی بودن اثر استیون چباسکی یه.کتابی که نامه های یه پسر ۱۶ ساله است که تازه وارد دبیرستان شده به یه ادم ناشناس.با لحظه به لحظه اش زندگی کردم و حس میکردم یکی نشسته جلوم و داره بام حرف میزنه.دیدگاه قشنگی داره و به هیچ وجه خسته کننده نیست.از اون کتابایی بود که تا تمومش نکردم نتونستم بخوابم.

مهمان سرای دو دنیا اثر اریک امانوعل اشمیت ( نمایشنامه )

بهترین کتاب هایی که من تا به حال خوندم:
۱٫ وقتی نیچه گریست
۲٫ تسلی بخشی های فلسفه
۳٫ هنر درمان

تاثیرگذار ترین کتاب هایی که خوندم و اثرشون توی فکر من باقی موند “عقاید یک دلقک” (تعصبات مذهبی و سنتی)، “مرگ کسب و کار من است” (این که شما میتونید با کسی که در مرگ ۲٫۵ میلیون نفر شریک بوده، همراه بشید بدون اینکه آخر داستان ازش تنفر داشته باشید) و “موش ها و آدم ها” بوده.
البته “دنیای سوفی” رو هم به خاطر علاقه مند کردنم به فلسفه خیلی دوست دارم.

کیماگر یک داستان جذاب و زیبا از زندگی،اهداف و زندگی و استفاده از زمان و نشانه هاست است که مناسب همه نوع سلیقه ایی است.شدیدا خواندش رو توصیه میکنم.و بعد از ان کتاب تاریخ عشق.

بهترین کتابی که من تا به امروز خوندم کتاب ملت عشق اثر الیف شافاک بود

بادرود کتاب استاد عشق به نظر من همه باید بخونند وکتاب دختری از ایران سال بلوا جنایت ومکافات🌷🍀🌷🍀🌷🍀

دزیره بهترین کتابی بود که خوندم.شاید بتونم بگم باهاش زندگی کردم و لحظه به لحظش رو دیدم.

بهترین کتابی هایی که خوندم :کیمیاگر. استاد عشق. برای یک‌روز بیشتر. کوری

بهترین کتابی که من تا به امروز خوندم و تو ذهنم مونده کتاب تئوری انتخاب از گلسر بود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.